Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Czujniki parkowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=31125)

goju 12-10-09 07:16

Czujniki parkowania
 
Założyłem sobie czujniki parkowania do foki kombi.
Zainwestowałem w czujniki Valeo Beep & Park - tak by być pewnym co do jakości. No i się zawiodłem . O ile w czasie ładnej pogody w dzień spisują się znakomicie, to podczas deszczu, bądź rano gdy samochód jest mokry świrują - pokazują z jednej strony odległość 0,5m mimo że z tyłu nic nie ma.
Zauważyłem, że efekt ten pojawia się gdy, w rowek czujnika dostanie się woda.

Czy ktoś z kolegów spotkał się z czymś podobnym, czy to tylko ja tak mam :(
Może są sposoby by temu zaradzić??

four40 12-10-09 07:37

Szwagier w swoim Subaru ma podobnie więc może to norma?

niko123 12-10-09 08:56

Ja tego nie mam ( kupione najtańsze z allegro ) ale mam coś innego :)
Powinny pokazywać od 2,5m a czasem dopiero od 1,5 m a niekiedy od 2m. - mimo że bardzo wolno cofam.

moons 12-10-09 19:11

Cytat:

Napisał goju (Post 371508)
Czy ktoś z kolegów spotkał się z czymś podobnym, czy to tylko ja tak mam :(
Może są sposoby by temu zaradzić??

Normalny objaw też mam Valeo i jak mokro to trochę wariują ale jak sucho działają co do centymetra. Zaradzisz temu chyba tylko przed cofaniem wycierając je, co jest bez sensu. Trzeba się przyzwyczaić.
Pozdrawiam

goju 12-10-09 19:57

Spodziewałem się czegoś lepszego.
Trochę jeździłem Skodą z dokładanymi czujnikami i nigdy nie szfankowały :(

Niestety w instrukcji nie znalazłem informacji, że opady atmosferyczne mogą całkowicie zafałszować pomiar odległości, na forum też nikt o tym nie wspominał. A tu taka niespodzianka.

Mam tylko nadzieję, że zbierająca się woda i mróz nie zakończą ich żywota.

Pozdrawiam

conris 12-10-09 21:59

Prawidłowośc montażu
 
Cytat:

Napisał goju (Post 371761)
Spodziewałem się czegoś lepszego.
Trochę jeździłem Skodą z dokładanymi czujnikami i nigdy nie szfankowały :(

Niestety w instrukcji nie znalazłem informacji, że opady atmosferyczne mogą całkowicie zafałszować pomiar odległości, na forum też nikt o tym nie wspominał. A tu taka niespodzianka.

Mam tylko nadzieję, że zbierająca się woda i mróz nie zakończą ich żywota.

Pozdrawiam

A czy przy montazu zwróciłeś uwagę na znacznik "góry" w czujkach. Zwykle jest naklejka strzałki.Może to ma znaczenie ?

goju 12-10-09 22:26

Cytat:

Napisał conris (Post 371828)
A czy przy montazu zwróciłeś uwagę na znacznik "góry" w czujkach. Zwykle jest naklejka strzałki.Może to ma znaczenie ?

Dokładnie. Tak jak zostało zaznaczone na czujnikach, to tak zamontowałem (strzałką do góry :))
Jednak wydaje mi się, że znacznik ten jest po to by czujnik patrzył w odpowiednim kierunku, gdyż czujniki mają skośne krawędzie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi