Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Kierunkowskaz nie odbija (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=54859)

powertom 22-01-12 20:36

Kierunkowskaz nie odbija
 
Mam problem. Przegrzebałem forum, lecz niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie:
Odkąd kupiłem Fokuśnego nie odbija mi kierunkowskaz. Zdążyłem się już do tego przyzwyczaić, lecz wolałbym, gdyby mi odbijał:P Jeśli kupie używaną manetkę (nowe podobno w granicach 400-500zł;/) to problem będzie już rozwiązany? Mam manetkę z tym przyciskiem 'info' do komputera. Może to jest jakaś grubsza sprawa z elektryką czy coś?
pozdrawiam.;)

moons 22-01-12 21:56

Coś słabo szukałeś. Było wiele razy na forum. Winny jest ukruszony ząbek na tak zwanej taśmie airbagu a nie manetka.
Pozdrawiam

powertom 22-01-12 22:16

Winny jest ukruszony ząbek na tak zwanej taśmie airbagu a nie manetka.


A da rade to naprawic? Jesli tak to jak?;)

SUCOF33 22-01-12 22:45

Wymienić taśmę. [ninja]

marfm76 22-01-12 23:23

Cytat:

Napisał powertom (Post 666942)
..A da rade to naprawic? Jesli tak to jak? ;)..

Trzeba wymienić taśmę albo dokleić ząbek. Poczytaj TEN temat.

Kristov81 27-01-12 07:30

Myślę,że może to być wina samej manetki.
U mnie też przestało odbijać. Wymieniłem manetkę od mondziaka bo używka od focusa nie cykała jak poprzedniczka.
Potem teść rozkręcił tą niby uszkodzoną i okazało się , że działa.
Przeczyszczono wszystkie styki i jest sprawna.
Ja bym zaczął od manetki, używka mnie kosztowała ok 30-40zł a i wymiana jest dość szybka.

MATRIX60MW 27-01-12 12:42

można od kogoś z focusa na chwilę pożyczyć ,przełożyć i będzie wiadomo czy wina manetki czy nie. 5 minut roboty

Kristov81 27-01-12 19:10

Jak masz nie daleko do Bydgoszczy to się zgadamy gdzieś i mogę użyczyć Ci swojej do sprawdzenia.
Daj znać na PW.

Dokładnie jak kolega wyżej, robota na 5min dla zwinnych rąk ;)

qrczakos 27-01-12 20:34

czasem tez nie odbija jak manetka nie jest wpięta do końca, można krzywo wsadzić i siedzi prawie na swoim miejscu ale nie jest zatrzaśnięta, wtedy też nie odbija

Tajson666 27-01-12 23:18

powertom jeśli będziesz potrzebował manetki i taśmy mam do sprzedania

powertom 02-02-12 12:31

Narazie niestety nie mam czasu się tym zająć - sesja egzaminacyjna... Ale wielkie dzięki za pomoc:) Jak będę miał trochę więcej czasu to się tym zajmę i jak zrobę to powiem co grało nie tak:P Jeszcze raz stokrotne dzięki. !

marfm76 02-02-12 21:30

Mam pytanko: czy żeby dostać się do "taśmy aibag" trzeba ściągać kierownicę, a jeśli tak to czy macie gdzieś jakiś opis jak bezpiecznie ją ściągnąć aby nie narazić się na "wystrzał" poduchy? Można to zrobić samemu czy lepiej udać się do warsztatu?

moons 02-02-12 21:43

Kierownicę trzeba ściągać. Zdaje się w FAQ jest temat o tym jak zdjąć kierownicę. Taśmę to pozostaje już tylko wypiąć manetki i taśma jest wolna. Odłączyć akumulator i śmiało możesz odkręcać poduszkę. Można to spokojnie zrobić samemu.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi