Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] środkowe (wewnętrzne) lusterko fotochromatyczne (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33453)

belek 11-12-09 23:01

środkowe (wewnętrzne) lusterko fotochromatyczne
 
kupiłem dzisiaj lusterko fotochromatyczne od mondeo mk3.
pasuje idealnie do mocowania w focusie, wiec już je podmieniłem.
tyle że ma 5 bolców do podpięcia kostki. ma ktoś schemat albo wie ktos, co jest do czego?
podłączę i tak pod kable do lampki (ktoś tak zrobił na forum w FF2 i po pewnym czasie i tak się odcina napięcie), więc głównie chciałbym wiedzieć który bolec/pin to + a który -
wiem że takie lusterko się rozjaśnia po wrzuceniu wstecznego więc pewnie jeden bolec jest na wsteczny. a co z pozostałymi 2?

moons 12-12-09 08:50

Nie polecam tego rozwiązania. Ale zrobisz jak uważasz. Ja podłączyłem tak:
piny w wtyczce lusterka
1 - zasilanie po stacyjce - ja podłączyłem do wtyczki za bezpiecznikami C15 pin 2
2 - masa
3 - zasilanie po wstecznym - ja podłączyłem do wtyczki C51 pin 70
4 - puste
5 - puste
6 - puste

Lusterko trochę kosztuje, więc ma działać tak jak fabryka kazała. A takie podłączenie jak ja zrobiłem to pikuś.
Pozdrawiam

belek 12-12-09 14:05

dzięki,
teraz zimno, a musiałbym iść słupkiem. trochę więcej zabawy. wiosną to poprawię przy okazji podłączania wszystkiego do kompa pokładowego.

Cytat:

Napisał moons (Post 393386)
3 - zasilanie po wstecznym - ja podłączyłem do wtyczki C51 pin 70

ona siedzi przy kompie?

Cytat:

Napisał moons (Post 393386)
1 - zasilanie po stacyjce - ja podłączyłem do wtyczki za bezpiecznikami C15 pin 2

tymi pod kierownicą? łatwo ją znaleźć i kombinować przy niej?

a przy okazji:
1 jak rozwiązałeś sprawę kabla? bawiłeś się w jakieś szyny ozdobne?
2 też w lusterku fotochromatycznym miałeś metalowy "języczek" blokujący je na szybie? u mnie tragicznie ciężko wchodzi w porównaniu do zwykłego, a zejść to już chyba zejdzie razem z szybą ;)

moons 12-12-09 14:48

C51 jest przy nogach kierowcy, pod takim trójkątnym plastikiem, bardzo duże złącze.
C15 jest za skrzynką bezpieczników pod kierownicą, łatwo znaleźć i z pewnością tam podłączyłeś albo będziesz podłączał kompa. Tam się podłącza kompa pin 18 komputerka pokładowego idzie właśnie do C15 pin 2. Nie pamiętam koloru ale przy opisie podłączenia kompa na pewno jest.

Sprawa kabla jest bardzo łatwo rozwiązywalna. Od wtyczki do podsufitki kabelki idą w koszulce termokurczliwej, do tego u mnie była taka spinka którą się przypina ten kabel do nóżki lusterka. A potem wszystko owinięte taśmą izolacyjną i podsufitką słupkiem do dołu a tam już do oryginalnych wiązek się przyczepiałem. Co do tego języczka to też tak miałem lusterko chyba na amen zostanie na szybie.
Pozdrawiam

MisiekT 12-12-09 14:50

zdjecie slupka to zaden problem...

belek 06-01-10 12:41

Cytat:

Napisał moons (Post 393428)
C51 jest przy nogach kierowcy, pod takim trójkątnym plastikiem, bardzo duże złącze.
C15 jest za skrzynką bezpieczników pod kierownicą, łatwo znaleźć

jak Ty się tam podpiąłeś??? kable pozszczepiane w wiązki, zero miejsca, nawet nie widać wtyczek!

moons 06-01-10 16:29

[dance1], żaden problemos, faktycznie troszkę jest roboty, ale robić to trzeba tylko i wyłącznie w cieple i dobrą metodą jest też rozebranie foczki o jeden element niż wydawało by się to potrzebne.
Pozdrawiam

bator90 06-01-10 22:31

Ja też mam Fotochromatyczne u siebie, wygrzebałem je z mondeo mkIII na szrocie, zapłaciłem tylko 30zł:P, z tym ze ja powiedziałem ze bez wiazki nie biorę, a wiec mam kostkę, podpiąłem w ten sposób: plus do pinu 1 pociągnąłem z radia, tylko w ten cieńszy kabelek sie podepnij bo on jest podpięty pod stacyjkę, juz nie pamietam który to tam w kostce był. kabel puściłem pod osłoną słupka A i później pod osłoną pomiędzy dżwiami a kokpitem (chodzi mi o ten prostokątny plastik) poluzowałem kokpit po tej stronie, przetknąłem kabel koło GEM-u, a później to juz wiadomo. Minus mam z lampki wzięty, no ale z tym to juz dowolność. Jeśli chcielibycie mieć podłączone prawidłowo, to 3 pin służy do podłączenia z czujnikiem włączającym wsteczny bieg, wtedy na czas wbicia R lusterko traci swoją funkcję przyciemniania. No i podpięcie na sztywno do lampki powoduje to że nawet jak naciśniesz na OFF, to lusterko samo sie uruchomi po jakiś 20 minutach wiec na dłuższą metę to tak nie pojedziesz, uwierz, na początku tak zrobiłem. A tak to każdemu polecam lutereczko, ale szukajcie na szrotach, bo na allegro strasznie zdzierają.

---------- Post dodany o 22:31 ---------- Poprzedni post był z 22:24 ----------

W FFII może i odcina prąd od lampki ale w FFI to lampkę mozesz zapalić w kazdej chwili nawet w zamkniętym, wiec na to nie licz w przypadku FFI, że odetnie ci prąd od lusterka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi