Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Kamera w samochodzie - co sądzicie? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9470)

korek007 07-08-13 09:42

Jestem na etapie przeprowadzania procesu myślowego nt. zakupu wideorejestratora. Oglądałem też tego Prestigio 310, ale blokuje mnie brak Full HD. Aktualnie zastanawiam się nad tym:
http://swiatkierowcy.pl/pl/p/REJESTR...CAMROAD06/1204

stelmach 19-08-13 13:35

Panowie - skąd wziąć napięcie dla kamerki po przekręceniu kluczyka - napięcie stałe z gniazda zapalniczki nie spełnia swojej roli w przypadku mojej kamerki - tracer limboo hd drivercam. Chcę aby kamerka się włączała automatycznie po uzyskaniu napięcia a nie chodziła cały czas jak to jest teraz. Napięcie doprowadzone na stałe powoduje że kamerka nie rozpoczyna nagrywania automatycznie tylko jak się jej chce (a chce się jej rzadko) pomimo włączenia wykrywania ruchu.

Czy tylko wchodzi w grę napięcie spod stacyjki czy jest jakieś lepsze miejsce np zespół bezpieczników - jeśli tak to skąd i który to przewód?

qrczakos 19-08-13 13:52

ja zrobiłem tak, że dokupiłem gniazdo zapalniczki, włożyłem wtyk, owinąłem izolacją i podłączyłem gniazdo pod masę i pod bezpiecznik świateł pozycyjnych w środku. chyba że masz dzienne światła to musisz szukać innego bezpiecznika, np od grzanych foteli jak nie masz a masz instalację. trzeba szukać

stelmach 19-08-13 14:08

teraz ma tak ze nad schowkiem mam 4-slotowy rozgałęziacz podłączony do przedniego gniazda zapalniczki więc mam cały czas prąd a kabel do kamerki doprowadzony prawym słupkiem. Kupię na stacji benzynowej samo gniazdo "zapalniczkowe" i przelecę nim za radiem i gdzieś sie podłącze :)

stelmach 19-08-13 21:52

Wszczepiłem się do grubego zółto-zielonego kabla ze stacyjki :D zdejmując plastikową obudowę dolna kierownicy

SzerszeN 22-08-13 06:52

Jako że wczoraj wieczorem pogoda była paskudna, a miałem gdzie jechać, postanowiłem zapodać filmiki z telefonu SGSII i dwóch programów o których była tu mowa.

Warunki kiepskie, noc, deszcz, ustawienia obu programów domyślne, ale fullHD.

AutoGuard


DailyRoad Voyager


Oglądając je na kompie, mam wrażenie że jakościowo lepsze są z DailyRoad, ale może to być wina kodeka, bo AutoGuard domyślnie kompresuje mpeg4, a DailyRoad h.264, trzeba by potestować.

Kolejna sprawa to autofocus, który niestety w czasie deszczu świruje i ostrzy na krople na szybie. W DailyRoad, dopatrzyłem się jego zmiany, więc zrobię test z ustawieniem na "nieskończoność, powinno być wtedy ok i zapodam kolejny filmik jak chcecie.

Patrząc na te filmiki to jakościowo biją na głowę niektóre te budżetowe kamerki, więc o ile komuś nie przeszkadza podłączanie telefonu przed jazdą, to jest to niezła darmowa alternatywa.


Aha i jeszcze jedno ;)
w PC World 09/2013 jest test i ranking 10 videorejetratorów
http://imageshack.com/a/img841/4853/i2hm.jpgUploaded with ImageShack.com

bladerr 22-08-13 11:34

faktycznie, opcja bardzo ciekawa, przed dłuszą trasą można się pomęczy i zamintować telefon

SzerszeN 22-08-13 11:49

ale tu się nie ma co męczyć, wkładasz w uchwyt, podpinasz zasilanie i jazda, oba programy mają opcję pracy w tle, także spokojnie na wierzch możesz sobie wywalić nawigację, a pod spodem będzie ci rejestrował trasę

gorzej z taką jazdą po mieście na krótkich dystansach, to wtedy zaczyna się robić kłopotliwe ;)

korek007 22-08-13 12:30

Ja nabyłem drogą zakupu kamerkę Overmax CamRoad 06, full HD. Nagrywa nawet ładnie, ale muszę niestety reklamowac - po włączeniu częściej się zawiesza niż działa poprawnie. Made in PRCh.

SzerszeN 23-08-13 09:23

Dzisiejszy test poranny, dzień, pochmurno i tym razem już tryb ostrzenia ustawiony na "nieskończoność" co jak widać daje dobry efekt


stelmach 23-08-13 12:47

Nie wiem czy telefon ma funkcje wykrywania ruchu bo jesli miałbym po kazdym odpaleniu silnika klikać przycisk nagrać lub grzebac w telefonie lub przypinać telefon do uchwytu to dzieki bardzo za taki interes. Kamera ma byc czarną skrzynką - wchodzisz, odpalasz i ona sama ma sie właczyc i wyłaczyć jak gasze silnik. To ma nieabsorbowac uwagi

SzerszeN 23-08-13 12:53

ależ oczywiście że tak, wszystko zależy od tego jak komu wygodnie, włożenie telefonu w uchwyt, włączenie programu i ewentualne podpięcie zasilania to 30 sekund, kłopotliwe jak się jest kurierem ;)
jednak gotowe rozwiązania to wydatek minimum tych okolic 300 zeta za coś rozsądnego, jak ktoś nie ma, lub mu szkoda to telefon jest, jak już pisałem, darmową alternatywą, o całkiem niezłej jakości

stelmach 23-08-13 14:48

Cytat:

Napisał SzerszeN (Post 900984)
ależ oczywiście że tak, wszystko zależy od tego jak komu wygodnie, włożenie telefonu w uchwyt, włączenie programu i ewentualne podpięcie zasilania to 30 sekund, kłopotliwe jak się jest kurierem ;)
jednak gotowe rozwiązania to wydatek minimum tych okolic 300 zeta za coś rozsądnego, jak ktoś nie ma, lub mu szkoda to telefon jest, jak już pisałem, darmową alternatywą, o całkiem niezłej jakości

Dla rzadko jeżdżących i wytrwałych jak najbardziej :P

AvataR 29-10-13 16:58

wracam do tematu bo nadazyla sie (okazja) możliwość wydania pieniedzy na rejestrator.
Mam do wydania 250zł no max 300zł jak warto dopłacić. Jest teraz promocja goclever dvr full hd za 169zł u mnie w mieście. Co powiecie o tej kamerce? Na YT oglądałem to tragedi nie ma ale na bank nie jest to HD.

coomac 29-10-13 18:55

Ładnie toto nagrywa. Za 169 myślę, że warto.

AvataR 29-10-13 21:00

no tak właśnie przeglądałem allegro i nic lepszego w tej cenie nie znalazłem (tj 250zł) nawet polecany REJESTRATOR JAZDY Prestigio RoadRunner HD1 wydaję się być dużo gorszy.

maciobyk 29-10-13 21:21

Ja mam tego i daje radę ;)

http://allegro.pl/prestigio-roadrunn...647188111.html

AvataR 30-10-13 14:17

ha teraz to trzeba uwazac bo jest jeszcze KAMERA GOCLEVER REJESTRATOR SAMOCHODOWY FULL HD 2 na allegro ok 199 i patrzac na YT HD a HD2 jest duża różnica i warto doóżyć a to co ja chcale kupic to w sklepie w promocji 169 a na allegro 99:-)

A i jest jescze jakaś wersja HD PRO.....no to ja już nie wiem co jest z tych najlepsza.

SzerszeN 30-10-13 14:28

ja jak kupowałem kamerę, to szukałem filmików robionych w nocy, albo przy kiepskim świetle, poszukaj, porównaj i wybierz to co lepiej wypada w kiepskim świetle

AvataR 31-10-13 22:02

no i kupione GoClever DVR Full HD2. zobaczymy jak karte micro kupie

blackdriver 01-11-13 04:24

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 920244)

też mam ten rejestrator. W ciągu dnia nagrania są przyzwoitej jakości ale niestety w nocy nadaje się on w zasadzie tylko do jazdy po mieście i po oświetlonych drogach. Możliwe że na jakość nocnych nagrań ma takze wpływ fakt, że mam lampy przedliftowe które jak wiadomo nie świecą :p ale ogólnie z rejestratora jestem zadowolony

coomac 01-11-13 08:49

W tym przedziale cenowym cudów nie będzie. Minimum to: rozdzielczość 1280x720 (nie interpolowana), 30 klatek na sekundę, kąt "widzenia" kamery 120 stopni (większy zniekształca obraz) Ja używam MediaTecha MT4036, który w dzień radzi sobie doskonale, natomiast nocna rejestracja obrazu jest ok tylko przy oświetleniu ulicznym.

AvataR 01-11-13 15:01

Cytat:

Napisał blackdriver (Post 920963)
też mam ten rejestrator.

Ledy ci się włączają automatycznie jak się robi ciemno czy jest do tego jakiś przycisk ? Okazało się ze sprzedawca do tej kamerki sprzedał mi microsim kategorii 4 i jest za wolne :-)
W sobotę muszę wymienić na minimum kat 6.

siwy05 01-11-13 17:26

Mój rejestrator (omega om202) tymczasem powiedział papa po tym jak koleżanka zarąbała w niego głową, mimo, że nieraz uchwyt odkleił się od szyby i do tej pory nic mu nie dolegało, wytrzymał tysiące kilometrów, nagrał dwie kolizje i do tej pory nie miałem co na niego narzekać. Czas na coś z dwiema kamerami, chciałbym nagrywać także akcje w środku i najlepiej GPS, propozycje? Cenowo nie wiem, zależy mi raczej na stosunku jakość/cena niż na najniższej cenie.

DejaVu 01-11-13 18:44

ta koleżanka za szybko sie schylała....na 2kameki to to co ja mam.
pierwszy z brzegu zestaw.
http://allegro.pl/video-rejestrator-...614918702.html
filmiki masz na moim koncie YT. nick PrzemekFKP

Dzis by się przydał. I chyba kupie do auta żonki. Pod maskę na lokalówce między wioskami wpakował mi się jakis dziadek. szedł poboczem i nagle skręcił prosto pod koła. dobrze że swift krótki bo się zmieściłem na jakimś przydrożnym mostku omijając tego kamikadze.

AvataR 05-11-13 20:45

GoClever DVR Full HD2 no i sprawdzone. Jeszcze tylko pozostało sprawdzić w nocy i wrzucić na YT. Powiem tak za pieniądze 200zł z kartą 16GB class10 jest to dobry wybór.
Mamy wszystko czego trzeba przy ewentualnym wypadku/kolizji.

korek007 05-11-13 22:11

Cytat:

Napisał AvataR (Post 921040)
....Okazało się ze sprzedawca do tej kamerki sprzedał mi microsim kategorii 4 i jest za wolne :-)....

A co to za kamerka z kartą microSIM ? A tak na poważnie - kupuj kartę micro SD class 10. U mnie 16 GB w full HD wystarcza na 1 godz 20 minut.

siwy05 06-11-13 09:59

Cytat:

Napisał DejaVu (Post 921100)
ta koleżanka za szybko sie schylała....na 2kameki to to co ja mam.
pierwszy z brzegu zestaw.
http://allegro.pl/video-rejestrator-...614918702.html
filmiki masz na moim koncie YT. nick PrzemekFKP

Chwilowo mam dylemat, wydać 460zł, czy poczekać i kupić coś z górnej półki.

AvataR 07-11-13 21:26

to zalezy do czego potrzebujesz kamerki.
jak do tego kto w ciebie przydzwonil w bialy dzien i miales 200 świadków z czego nik nic nie widział (ja tak miałem) to wystarczy ci zabawka za 200zł. Jak cenisz sobie nagrywanie filmików z tras (jakieś tam oesy,zloty,zabawa...itd) lub chcesz mieć dokładną rejestrację auta które jest przed tobą to kupuj cos lepszego.

siwy05 08-11-13 00:21

Cytat:

Napisał AvataR (Post 923273)
to zalezy do czego potrzebujesz kamerki.
jak do tego kto w ciebie przydzwonil w bialy dzien i miales 200 świadków z czego nik nic nie widział (ja tak miałem) to wystarczy ci zabawka za 200zł. Jak cenisz sobie nagrywanie filmików z tras (jakieś tam oesy,zloty,zabawa...itd) lub chcesz mieć dokładną rejestrację auta które jest przed tobą to kupuj cos lepszego.

Mam diesla ;P OESy itp. odpada, ma nagrywać dziwne sytuacje i to wsio, o poprzedniej kamerce zapomniałem na dłuuuugi czas, ot działała sobie, aż przestała ;P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi