Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Odboje klapy bagażnika (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42977)

ad2122 04-09-10 14:04

Odboje klapy bagażnika
 
Ktoś może wymyślił jakiś patent na te "wspaniałe" odboje klapy bagażnika w MKII kombi. W ciągu roku wymieniłem już dwa komplety. Może jakiś swap od innego auta?

ernestdoc 08-09-10 19:00

Ten sam problem miałem, potrzebna będzie cienka pianka( czytaj taśmy do spinania nart z go sportu czy innego sklepu) odcinasz wymierzony pasek z nadmiarem najlepiej do tego taśma przylepna dwustronna i doklejasz w miejsca styku gumowych odboi na klapie bagażnika, dokładnie w miejscu starych folii. To załatwia sprawę klapy, ale piszczenie na nierównościach pochodzi też od mechanizmu zamka klapy bagażnika, zauważ że po obu stronach ( ja mam hatchbacka) są takie plastikowe prostokątne miejsca, na nie nakleiłem po kawałku filcu z przylepcem i zapomniałem że bagażnik piszczy. Pozdrawiam.

neo340 08-09-10 20:42

ja te miejsca posmarowałem wazeliną techniczną i cisza :)

ad2122 08-09-10 22:23

Hmmm, może się źle wyraziłem... Nie chodzi mi o patent tą folijkę naklejoną na blachę, która niby ma zabezpieczać przed piszczeniem i wycieraniem lakieru w miejscu styku z odbojem. To już dawno załatwiłem wyrzucając folijkę i naklejając w to miejsce krążki filcowe średnicy ok 2-3 cm. Nalepki na zamku też już dawno mam :)
Szukam patentu na same odboje jako takie. Są to wytłoczki gumowe, które nasadza się na czpienie zamocowane w klapie bagażnika. Po podklejeniu krążków filcowych odboje mocniej się uginają w momencie zamknięcia klapy, bo krążek filcowy jest zdecydowanie grubszy od folii. W skutek tego guma odboju nasuwa się dalej niż powinna na trzpień i cały misterny plan stabilizacji klapy poszedł w p...u :( Myślałem o wymianie fabrycznych odbojów na jakieś inne, z innego auta, na takie, które nie są puste w środku. Miałem takie w toyocie corolli - muszę tylko wyczaić, czy dadzą się adaptować do FF.
Może ktoś ma inny pomysł.

langolier 08-09-10 23:05

Nie mam dostępu do swojego Focusa ale czy te odboje nie są regulowane (wkręcane) ?

W Felicji miałem dwa rodzaje odbojów i oba były regulowane.

ad2122 09-09-10 18:05

Sprawę załatwia wkładka do środka gumy odboju w formie pierścienia, wycięta np z węża gumowego odpowiedniej średnicy (ja wyciąłem z przewodu olejowego średnicy ok 10-12 mm) i odpowiedniej długości (w moim wypadku było to ok 5-6 mm, trzeba dopasować do konkretnego ustawienia klapy). Pierścień nie może być za wysoki, po założeniu tak spreparowanego odboju musi się on lekko uginać. W pierwszym wariancie zastosowałem wkładkę max długą, ale umożliwiającą założenie odboju na trzpień. Niestety, zamykając klapę, ta waliła jak w beton. Teraz jest super, guma się nie nasuwa na trzpień ponad to, co powinna.
Temat do zamknięcia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi