Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Naprawa gwarancyjna w ramach gwarancji na perforację nadwozia w starym Focusie (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81294)

skylla1 10-10-17 21:15

Naprawa gwarancyjna w ramach gwarancji na perforację nadwozia w starym Focusie
 
Zgłosiłem tego lata, w swoim starym Focusie z 2007 roku, który miał jednak corocznie robione przeglądy nadwozia więc był na gwarancji perforacyjnej, rdzę pod rantem jednych z drzwi. W poprzednich latach takie sprawy załatwiali sprawnie i raczej bez problemu. Teraz najpierw czekałem kilka miesięcy na rozpatrzenie sprawy przez Ford Polska i w końcu dostałem decyzję odmowną bez żadnego uzasadnienia. Nawet gość z ASO się zdziwił, bo sprawa ewidentna. Zgłosiłem oczywiści odwołanie, ale już myślę co z tym ewentualnie robić dalej, aby z jednej strony drzwi nie przerdzewiały na wylot w czasie oczekiwania, a z drugiej aby zmusić ich do naprawy. Czy to obecnie norma u Forda, że i ta gwarancja staje się fikcją? Jeszcze kilka lat temu działało to całkiem dobrze.

Juri2069 04-01-18 15:56

A masz kolego rozeznanie jeżeli np pojadę na ten przegląd i mam na masce że 3 takie malutkie odpryski od kamieni to co serwis zrobi ? Będą mi kazać u nich to naprawiać żeby dostać pieczątkę?
Czy może wszystko zostanie cacy, ale z pominięciem maski ?
Raz na rok 60 -80 zł to jeszcze nie pieniądz, a jakieś zabezpieczenie jest

PS czytałem w innym temacie , że jeżeli się zrobi zaprawke samemu i tam wyskoczy rdza to nie jest ten fragment elementu objęty gwarancja....

A nie ma potrzeby serwisowania samochodu aby perforacja była ważna?

Janisek 04-01-18 16:21

Jeżeli odpryski są duże i je zauważą mogą zaproponować Ci naprawę, jeśli się zgodzisz gwarancję będziesz miał na całe auto, jeśli odmówisz będziesz dalej miał gwarancję z wyłączeniem maski.
Serwisować nie musisz ale musisz robić przeglądy powłoki lakierniczej. Tak było jeszcze parę lat temu, zresztą najlepiej zapytaj w ASO ;)

Juri2069 04-01-18 16:54

Dzięki za info .
Odpryski są małe ok 1 na 1 mm , ale mimo wszystko je widac :)
Myślę że warto robić te przeglądy. No chyba , że są droższe niż 100 zl :)

M4rc1n 04-01-18 17:59

Chyba trochę powyżej 100 było. Ja miałem kiedyś defekt wielkości łebka szpilki i kazali mi lakietować tylna ćwiarę żeby przedłużyć gwarancję. To się popukałem w głowę i wyszedłem. Ale to ford w Gdyni, oni są dziwni...

marcin9913 08-01-18 23:58

U mnie w mieście przegląd nadwozia kosztuje 49zł :)
A co do odprysków, to jeśli zauważą nawet ten 1mm x 1mm to zaznaczą Ci w papierach i pozamiatane. Jest większa szansa że nie zauważą dobrze zrobionej zaprawki niż ubytku w lakierze.
Jeśli masz takie malutkie odpryski to kup lakier zaprawkowy, wykałaczki i jedziesz z tematem.
Zaostrz wykałaczkę, zapodaj pędzelkiem zaprawkowym malutką kropelkę lakieru np na zakretke od słoika, zamocz delikatnie w tej kropelce delikatnie czubek wykałaczki i rób zaprawkę. Z dwie ceniutnie warstwy koloru i potem jedną delikatna bezbarwnego i koniec.

Juri2069 09-01-18 13:05

O np coś takiego ?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7104922476

A to jest w sztyfcie to chyba lipa do takich mikro ubytkow

weuek 09-01-18 14:43

To jest jak lakier do paznokci, z pędzelkiem. Z pędzelka pobierzesz na wykałaczkę i możesz działać.

W swoim nie pitoliłem się z wykałaczką, jeno od razu pędzlowałem po ubytkach, A mam ich 1001 na przodzie.

Juri2069 09-01-18 15:48

Aha dzieki. Czyli taki w sklepie forda za 35 zl pod moj kolor moge brac.
Aczkolwiek zastanawia mnie to , że pisze przy nim frozen White ale do mk2 . ( wymienione w aukcji modele ) ale to na pewno w mk3 będzie to samo ....?:)

Kolor to kolor

blutut 10-01-18 00:12

Warto robić te przeglądy - bezapelacyjnie. Mi w 2016 robili jeszcze mk1, w 2017 też byłem na przeglądzie, ale znowu miasto na G - Gliwice i tam też byli dziwni ludzie...

RafikWJ 10-01-18 08:43

EEE... Napewno w City Car Ford Gliwice robią ludzie z Zabrza :P albo innego Sosnowca :P[fryzjer][fryzjer][fryzjer][fryzjer]

blutut 10-01-18 12:59

Ale z nimi na prawdę jest coś nie tak, nawet na YT jest gość, który opisuje swoje przygody z mk3, którego tam serwisuje, wróć, serwisował, i chcieli go naciąć na 2.5k na wymianę pompy wspomagania. I o dziwo znowu kierownik serwisu, łysy blondyn w okularach. U mnie w ogóle podbił i zaczął problemy robić "to auto w ogóle na gwarancji jeszcze jest?!". No żesz kur, nie, nie jest, tak dla zabawy pojechałem zapłaciłem za przegląd żeby sobie po prostu popatrzyli na mk1, bo mogli zapomnieć jak wyglada...

marcin9913 10-01-18 15:57

Cytat:

Napisał Juri2069 (Post 1187577)
Aha dzieki. Czyli taki w sklepie forda za 35 zl pod moj kolor moge brac.
Aczkolwiek zastanawia mnie to , że pisze przy nim frozen White ale do mk2 . ( wymienione w aukcji modele ) ale to na pewno w mk3 będzie to samo ....?

Kolor to kolor

Najlepiej niech Ci dobiorą lakier zaprawkowy ten oryginalny Forda po numerze nadwozia. Nie kupuj tak w ślepo... W ASO Forda kupiłem takie lakiery, komplet baza + bezbarwny za 45zł.

Juri2069 10-01-18 21:32

Dzięki za info . Tak też zrobię wczesną wiosną przed przeglądem nadwozia :)

Janisek 11-01-18 09:01

Cytat:

Napisał blutut (Post 1187613)
to auto w ogóle na gwarancji jeszcze jest?!

no ale jest? no bo ile jest gwarancji na perforację ? Cały czas myślałem, że 12 lat a mk1 to już "chyba" najnowsze mają więcej ...

blutut 12-01-18 02:36

Było. Mój ma datę zakupu 23 marca 2005. Kim trzeba być, żeby iść na przegląd bez gwarancji.

Juri, zaprawkę zrób teraz, bo jak w ruch poleci sól na drogach to rdza potrafi polecieć jak eksponenta...

Janisek 12-01-18 08:51

Czasem można się zapomnieć ;)
Nie wiedziałem, że opisujesz sytuację sprzed roku conajmniej ...

Juri2069 12-01-18 08:59

Blutut to są dokładnie 3 odpryski max 1 na 1 mm. Nie powinno być tak źle. Grama rdzy nie ma .
Ale jak przyjdzie farba to możliwe, że zrobię jak mówisz:)

blutut 19-01-18 18:42

https://www.youtube.com/watch?v=OVoLJh8dEjw

Znalazłem ten film jak Gliwice chciały orżnąć właściciela Focusa! I znowu kierownik serwisu, przypadek?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi