Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Temperatura silnika podczas jazdy na LPG (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=31624)

slawekz1 24-10-09 18:56

Temperatura silnika podczas jazdy na LPG
 
Jadąc na gazie z prędkością 140km/h temp. silnika w trybie serwisowym wynosi 104st.C, a na PB przy takiej samej prędkości wynosi 95st.C. Jakią temp. jadąc na LPG pokazuje wam wyświetlacz w trubie serwisowym przy 140 km/h.Dodam że wskazówka od temperatury pokazuje normalną temp.

arekluk 01-11-09 10:11

Witam
Ja mam inny silniczek bo 1.6 (z gazem) ale temperatura identyczna
pozdrawiam
Arek.

saperos 01-11-09 11:15

Cytat:

Napisał arekluk (Post 378088)
Witam
Ja mam inny silniczek bo 1.6 (z gazem) ale temperatura identyczna
pozdrawiam
Arek.


temperatura identyczna jak u kolegi wyżej, czy temperatura identyczna u Ciebie i na PB95 i na lpg ?

MisiekT 01-11-09 11:18

slawek, proponuje wzbogacic mieszanke na wyzszych obrotach, spalanie troche wzrosnie, ale temp. spadnie i zawsze to lepiej dla silnika...

slawekz1 01-11-09 20:50

Czyli mechanik musi rozwiercić dysze bo ciśnienie już zwiększał.Jakie macie dysze gazowe u siebie, bo u mnie są 1,5mm?

saperos 01-11-09 22:09

Ja mam takie co są do 150 Kucyków. Może założył Ci za małe ?

MisiekT 01-11-09 22:15

mi tam sie kojarzy ze mialem 2,4 albo 2,6mm, ale glowy nie dam

slawekz1 11-11-09 18:53

No i mechanik rozwiercił dysze na 2mm i temp silnika w trybie serwisowym na LPG przy 140km/h wynosi teraz od 99 do101 stC. Jednak nie proponował większego rozwiercania, gdyż podczas kalibracji wyświetliło komunikat że dysze są zbyt duże.Jak mogę jeszcze obniżyć temp.silnika na LPG nie zmniejszając prędkości jazdy?

MisiekT 11-11-09 19:19

wzbogacic mieszanke

saperos 06-12-09 17:52

Dzisiaj sie bawiłem w tryb serwisowy i przy 100 km/h temp na lpg wynosiła 96 stopni Celcjusza. Przy 140 km/h temp. 100-101. Dużo to czy mało ??

slawekz1 13-12-09 12:35

Wczoraj podpinałem samochód pod komputer i mechanik powiedział że ta temp. w trybie serwisowym może być brana z sondy lambda czy coś takiego. Co o tym sądzicie?

MisiekT 13-12-09 12:53

glupota... a na LPG zawsze bedzie cieplej niz na PB, nie ma przebacz

pawel_k 13-12-09 16:24

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 393600)
glupota... a na LPG zawsze bedzie cieplej niz na PB, nie ma przebacz

A bierze się to stąd, że temp. spalania LPG jest wyższa od BP. I tu uwaga: jeżeli wymienia się jakiś podzespół np. uszczelkę pod głowicą to producenci się wycwanili i jeśli jest zamontowana instalacja LPG traci się gwarancję :mad:. Wydawało by się, że to tylko kilka stopni, ale cóż tak to już jest z tymi producentami części.

Hawk 20-12-09 11:38

Ja zauważyłem ostatnio, że w trakcie jazdy na LPG, powyżej 160 km/h zaczyna mi rosnąć temperatura silnika. Jak tylko zwalniam, temperatura opada do normalnej wartości. Przełączam się na benzynę i do 200 km/h nic takiego się nie dzieje. Wychodzi tu pewnie wyższa temperatura spalania LPG.

bubu666 10-06-12 15:38

Cytat:

Napisał Hawk (Post 395980)
Ja zauważyłem ostatnio, że w trakcie jazdy na LPG, powyżej 160 km/h zaczyna mi rosnąć temperatura silnika. Jak tylko zwalniam, temperatura opada do normalnej wartości. Przełączam się na benzynę i do 200 km/h nic takiego się nie dzieje. Wychodzi tu pewnie wyższa temperatura spalania LPG.

O to, właśnie to :smt101
Też wczoraj zauważyłem dokładnie to samo jak przegoniłem mą Mroczną Fokę po A4. Do 150 nic się nie dzieje, powyżej zaczyna się podnosić wskaźnik temp. by przy 160 wskoczyć na czerwone pole. Co ciekawsze powyżej 170 wskazówka zeszła z czerwonego pola utrzymując się i tak na zbyt wysokim wskazaniu bliskim max. I tak do 180, bo więcej na gazie już nie poszło. Na benzynie idzie 200 km/h bez niespodzianek.

Najpierw powiązałem to z faktem, że parę tygodni temu musiałem dolać płynu chłodzącego, bo już była nawet poniżej MIN i pomyślałem, że musi być jakaś nieszczelność w połączeniach między układem chłodzenia a LPG i dlatego się grzeje przy wyższych prędkościach. Ale zanim zagadam z gazownikiem żeby posprawdzał chciałbym trochę ten temat rozeznać.

Miał ktoś jeszcze taki przypadek? Czy to norma czy poza sprawdzeniem szczelności raczej jednak należałoby poszperać w ustawieniach żeby uniknąć efektu foki gotowanej na gazie już przy 160 km/h?

drake 11-06-12 10:06

masz ubogą mieszankę - nie polecam jeździć tak więcej bo skończysz niosąc do garażu nową głowicę na plecach. Zrób instalacje porządnie. I stwierdzenie, że gaz jest cieplejszy to g prawda - zamykam 220 na gazie jak i na benzynie i temperatura jest niezmienna i płynu chłodzącego i oleju. To jest powszechny problem gaziarzy - robią Ci mapę o ile w ogóle robią, ale nigdy do odcinki - potem problemy ujawniają się jak jedziesz przez parę minut na czasach otwarcia wtrysków, których Twój gaziarz nie ogarnął, wtedy są dwie sytuacje:

1) prosta jest poprowadzona bogato czyli wysokie nachylenie i jest OK, nigdy nie idealnie ale w granicach normy
2) prosta jest poprowadzona bardziej poziomo, a w zakresie kalibracji którą robił gaziarz jest OK bo korygował prostą punktami.

rexrst 11-06-12 16:07

Popieram drake'a. Na 100% zbyt ubogo. A stąd krótka droga do wywalenia uszczelki spod głowicy. Dlatego właśnie strojenie gazu to nie tylko autokalibracja i popodciagac kulki na wykresie i pa.

Waaldek86 11-06-12 23:14

I potem nie ma co się dziwić ,że opinie o 1,8 zetec są takie jakie są -że nie jest do gazu. 1,5 mm dysze to gotowe z pudełka ,gaziarz leniwy ,nie miał ochoty wiercić tylko ciśnienie zwiększał, bo łatwiej .Takie sytuacje to mieliśmy kiedyś na I generacji .Na sekwencji to wstyd by silnik się grzał z powodu ubogiej mieszanki.Brawa dla użytkowników za dojrzałe podejście do problemu tych niby kilku stopni( ciekawe tylko o ile jest więcej we wnętrzu komory spalania) .Na pewno jest ubogo w zakresie wysokich obciążeń ( zakres OL ) gdzie regulacja na mapki ( np. stag ) nie jest prawidłowa do końca .Bardziej należy kierować się wskazaniem sondy mimo,że to prosta 0-1V.Uszczelka to początek kłopotów , są jeszcze zaworki sztuk 16 !-)

bubu666 12-06-12 00:17

I właśnie na uzyskanie takich konkretnych informacji miałem nadzieję. Dzięki chłopaki [pub2]

bubu666 28-06-12 19:09

Dobra chłopaki, jest rozwiązanie problemu foki gotowanej na gazie [dance]
Gazownik sprawdził sugestię o ubogiej mieszance i...
I pudło. Mieszanka ok.
Sprawdzał, sprawdzał...
I postanowił wymienić reduktor. I... Bingo! [hura]
To właśnie reduktor okazał się wadliwy, co wyjaśniałoby przy okazji połykanie płynu chłodzącego.
Przejechałem się drogą testową czyli 25 km autostradką A1 z mocno nieprzepisową prędkością (zresztą po drodze wracając od niego) i objawy gotowania nie wystąpiły już tym razem. Co prawda jak będę miał okazję to i tak sprawdzę go jeszcze raz na dłuższym odcinku na A4, ale skoro objawy nie wystąpiły na tym samym odcinku testowym na A1, to już powinno być po sprawie.
Kolega Hawk, który zasygnalizował problem przede mną pewnie będzie miał to samo rozwiązanie do zastosowania. Ale skoro już się nie pokazuje tu od dawien dawna to pewnie dlatego, że fokę zdążył już sprzedać.
W każdym razie gazownik przy okazji poinformował mnie, iż reduktor Zavoli obecnie zamontowany jest nieco nowszej wersji po lekkich zmianach konstrukcyjnych.
Cóż, może do Zavoli zgłoszono więcej takich przypadków i poprawili.

michmarmik 28-06-12 21:25

Cytat:

Napisał slawekz1 (Post 382004)
No i mechanik rozwiercił dysze na 2mm i temp silnika w trybie serwisowym na LPG przy 140km/h wynosi teraz od 99 do101 stC. Jednak nie proponował większego rozwiercania, gdyż podczas kalibracji wyświetliło komunikat że dysze są zbyt duże.

u mnie dysze 1.8 i wali że dysze za małe, niedługo rozwiercam na 2,0mm (ciśnienie 1,15 i będę zwiększał do 1,25)

Jedno pytanie do ludzi co mają 1.8 i foka się "gotuje" przy większych prędkościach. czy macie dwie sondy czy jedną??? bo slawekz1 może mieć jedną a ty bubu dwie?

bubu666 28-06-12 21:43

uch, zaskoczyłeś mnie... nie wiem
na razie nie musiałem w to wnikać
do sprawdzenia

michmarmik 28-06-12 21:52

bo z tego co ja zauważyłem problem dotyczy głównie fok z dwiema sondami.
w każdym razie nie podejrzewał bym reduktora za winowajce grzania się fok, a ty miałeś zavoli zeta n?

pppawelek 28-06-12 22:27

Ja niby 2,0, ale mam dwie sondy i też mi sie grzeje... Reduktor Tomasetto.

michmarmik - jak uda Ci sie problem rozwiązać to daj znać:)

slawekz1 28-06-12 22:30

W mojej foce jest jedna sonda

bubu666 28-06-12 23:06

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 741626)
(...) w każdym razie nie podejrzewał bym reduktora za winowajce grzania się fok, a ty miałeś zavoli zeta n?

Zauważ, że ja nie wnikałem póki co w temp. w trybie serwisowym. Mój przypadek wskazywał na ewidentne niedomaganie przy dłuższej jeździe na wysokich obrotach przy dużych obciążeniach. Nie potrzebowałem niczego sprawdzać w trybie serwisowym coby stwierdzić, że wskazówka temp. poszybowała w czerwone pole. Na razie ucieszyłem się z rozwiązania problemu widocznego już na pierwszy rzut oka. Aczkolwiek zauważonego dopiero po 9 miesiącach od założenia instalki. Przy normalnej jeździe było bez zarzutu i gdyby nie mecze Euro 2012 we Wrocławiu z którego właśnie wracałem i na których siedziała cała policja robiąc miejsce na A4 do szybszego przejazdu to pewnie bym do tej pory się nie kapnął, że coś takiego występuje.
I tu na razie wymiana reduktora sprawiła, że jestem szczęśliwszy.

Zdaje się, że właśnie taki reduktor mam jak wymieniłeś.

michmarmik 29-06-12 08:18

Cytat:

Napisał pppawelek (Post 741644)
michmarmik - jak uda Ci sie problem rozwiązać to daj znać

nie nie, mnie na szczęście ten problem nie dotyczy, mam jedną sondę,
ale kolega ma dwie sondy i ma ten problem, nie pamiętam tylko jaki ma reduktor, ale podsunę mu tą myśl z reduktorem.
do tej pory myślałem że jest to zależne od dwóch sond.

bubu666 04-07-12 18:05

Zła nowina...
Radość była przedwczesna. Foka dalej się grzeje.
Jednak wymiana reduktora to nie jest rozwiązanie.
Gazownika zaś czeka główkowanie.
Ale najpierw urlop ;)

michmarmik 04-07-12 21:49

bubu a sprawdzales czy masz dwie sondy?

bubu666 05-07-12 21:28

zrobiłem dziś serwis silnika - wymiana napędu rozrządu, oleju, filtrów i płynu chłodzącego
przy okazji wyszło, że poprzedni mechanik zasr.niec oszczędził sobie na koncentracie i jako płyn chłodzący wlał prawie samą wodę, właściwie było niemal bezbarwnie
jutro się okaże czy coś się zmieniło jak przepędzę fokę po autostradzie

mam 2 sondy lambda


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi