Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   City Car Gliwice- jak traktują klientów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6104)

erloy 14-09-05 13:53

City Car Gliwice- jak traktują klientów
 
Witam
Chciałem wszystkich przestrzec przed korzystaniem z tego pożal się Boże serwisu.
Jestem (a raczej byłem) ich stałym klientem przez 6 lat. Przez pierwsze 3 lata co roku wykonywałem przegląd. Gdy skończyła sie OPG powiedziano mi, że płatne coroczne przeglądy nie są już obowiązkowe. Jednak byłem u nich kilka razy do roku, na wymianę oleju, filtrów, itp, jakieś drobne naprawy, oraz 2 razy do roku na szeroko reklamowane darmowe przeglądy "akcja lato"i "akcja zima". W trakcje tych przeglądów m.in. sprawdzana jest (a raczej jak się okazuje nie jest) blacharka. Mam protokoły tych przeglądów- ostatni z przełomu kwietnia/maja tego roku. Ostatnio zauważyłem rdzewiejące doły drzwi. Pojechałem do serwisu (bo przecież 12 lat gwarancji) a tam słyszę, że straciłem gwaracje bo nie robiłem corocznych przeglądów. Poinformowane mnie również (dlaczego dopiero teraz), że nie musiałym robic przeglądów "całości" ale musiałem samej blacharki. Usłaszałem, że korozja jednych z drzwi postępuje od tak dawna i jest tak zaawansowana ze drzwi nadają sie tylko do wymiany. Koszt naprawy to 4tys złotych. Na moje pytanie, co w takim razie jest sprawdzane na tych darmowych przeglądach skoro mam odfajkowane "stan karoserii w porządku" odpowiedziano mi, że co prawda pracownik popełnił błąd ale oni nie poczuwają sie do odpowiedzialności. Skoro sami przyznali, że zawalili sprawę to zaproponowałem naprawę "po kosztach"- nie chciano o tym słyszeć. Powiedziano, że mogę złożyc skargę do dyrektora, ale nie umożliwiono mi tego (nie było go, próba umówienia sie telefonicznie również się nie powiodła. Po którymś razie powiedzieli, że oddzwonią jak będzie dyrektor- oczywiście zostałem olany).
W tej sytuacji naprawę zrobiłem u "pana Kazia w garażu". Przy okazji wyszło, że należy też zrobic tylną klapę i że focusy z tego słyną, więc w serwisie doskonale te rdzewiejące miejsca znają. Całość kosztowała mnie 1,5tys zł.
Zastanawiam się teraz co np. z hamulcami, które też są ponoć na tych "akcjach wiosna-zima" sprawdzane.
Tak to serwis stracił klienta, a następnym samochodem na pewno nie będzie nic ze znaczkiem Ford.
Ciekawe tylko kiedy zrozumieją, że zamiast płakać, że spada sprzedaż nowych samochodów należy się najpierw wziąć do roboty, a nie być miłym i częstować kawą tylko w momencie sprzedaży.
Pozdrawiam wszystkich i radzę City Car Gliwice omijać z daleka.

marekj 14-09-05 14:16

Co do city-car to wiemy, wiemy. Co do blachy to mogłeś ich zaatakować ostrzej. Z tego co piszesz masz 6-letniego focusa i z książki gwarancyjnej nie wynika że trzeba robić jakiekolwiek przeglady blacharki aby utrzymać gwarancję. Dokładając do tego protokoły z darmowcyh przeglądów i raczej pomoc prawnika myślę że by to na gwarancji zrobili. I jeszcze jedno - o to sie walczy z Ford Polska a nie z ASO - oni nie maja nic do gadania.

Wątek o korozji jest tu: http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?t=3949

erloy 14-09-05 14:26

Cytat:

Napisał marekj
z książki gwarancyjnej nie wynika że trzeba robić jakiekolwiek przeglady blacharki aby utrzymać gwarancję.

To samo im powiedziałem, to przynieśli mi nowszą wersję książki gwarancyjnej, która dają od jakiegoś czasu. Tam już jest taki zapis.

Cytat:

Napisał marekj
Dokładając do tego protokoły z darmowcyh przeglądów i raczej pomoc prawnika myślę że by to na gwarancji zrobili. I jeszcze jedno - o to sie walczy z Ford Polska a nie z ASO - oni nie maja nic do gadania.

Miałem taki zamiar. Sami powiedzieli, że mogę napisać odwołanie ale to ponoć nie pierwsza taka sprawa i wszystkie były załatwione odmownie. Może rzeczywiście gdybym wynajął prawnika to coś bym uzyskał. Ale kto ma na to czas i pieniądze.
Choc teraz żałuję, że nie zgłosiłem się do jakiejś federacji konsumentów.

4tun 14-09-05 14:35

cześć Ziomal - szkoda, ze już wymalowałeś - ja bym trochę powalczył. A o CC to już dawno wiadomo, ze to są dziady - ja jeżdżę do Bytomia i Tychów - tak jak jeden mój Kolega z Gliwic.

PePe 14-09-05 14:59

jednym słowem to dąłeś ciała niestety.......
z takimi papierami dałeś się zbyć to normalnie szok.... tego dyrektora to bym z domu wyciągnął żeby to zobaczył... no i oczywiście zaatakował FP i panią Bruj... ech szkoda że wcześniej do nas się nie zgłosiłeś [bigok] [bigok]

erloy 15-09-05 09:08

Cytat:

Napisał PePe
no i oczywiście zaatakował FP i panią Bruj...

No więc właśnie podejście do sprawy pani Bruj spowodowało, że być może przedwcześnie odpuściłem.
W trakcie rozmowy ze mną kierownik działu napraw blacharsko-lakierniczych wyszedł zadzwonić do centrali i zapytać jakie jest ich stanowisko w tej sprawie. Wrócił i powiedział, że rozmawiał z panią Bruj, a ona stwierdziła, że jak chcę to mogę sobie pisać odwołania, ale i tak zostaną one załatwione odmownie, bo to nie pierwszy taki przypadek. Skąd zapamiętałem nazwisko? Ano bo dał mi wizytówkę City Car, z tyłu której napisał odręcznie: "p. Anna Bruj 8.30-16.30" i nr telefonu do Warszawy, gdybym jednak chciał dzwonić i cos wyjaśniać. Tylko po co, skoro swoje stanowisko przedstawiła przez telefon.

4tun 15-09-05 11:47

Cytat:

Napisał erloy
Cytat:

Napisał PePe
no i oczywiście zaatakował FP i panią Bruj...

No więc właśnie podejście do sprawy pani Bruj spowodowało, że być może przedwcześnie odpuściłem.
W trakcie rozmowy ze mną kierownik działu napraw blacharsko-lakierniczych wyszedł zadzwonić do centrali i zapytać jakie jest ich stanowisko w tej sprawie. Wrócił i powiedział, że rozmawiał z panią Bruj, a ona stwierdziła, że jak chcę to mogę sobie pisać odwołania, ale i tak zostaną one załatwione odmownie, bo to nie pierwszy taki przypadek. Skąd zapamiętałem nazwisko? Ano bo dał mi wizytówkę City Car, z tyłu której napisał odręcznie: "p. Anna Bruj 8.30-16.30" i nr telefonu do Warszawy, gdybym jednak chciał dzwonić i cos wyjaśniać. Tylko po co, skoro swoje stanowisko przedstawiła przez telefon.

szkoda gadać - PRAWDOPODOBNIE kier. zrobił Cię w jajo(sorki) - teraz z kolegą załatwialiśmy gwarę na blachy na mondeo sprowadzone z HL - i sie udało.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi