Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Topi się lakier bezbarwny... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26822)

Fabinho 18-04-09 17:34

Topi się lakier bezbarwny...
 
Postanowiłem na wiosne odświeżyć konsolę środkową. Prysnełem ją na nowo srebrnym spreyem, a po wyschnięciu lakierem bezbarwnym.
Dziś foczka stała długo na słońcu, w środku dość mocno się nagrzało. Efekt- konsola się lepi... [boshe]
Czy pryśnięcie samym spreyem załatwi sprawę?

Greg 18-04-09 17:49

Szczerze to powinieneś zmatowić i dopiero prysnąć ,
co to za bezbarwny że tak dał ciała :?:

Pzdr.

Fabinho 18-04-09 18:13

Cytat:

Napisał Greg
co to za bezbarwny że tak dał ciała

Lakier akrylowy, bezbarwny firmy Wesco... Nie znam się zbytnio na lakierowaniu, ale efekt malowania był ok. Ja to lakierowałem kilka miesięcy temu, wtedy nie stosowałem bezbarwnego. Zarysował mi się w jednym miejscu i prysnełem jeszcze raz. Na forum wyczytałem, że warto zastosować lakier bezbarwny...

Greg 18-04-09 18:20

Cytat:

Napisał Fabinho
Na forum wyczytałem, że warto zastosować lakier bezbarwny...

Odtłuszczałeś to jakoś czy tak jak idzie :?:

Powinno się stosować bezbarwny właśnie po to by to utwardzić.
Ja lakiernikiem też nie jestem, malowałem kilka elementów pózniej pokrywałem
bezbarwnym i wszystko oki jest. Ja używałem lakierów Motip.

pzdr.

Fabinho 18-04-09 18:38

Cytat:

Napisał Greg
Odtłuszczałeś to jakoś czy tak jak idzie :?:

Nie no to, że należy odtłuścić powierzchnię to wiem :wink: Myślę, że coś z tym lakierem jest nie tak.
Greg, Czy jak teraz polakieruje to spreyem, oczywiście ja to wszystko się utwardzi z powrotem to będzie ok :?: Teoretycznie ten lakier bezbarwny będzie się topił pod nową warstwą spreyu...

MisiekT 18-04-09 18:56

zrob od nowa... skoro z jakiegos powodu nie chce sie utwardzic, to raczej nie zrobi tego i po nalozeniu kolejnego lakieru...

Bourne 18-04-09 20:21

Ja ostatnio to samo miałem gdy chciałem prysnąć bok w mercedesie Vito
Po pryśnięciu zaczęło się łuszczyć - dodam że clar był z tej samej partii

Greg 18-04-09 20:32

Cytat:

Napisał Fabinho
Czy jak teraz polakieruje to spreyem, oczywiście ja to wszystko się utwardzi z powrotem to będzie ok

Cytat:

Napisał Fabinho
Teoretycznie ten lakier bezbarwny będzie się topił pod nową warstwą spreyu...

Właśnie tego się obawiam, wiem że troche roboty jest ale zaczął bym od nowa tak jak wspomniał już MisiekT.

Pzdr.

Fabinho 18-04-09 20:46

Hmm a może kupić jakiś inny lakier bezbarwny z utwardzaczem i spryskać... Kurcze nie wiem, jak pomyśle o odkręcaniu panelu od ogrzewania i klimy to [panna]

Greg 18-04-09 20:50

Fabinho, ty to w foce pryskałeś :?:

pzdr.

MisiekT 18-04-09 20:55

Cytat:

Napisał Fabinho
jak pomyśle o odkręcaniu panelu od ogrzewania i klimy to

hehe, ja zmienialem w czawartek panel i zajelo mi to niecale 15 minut, wiec nie wiem czego sie boisz...

a jak nie masz na zmiane, to wpadnij pozycze ci :wink:

Fabinho 18-04-09 21:07

MisiekT, wiesz co nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie kable od paneli klimy i ogrzewania są dość krótkie. Na tyle krótkie, że trzeba się dość mocno gimnastykować ze śrubokrętem, do tego te śruby jakoś ciężko się wkręcają. Hmm może masz inną technikę - wypinasz te kable? albo masz dłuższe?
Cytat:

Napisał MisiekT
a jak nie masz na zmiane, to wpadnij pozycze ci

Dzięki :wink:

MisiekT 18-04-09 21:38

Fabinho, krok po kroku:
1. wyciagam radio
2. wyciagam popielniczke
3. odkrecam 4 sruby wokol wokol ramki na radio
4. odczepiam panel z zatrzaskow
5. wypinam zegarek i awatyjne
6. wypinam gniazdko zapalniczki
7. odpinam kostki od przyciskow na dole i podswietlenia
8. wypinam ciegla od regulacji nawiewow
9. klada panel na kolanach i odkrecam zegarek, awaryjne, pokretla i przyciski
* dotyczy to oczywiscie klimy manualnej, przy automacie jest pewnie jeszcze prosciej

Fabinho 18-04-09 22:04

Cytat:

Napisał MisiekT
klada panel na kolanach i odkrecam zegarek, awaryjne, pokretla i przyciski

no właśnie ja mam na tyle krótkie kable, że nie ma opcji położyć panel na kolanach. Cała trudność polega właśnie na tym, że nie mam tak klarownego dostępu do tych śrubek, jak Ty po położeniu sobie panelu na kolanach...

MisiekT 18-04-09 22:10

Fabinho, czytaj od gory do dolu - po wykonaniu pkt. 8 panel jest juz luzny i mozesz z nim nawet pojsc na piwo :wink:
jakos nie sadze zeby bylo to zupelnie inaczej po FL rozwiazane

Fabinho 19-04-09 00:56

MisiekT, oki zwracam honor. Widzę, że wypinasz kable, też zastosuję tą technikę 8)

grzybek 19-04-09 01:07

Cytat:

Napisał MisiekT
przy automacie jest pewnie jeszcze prosciej

Zgadza się, tylko kable są do wypięcia :mrgreen:
Wypinanie kabli jest najgorsze za pierwszym razem jak nie wiesz dokładnie na jakiej zasadzie działają zatrzaski. U mnie parę k*** poleciało bo na kablach panel daje się odciągnąć ok. 10cm albo i mniej i dostęp jest do [ass]

MisiekT 19-04-09 01:18

hehe, zrobie moze po niedzieli FAQ wobec tego... ale od razu uwagi:
1. nie kable a CIEGNA (kable to te co ida do kostek)
2. jedna reka wciskamy w dol zatrzask u gory wtyczki ciegien, a druga odciagamy ja w w dol - zatrzask pusci, a potem z wyczuciem odciagamy dalej i wysuwamy wtyczke

hehe, ja juz robiac podswietlenie w dwoch fokach, zmieniajac panel itp. robie to praktycznie z zamiknietymi oczami... ale faktycznie za pierwszym razem nie bylo tak lekko, nie gRuHa? :P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi