Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Trwałość podgrzewania przedniej szyby (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48624)

Zbir Vladimir 04-04-11 00:37

Trwałość podgrzewania przedniej szyby
 
Witam

Krotka historia:
3 lata temu musiałem wymienić przednia szybę (powiększające sie pęknięcie).
Za namową właściciela serwisu zdecydowałem się na szybę Nordglass.
I tu zaczynają się schody. Oryginalna przednia szyba grzała dobrze aż do końca (nawet z pęknięciem ;)) Po wymianie na początku było si, ale z biegiem czasu pojawiały się pojedyncze nie grzejące druciki. Nie przejmowalem sie zbytnio bo pod wplywem sasiadnich szybko znikaly. Po poltora roku bylo ich jednak na tyle duzo ze zdecydowałem się reklamować szybe przed uplywem gwarancji. Wszystko luz, producent uznal reklamacje i niby mam nowa ale historia sie powtarza. Jeden drucik nie grzal juz na starcie, a po roku nie grzeje ich juz ze 20 (w tym pas ok 10 cm centralnie na wprost kierowcy). Bylem w zakladzie gdzie ja montowali i jak chce to moge reklamowac (przy czym place za nowa, a oni pozniej oddaja pierniadze).

Teraz moje pytanie. Jak to wyglada u Was? Po wymianie szyby tez mieliscie takie przeboje?
Na co wymienialiscie i czy (ile?) tez sie przepalaly elementy grzalki?.
Dowiadywalem sie czy jest opcja doplaty do Sekurita jezeli uznaja gwarancje i ponosc spoko (jakies +150 zl). Zmieni mi to cos? Facet z seriwsu sugeruje ze jakosc taka sama i tez sie zdarzaja reklamacje, ale z drugiej strony oryginal jednak dawal rade.

Falcon 04-04-11 00:42

Ja nie ryzykowałem (bo tez mi proponowali Nordglasa) i założyłem Pilkingtona (tak miałem w oryginale, tyle,że teraz oczywiście bez logo Forda) w październiku 2010 i na razie wszystkie grzeją.

siwy05 04-04-11 09:34

Też mam nieszczęsnego nordglass'a i mam to samo, a szkoda bo szyba nie jest zajechana i gdyby nie fakt, że nie grzeje mi pasek 15cm na wprost kierowcy to by długo posłużyła, a tak to przed zimą będzie wymieniana.

mjprzem 04-04-11 11:16

ja mam jeszcze 2 oryginaly w 2 pojazdach i po 10 latach niema problemow.

Znaczy czasami byl taki ze mi pol szyby w 1 aucie slabiej grzalo ale grzalo..ale to wiadoma masa..a komu sie chce w zimie mase rozkrecac:) wiec olewam sprawe dopoki grzeja. Moze jak bede cos przy okazji robil to przeczyszcze kabelek.

Ale nie mozna miec zastrzezen do oryginalow.

markoni 04-04-11 22:23

Ja polecam szybę z Saint-Gobain Sekurit czyli orginał, wiem jak są produkowane te szyby bo sam pracuje w tej firmie i muszę powiedzieć że są sto razy lepsze niż inne zamienniki gdyż my jesteśmy zobowiązani zapewnić najlepszy standard tych szyb zgodnie z umową Forda niż inni producenci którzy klepią wszystko jak leci i żadne umowy ich nie obowiązują oprócz tych ze sprzedawcą i to tylko co do ceny aby było jak najtaniej.

mjprzem 05-04-11 08:36

No to wiadomo juz jaki producent :) mysle ze lepiej dolozyc do oryginalu..ale nie zakupy u forda :)
Dla zwyklego klienta ceny podnosza o 50-100% !!!

misiom1 05-04-11 08:53

Też mam nordglassa i też nie grzeje pasek 10cm, tyle że na samym środku szyby.
Teraz wymieniana jest, albo nordglass albo pilkington (zależy co aso będzie miało na miejscu)

Zbir Vladimir 24-02-12 11:29

Odswieze temat gdyby ktos mial kiedys podobne pytania.
Jak pisalem w pierwszym poscie uparlem sie i wymienilem Nordglassa na Sekurita.
Efekt jest taki ze po prawie roku uzywania szyba grzeje dalej idealnie, zaden pasek sie juz nie przepalil.

Co ciekawe pierwsze wrazenie po zalozeniu nowej szyby bylo takie ze paski w Sekuricie sa sporo grubsze od tych w Nordglassie (przynajmniej na poczatku bardziej rzucaly sie w oczy, teraz juz sie przyzwyczailem). Moze wlasnie w tym tkwi przyczyna.

Falcon 24-02-12 12:37

Od 16 miesięcy Pilkington i żadnych przepalonych ścieżek.

kokoSpoko 24-02-12 19:04

grubość drucików, pewnie, że ma znaczenie. To tak jak wsadzić za słaby bezpiecznik, włączyć urządzenie a one migiem się wyłączy bo bezpiecznik się spali... jeśli ten nordglass oszczędza na tym to takie właśnie są efekty za duży prąd na za małe druciki w szybie ?

mi szyba pękła na dole na tym czarnym pasku jest taka jakby literka " m " właśnie tak to wygląda wszystkie nóżki tej litery poszły w dół dzięki temu nic się nie rozrasta itp itd... ale boję się że któregoś razu po prostu sobie odpadnie, całe szczęście, że szyba grzeje łądnie cała ale wiosna/lato będę i tak wymieniał

p.s.
ile płaciliście za szyby z wklejeniem razem ? za te lepsze marki nie nordglass. ?? :)

Falcon 26-02-12 14:29

700pln.

mjprzem 26-02-12 16:08

falcon..a porownujac pilkingtona do oryginalu to jest to zauwazalne jakos drastycznie ze te drucuki sa wieksze?

Pytam tak z ciekawosci na przyszlosc choc mam nadzieje ze nie bede musial tych informacji wykorzystywac ;)

Falcon 26-02-12 21:26

Ja miałem oryginalnie Pilkingtona (+logo Forda), a teraz mam to samo lecz bez logo Forda na szybie. Przed wymianą (pękła od kamienia) nie grzała miejscowo, zwłaszcza po stronie kierowcy, tak było gdy kupiłem więc trudno jest mi powiedzieć jak jest z trwałością ogrzewania. Póki co jeszcze działa.

Zbir Vladimir 27-02-12 09:08

Cenowo to sie tak bardzo nie rozni.
Juz nie pamietam dokladnie, ale za Nordglassa jakies 600-650 zl, a Sekurit ze 100 drozej chyba wyszedl.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi