Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   [FFII] Zostalo 2 tygodni gwarancji - co sprawdzic? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27913)

maspex 16-06-09 21:15

[FFII] Zostalo 2 tygodni gwarancji - co sprawdzic?
 
Witam, dzisiaj z tata kupilismy juz drugiego Forda, tym razem Focus II Silver X 1.6 tdci 90km 7.2007r 70tys km , kupiony i serwisowany w Polsce. Zostalo 2 tygodnie gwarancji i zastanawiamy sie,czy moze macie jakas wskazowke,czy nalezaloby na cos popatrzec,zeby jakby co na gwarancji wymienic? Przyznam szczerze,ze to pierwszy ropniak w rodzinie i nie wiem na co patrzec, turbina sie wkreca ladnie,nie dymi. Na nierownosciach nie stuka :)
Pozdrawiam

ps. wiecie moze od czego jest taki maly guziczek (w miejscu gdzie niektorzy maja ESP) jak klikam to lampka od alarmu sie wlacza,ale nie wiem na jakiej zasadzie to dziala.

kwiateklc 16-06-09 21:28

Re: Zostalo 2 tygodni gwarancji - co sprawdzic?
 
Cytat:

Napisał maspex
Witam, dzisiaj z tata kupilismy juz drugiego Forda, tym razem Focus II Silver X 1.6 tdci 90km 7.2007r 70tys km , kupiony i serwisowany w Polsce. Zostalo 2 tygodnie gwarancji i zastanawiamy sie,czy moze macie jakas wskazowke,czy nalezaloby na cos popatrzec,zeby jakby co na gwarancji wymienic? Przyznam szczerze,ze to pierwszy ropniak w rodzinie i nie wiem na co patrzec, turbina sie wkreca ladnie,nie dymi. Na nierownosciach nie stuka :)
Pozdrawiam

ps. wiecie moze od czego jest taki maly guziczek (w miejscu gdzie niektorzy maja ESP) jak klikam to lampka od alarmu sie wlacza,ale nie wiem na jakiej zasadzie to dziala.

Jeśli chodzi o gwarancję to nie wiem jakie są jej warunki. Ja kupiłem auto z przedłużoną gwarancją Ford Protect Używane (na 1 rok) i w umowie jest napisane, że wygasa ona z chwilą ewentualnej sprzedaży pojazdu (sprzedaży przeze mnie oczywiście). Nie wiem jak jest w waszym przypadku. Natomiast jeśli chodzi o wymiany czegokolwiek to hmmm... może warto byłoby zrobić pełny przegląd w ASO.. Koszt co prawda ok.700zł, ale powinni znaleźć rzeczy konieczne do wymiany. No właśnie, powinni...

Co do tego guziczka z lampką to służy on do wprowadzenia kodu PIN od alarmu. Jeśli go bezsensownie ponaciskałeś to... może być problem, bo teraz nie wiesz jaki masz PIN [zlosnik] A tak poważnie to powinieneś mieć gdzieś instrukcję z tego alarmu w dokumentach :)

Pozdr.

maspex 16-06-09 21:52

Hej, no wlasnie zostala jeszcze gwarancja 2 letnia (auto ma 23 i pol miesiaca), a z ta lampka to dziwnie,to pikala i pikala:) mam nadzieje,ze da sie to jakos zresetowac potem.

kwiateklc 16-06-09 22:22

zresetować się na pewno jakoś da, ale nie wiem jak (tego nie doczytałem w instrukcji - prawdę mówiąc w ogóle jej nie czytałem ;))

A takiej gwarancji nigdy nie miałem, bo nie kupowałem auta na fabrycznej gwarancji :) Jeśli nie chcecie się martwić o ew. naprawy zapytaj w Fordzie o przedłużenie gwarancji - koszt, z tego co pamiętam, ok. 2000zł (gwar. na kolejny rok). Czasami warto wydać tyle zamiast np. kupować nową turbinę ;)

TSA 16-06-09 22:38

Cytat:

maspex
Turysta

Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Mazury
Uzupełnij profil, będzie łatwiej odpowiadać na Twoje pytania :wink:

mayak 31-07-09 10:05

podnoszę wątek -
mi też zostały teraz 2 tygodnie do końca gwarancji i zastanawiam się czy jechać do ASO na przegląd
pierwszy przegląd był rok temu przy przebiegu 8kkm, teraz jest 20kkm - zgodnie z zaleceniami Forda, to przeglądy są co 20kkm lub co rok, więc wypadałoby pojechać, ale z drugiej strony, to nie spodziewam się aby ASO samo z siebie coś wykryło u mnie, tak aby zaoszczędzić mi kosztów i zrobić przed gwarancją :) więc może zrobić przegląd w zwykłym warsztacie, a do ASO tylko na przegląd perforacyjny? co myślicie?

Pozdrawiam,
Mayak


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi