Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Piszczenie przy przejeżdzaniu przez kałuże-chwilowy brak mocy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42951)

mikeman 03-09-10 13:39

Piszczenie przy przejeżdzaniu przez kałuże-chwilowy brak mocy
 
Witam,
Panowie specjaliści. Co może być przyczyną piszczenia foki przy przejeżdzaniu rpzez kałużę z jednakowym, chwilowym (do momentu zakończenia piszczenia) sspadkiem mocy. Objawia się to tak, jakbym na moment piszczenia zdjął lekko nogę z gazu, a jak już skończy hałasować przyspieszył do peirwotnego poziomu.
Zakładam że coś z paskiem klinowym. Ale czy wymienić sam pasek, czy to może nie tyle pasek, co rolki? Samochód, garażowany.

m4ki 03-09-10 21:36

moze bys sprawdzil pasek wielorowkowy, rolke i napinacz :)

Marcos 07-09-10 08:50

Mam to samo, a rozrząd ostatnio był robiony. Wrócić do warsztatu i prosić o korektę?

keicam 07-09-10 08:55

Ja mam tak od nowości, jak kałuża jest dość spora i głęboka to chwilę zapiszczy i dosłownie na mniej niż sekundę czuć spowolnienie. Pasek i tyle. Nie warto się tym przejmować. Ja mam dodatkowe osłonę pod silnikiem

kleofas 07-09-10 09:30

widzę, że problemy dotyczą benzyniaków...
czyżby chwilowy brak napędzania altka dawał aż tak odczuwalną redukcję mocy?

langolier 07-09-10 10:13

Cytat:

Napisał kleofas (Post 481559)
widzę, że problemy dotyczą benzyniaków...
czyżby chwilowy brak napędzania altka dawał aż tak odczuwalną redukcję mocy?

No, tak.... Jak spowolnienie spowodowane załączeniem klimy.... :(

kleofas 07-09-10 10:33

ale załączenie klimy obciąża mechanicznie pasek wilorowkowy a przez niego silnik!
a jak pasek się ślizga, to to obciążenie powinno być mniejsze (chyba, że dziwnie się ślizga i obciążenie wzrasta)

keicam 07-09-10 10:34

Cytat:

Napisał kleofas (Post 481559)
czyżby chwilowy brak napędzania altka dawał aż tak odczuwalną redukcję mocy?

Tak jak pisałem nie trwa to nawet sekundy. Jest to chwilowe odczuwalne przymulenie, nie użyję słowa jest jest to szarpnięcie bo byłoby to lekką przesadą ale da się odczuć.
Cytat:

Napisał langolier (Post 481572)
No, tak.... Jak spowolnienie spowodowane załączeniem klimy....

A to nie wiem bo ja cały rok jeżdżę z włączoną klimą (automatyczna)

langolier 07-09-10 10:52

Cytat:

Napisał kleofas (Post 481581)
ale załączenie klimy obciąża mechanicznie pasek wilorowkowy a przez niego silnik!
a jak pasek się ślizga, to to obciążenie powinno być mniejsze (chyba, że dziwnie się ślizga i obciążenie wzrasta)

Ślizganie się paska po alternatorze prowadzi do tego, że dostarcza on mniej energii do auta, np. do zapłonu (w zasadzie pasek hamuje wówczas alternator). Może w tym rzecz ?

kleofas 07-09-10 11:04

Cytat:

Napisał langolier (Post 481589)
Ślizganie się paska po alternatorze prowadzi do tego, że dostarcza on mniej energii do auta, np. do zapłonu

o to właśnie mi chodziło pisząc "chwilowy brak napędzania altka"

GCSheko 07-09-10 18:59

...opisany efekt to na 100% ślizgający się pasek mikro;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi