Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Jaki tłumik do 2.0 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35681)

MarioWRC 26-04-10 09:48

Cytat:

Napisał Rasta (Post 440872)
To co jednak będzie pozytyw, he?

poczekam jeszcze ale wszystko powoli zaczyna wskazywać na to, że tak...

tadzik 26-04-10 10:06

a podaj inne logiczne uzasadnienie. Bo stwierdzenie że się nie da zrobić odpada patrząc na komentarze i chociażby moje doświadczenia. Poza tym widzę że tłumik "się układa" u kolegi więc wszystko zmierza w dobrym kierunku

AR3S 26-04-10 11:48

nie to już ponad moją wytrzymałość - idę się ułożyć wygodniej w fotelu i nie zagladam do tego śmiechowego watku już.

MarioWRC 26-04-10 12:09

Cytat:

Napisał AR3S (Post 440935)
i nie zagladam do tego śmiechowego watku już.

trzymam Cię za słowo

MisiekT 26-04-10 12:16

ukladaja to sie klocki albo zona [panna]

proponuje przeniesc watek do Elektryki, bo ewidentnie bardziej jest o Car Audio niz tuningu

gRuHa 26-04-10 18:21

Cytat:

Napisał tadzik (Post 440899)
a podaj inne logiczne uzasadnienie. Bo stwierdzenie że się nie da zrobić odpada patrząc na komentarze i chociażby moje doświadczenia. Poza tym widzę że tłumik "się układa" u kolegi więc wszystko zmierza w dobrym kierunku

http://www.grabowski.com.pl/uklady_wydechowe.htm

przeczytaj i sam oceń czy się da :D

jajek 26-04-10 20:17

znam ten tekst
ale mowa jest tutaj o wydechach a bardziej o dobieraniu dźwięku. Na moje jesli ten allergowicz potrafi ustawić dźwięk wg życzenia to jego wiedza musi być dalece wyższa niż autora artykułu - takie jest moje zdanie, a dlaczego?

Przepływ można policzyć, rezonans też, falę wsteczną również ale wiedzieć jaki dźwięk to będzie miało to się już policzyć nie da. Tutaj jest potrzebne doświadczenie i to raczej nie z jednego samochodu tylko z dość dużej ilości, wiedzieć jaki tam układ siedzi, jak można tym dźwiekiem operować itd. Ja sam mam od niego wydech i nie ukrywam tego, trafił w dźwięk idealnie na 99% - poddźwięk metaliczny jest trochę słabszy niż chciałem ale z barwy i natężenia jestem zadowolony. Ja myślę że można by podjąć z nim współpracę dla dobra ogółu, może by błysnął jakąś wiedzą , założyć jakiś topik gdzie można by mu zadawać pytania itp ale to już do władz klubu.

do tadzik
uważam że nie powinieneś wyjeżdżać z warszawiaki itp, na forum nie ma podziału na regiony, tutaj z założenia wszyscy są równi. (a tak nawiasem pisząc to głównie forumowicze z Wawy atakują sprzedającego)

do pozostałych
trochę powściągliwości w pochopnym wyrażaniu opinii. Ja też swego czasu uważałem że wiem dużo o tuningu z praktyki (lubię ponaprawiać i podłubac w swoim samochodzie ale nie plastixy i siateksy) ale w spotkaniu z takim facetem to wiem że nic nie wiem.

a tak z innej beczki czy jest ktoś jeszcze w Polsce kto robi wydechy z różnymi dźwiękami czy on jest wyjątkiem? Pachoń, Węglarski, Grabowski czy ktoś inny?

pum 26-04-10 20:38

leże [panna]

jajek 26-04-10 21:26

Cytat:

Napisał pum (Post 441249)
leże [panna]

bo?

piotr-ek 26-04-10 21:52

popieram tedzika maria i cała resztę, koleś od tłumików musi być naprawdę genialny , jeżeli ludzie którzy u niego kupują są zadowoleni ,za towar jaki dostali, chcieli metaliczny dudniący bas i maja, jest git, jeżeli szydzicie z nich i z tego Pana tłumikarza to świadczy o was, ja wiem że dla większości starych wyżeraczy liczy się tylko jedna firma EL-TEC, i teraz powiedzcie mi i innym jak ten eltec zaczynał?? odrazu był zajebisty i wszyscy wiedzieli ze będzie robił dobre wydechy?? nie zapracował sobie wyrobami, i tak samo może zapracować ten Pan z allegro, wiadomo konkurencja jest wielka ale myślę że jej sprosta i biedzie kiedyś tak popularny jak EL-TEC

AR3S 26-04-10 21:54

El-tec ssie kciuka

piotr-ek 26-04-10 21:58

Cytat:

Napisał AR3S (Post 441313)
El-tec ssie kciuka

podobno miałeś sie już zamknąć!!

tadzik 26-04-10 22:25

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 441311)
popieram tedzika maria i cała resztę, koleś od tłumików musi być naprawdę genialny , jeżeli ludzie którzy u niego kupują są zadowoleni ,za towar jaki dostali, chcieli metaliczny dudniący bas i maja, jest git, jeżeli szydzicie z nich i z tego Pana tłumikarza to świadczy o was, ja wiem że dla większości starych wyżeraczy liczy się tylko jedna firma EL-TEC, i teraz powiedzcie mi i innym jak ten eltec zaczynał?? odrazu był zajebisty i wszyscy wiedzieli ze będzie robił dobre wydechy?? nie zapracował sobie wyrobami, i tak samo może zapracować ten Pan z allegro, wiadomo konkurencja jest wielka ale myślę że jej sprosta i biedzie kiedyś tak popularny jak EL-TEC

ale ten facet z allegro nie jest z okolic wawy i dlatego choćby robił z złota i jeszcze dopłacał będzie nie ok. Proste?

AR3S 26-04-10 22:44

piotr-ek nie zagalopowuj się dzieciaku w pustych słowach

MarioWRC 26-04-10 23:53

Panowie nie zachowujcie się jak dzieci. Ja podchodziłem do tematu: dobór dźwięku tłumika na podstawie filmiku z lekkim uśmieszkiem i niedowierzaniem...no bo jak to? Można w ogóle z góry ustalić dźwięk? Okazuje się, że można.

U mnie tłumik robi postępy :). Już coraz lepiej słychać basik :).

YouTube- ford focus 1.6 exhaust
Nie za bardzo chciałem go podpiłować bo kręciłem to przed chwilą (ok 22:15) a autko stoi pod domem...

Kacper85 27-04-10 00:14

Kłótnia wygląda z boku całkiem zabawnie. Jedni kupują tłumik tylko i wyłącznie po to aby fajnie brzmiał, a drudzy z całą swoją stanowczością próbują przekonać pierwszych, że nie powinni tego robić, bo po co zmieniać dźwięk skoro pod maską nie ma zmian, że takie zmienianie dźwięku nie ma najmniejszego sensu.
Ja od siebie powiem tyle: miałem w fieście tłumik ultera, czyli pewnie NIC nie różniący się od tego z allegro, już chyba wszędzie, na każdym forum ludziska piszą że ulter nic dobrego nie zrobi dla naszego wykresu mocy. W escorcie wrzuciłem na tył środek od golfa III 2.0 bo był tani. Również nie odczułem zmian, ani szybciej ani wolniej, za to dużo głośniej. Po mieście fiesta nagrzewała się dopiero po 3km i fajnie pierdziała, w kabinie było mało słychać, jak stanąłem tyłem do ściany i otworzyłem klapę to miły dźwięk. W escorcie... głośno, bardzo, po mieście nawet zabawne, ale pierwszy wjazd na trasę...

Żeby była jasność: takie tłumiki, których zadaniem jest zmiana dźwięku nic dobrego dla auta nie zrobią, mogą tylko pogorszyć wykres mocy i momentu, może spaść moc i moment... ale jeżeli już, to nie odczuwalnie dla nas. Dla nas, czyli dla kogo? zwykłych użytkowników, bo tylko oni montują takie tłumiki , nikt się tymi autami nie ima sportu, nikt nie będzie montował turbin. Odpuście sobie... poczekajcie, zaraz ktoś kupi 1.6-2.0, wpadnie na forum, napisze że ma już sportowy tłumik, stożek i strumienice w miejscu katalizatora - co jeszcze może zrobić żeby był mocniejszy?
Jeżeli ktoś jednak montuje ten tłumik tylko po to aby mieć milszy dla ucha dźwięk, bo lubi jak auto brzmi sportowo, wie o tym, że moc nie wzrośnie, to po co ciągnąć to nabijanie się i udowadnianie że to nie jest "profesjonalne"?

piotr-ek 27-04-10 00:21

Cytat:

Napisał AR3S (Post 441355)
piotr-ek nie zagalopowuj się dzieciaku w pustych słowach

słuchaj no stary pierdzielu nie jestem dla ciebie żadnym dzieciakiem, dzieciaka do sobie poszukaj u siebie na klatce , i tak co najwyżej może ci dzień dobry powiedzieć, i nie wyśmiewaj się z innych ludzi i ich poglądów bo jak ty byleś tu nowy to tez się każdy z ciebie nabijał, prostak z ciebie i tyle, a poza tym miałeś już nie zabierać głosu w tym cyrku

michmarmik 27-04-10 02:49

oftopic! temat: Jaki tłumik do 2.0. Zamknąć i do kosza. spokój będzie! Mody co z wami??!!!!:smt021

jajek 27-04-10 06:27

ja co? kupują tłumiki u gościa z allegro żeby sprawdzić[ziom]

MarioWRC 27-04-10 07:11

Cytat:

Napisał jajek (Post 441408)
ja co? kupują tłumiki u gościa z allegro żeby sprawdzić

aaaa to dlatego był taki najazd, bali się że dla nich nie stErczy [palacz]

DejaVu 27-04-10 07:15

bez urazy kolego bo każdy ma inny sposób na zrobienie sobie przyjemności ale dla mnie to porazka. jakbym kolejnego golfa lub calibre słyszał. jestem szczęśliwy ze mój dual ulter jest taki cichy.

AR3S 27-04-10 08:12

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 441391)
słuchaj no stary pierdzielu nie jestem dla ciebie żadnym dzieciakiem, dzieciaka do sobie poszukaj u siebie na klatce , i tak co najwyżej może ci dzień dobry powiedzieć, i nie wyśmiewaj się z innych ludzi i ich poglądów bo jak ty byleś tu nowy to tez się każdy z ciebie nabijał, prostak z ciebie i tyle, a poza tym miałeś już nie zabierać głosu w tym cyrku

Powiem tak - nie zniżę się do polemiki z tobą

Wracając do tematu - podniecanie się "burczy rurą" jest żałosne.

MarioWRC 27-04-10 11:23

Mój też jest cichy, jedni idą w tuning mechaniczny, inni wizualny itp. Ja sobie zrobiłem moda soundowego i jestem zadowolony. I właściwie cieszę się, że nie wziąłem tłumiora przelotowego to by była wiocha.

Ps. nie rozumiem czemu u was to wywołuje takie emocje: jeden mówi że jest żałosne, że z dupy.

Ps2. czasem mam wrażenie, że WIELE osób chce tutaj się dowartościować zamiast pomóc... Wiadomo, że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie ale można to robić w kurwaralny sposób [poebao] łups KULTURALNY bez najazdów

Mnie się mój nowy tłumik podoba [pub2] however Puzdro for all haters[poebao]

MisiekT 27-04-10 12:09

jeszcze raz krotki - jest to dzial TUNING - jezeli kogos interesuja tlumiki zmieniajace dzwiek a nie poprawiajace osiagi to powinien zalozyc temat w innym miejscu, tyle...

piotr-ek 27-04-10 12:34

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 441504)
jeszcze raz krotki - jest to dzial TUNING - jezeli kogos interesuja tlumiki zmieniajace dzwiek a nie poprawiajace osiagi to powinien zalozyc temat w innym miejscu, tyle...

żeś wymyślił- bo zmiana dźwięku to nie tuning-to co ma założyć tam gdzie car audio??[rotfl2][rotfl2]

MisiekT 27-04-10 12:41

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 441516)
zmiana dźwięku to nie tuning

no wyobraz sobie ze wlasnie nie

MarioWRC 27-04-10 13:21

Częściowo zgadzam się z MiśkiemT. Ale w takim razie trzeba wy wywalić z 90% wszystkich postów tutaj.

TUNING

Jak dla mnie brakuje na forum podziału działu Tuning na kilka rodzajów tuningu. I tak obok wymiany wałków na ostrzejsze mamy takie tematy jak oklejanie szyb folią, założenie nowych zegarów, pomalowanie maski, założenie "sportowych":? nakładek na pedały itp...

Ja wiem, że zmiana dźwięku tłumika nie podchodzi pod tuning (mechaniczny) ale w moim odczuciu skoro tuningiem jest wrzucenie sportowej kierownicy to dlaczego nie wymiana tłumika końcowego?

Więc żeby zastosować się do wymogów mówię, że tuning dotyczył wyglądu nowego tłumika - a dźwięk był na drugim miejscu[palacz]. Nie moja to wina, że dyskusja rozgorzała na temat dźwięku.

Ps. Panowie Moderatorowie - czy macie MOC żeby podzielić powyższą kategorię (tuning) na kilka mniejszych. Bo jest tu straszny groch z kapustą.

DejaVu 27-04-10 14:31

i Mario ma slusznosc. skoro nakladki to tuning to i modelowanie dzwieku tez trzeba nazwac tuningiem. wystarczyly by 2 dzialy optyczny i mechaniczny.

Oskar 27-04-10 14:41

To bardzo dobra propozycja !!1
Podzielmy tuning na 5 podkategori albo 10 od razu prócz w kazdej rozróznieniena FFI , FFII,C-maxa, ST i RS ,benzyna , diesel, gasss i co tam jeszcze chcecie moze tez metalic nie metalic ??
Napewno ułatwi to czytelnośc forum [ninja]

Bo dla miśka zmiana tłumika to nie tuning i teraz masz babo placek [rotfl]

KaZaK 27-04-10 14:48

Cytat:

Napisał Oskar (Post 441562)
masz babo placek

a to już wuntek kulinarny którego nie mamy.. ale od razu proponuję podział na kuchnię : Polską (z podkategorią zupy; dania główne; regionalna); Kuchnia światowa; lub też podział na Śniadania; obiady kolacje i desery....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi