Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   podwójne ryglowanie i mrugnięcie kierunkami (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9567)

hawky 27-03-06 11:40

podwójne ryglowanie i mrugnięcie kierunkami
 
Witam.
Mam centralny z alarmem Cobra i sterowaniem z kluczyka.
Niestety nie wiem czy mam układ podwójnego ryglowania.
Jak działam zgodnie z instrukcją i wciskam po raz drugi przycisk zamykania drzwi to faktycznie foka mruga do mnie tyle ze jeden raz - a w instrukcji jest wyraznie napisane ze ryglowanie będzie potwierdzone podwójnym mrugnięciem.

Więc co to pojedyńcze mrugnięcie oznacza?
Pytam bo nie chcę testować tego ustrojstwa pod blokiem ze względu na szacunek dla sąsiadów :)

Lukaszeczek 27-03-06 12:06

Re: podwójne ryglowanie i mrugnięcie kierunkami
 
Kiedyś próbowałem się tego dowiedzieć, i co zauważyłem, to to, że faktycznie w instrukcji stoi wyraźnie - dwa razy mruga kierunek, przy zaryglowaniu. Natomiast gdy o to zapytałem, wszystkim bez wyjątku, którzy odpowiedzili, mrugał raz.
W każdym bądź razie mnie mruga dwa razy i jest OK. A sprawdzić nie problem - wsiądź do samochodu, dwa razy naciśnij przycisk i zobacz, czy możesz otworzyć kalmką z wewnątrz. Zanim alarm ci się uzbroi, kilka razy zdażysz to zrobić [los]

hawky 27-03-06 13:10

Oki masz rację, jakoś umknęło mi że alarm uzbraja się paręnaście sekund :)
Zrobię zatem eksperyment i dam znać.

Pozdr

dlugi 27-03-06 18:56

U mnie przy ryglowaniu mruga dwa razy a przy otwieraniu raz. A tak poza tym to z doświadczenia mogę tyle powiedzieć że nasze kochane alarmy Cobra są takie wyjątkowe że mało kto wie o co dokładnie im chodzi :P. Często się buntują i raczej nie jestem jedyny którego nie lubią :(

pzdr.

hawky 28-03-06 09:28

Sprawdziłem, niestety bez problemu otwieram drzwi od środka. Więc ryglowania nie mam :(

marekj 28-03-06 09:57

To ryglowanie było w jakims pakiecie elektryczym z innymi dodatkami.

hawky 28-03-06 11:06

A szkoda bo to fajna rzecz. Żeby dołożyc trzeba by pewnie wszystkie zamki wymienić i cholerka wie co jeszcze...
No cóż, nie można przecież mieć wszystkiego ;)

Jackiller 18-04-06 11:29

Hmmm
Mnie jak wcisnę pierwszy raz - miga dwa razy
póxniej jak rygluję - miga raz

HE - ciekawe czy mam rygiel czy nie (u teścia też tak jest)

Słychać na drugim razem wyraźnie takie jak by przesynięcie zasówki po wciśnięciu... nie tylko dźwięk alarmu, ale równierz cóś się w drzwiach dzieje [foch]

hawky 18-04-06 12:45

U mnie też niby coś tam słychać w drzwiach, myślamem że się ryglują, ale niestety zonk - od środka otworzyłem bez problemu... :|

Proponuję zrobić test i wszystko będzie jasne.

Jackiller 18-04-06 17:47

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
wsiądź do samochodu, dwa razy naciśnij przycisk i zobacz, czy możesz otworzyć kalmką z wewnątrz.

Eeeee - co to znaczy - otworzyć od środka. A Ty próbowałeś tego patentu ??.

hawky 19-04-06 10:24

No prosta sprawa - podwójne ryglowanie czyli takie cuś że jak zamkniesz to od środka klamką nie otworzysz, zgadza się? ;)
Służy to temu że jak złodziej wywali szybę z zamkniętej foki to nie otworzy drzwi i tak.

No więc usiądź w środku (albo otwórz na maxa szybę tak żebyś sięgnął), zamknij z pilota z tym dodatkowym mrugnięciem z chrząknięciem i zobacz czy drzwi się od środka otworzą.
8)

U mnie się otworzyły, niestety, a też mryga dodatkowo raz i zamek też niby coś tam zadziała.

Jackiller 21-04-06 08:04

Tak z ciekawości zobaczę...alenawet jesli to wali mnie to...jakmają ukrasc... mam AC

oskar7 21-04-06 15:09

jak kliknie sie na pilocie drugi raz, to nie ma wpływu na dodatkowe ryglowanie, a tylko wyłacza sie czujki ruchu ze środka pojazdu, a podwójne rygle maja GHIA lub za dopłatą (pakiet: 2xrugiel, el. szyby tył icoś jeszcze)

Jackiller 22-04-06 12:42

No to ja sprawdziłem... mam GHIA (francja) - full elektryka
Jak zamykam to za pierwszym razem miga mi raz, po ponownych wciśnięciach - też raz (skłamałem wcześniej [zlosnik] )
Przez otwartą szybę się otwiera od środka, po zamknięciu... ale tak się zastanawiam... bo przecie tam jest to zamykanie od środka przy klamce i jak to jakiś rygiel może uniemożliwić otwarcie... jak rusze klamkę od wewnątrz, to mi ten przycisk pod klamką robi się na OPEN i co... i jest open [bigok]

oskar7 22-04-06 12:49

"No to ja sprawdziłem... mam GHIA (francja) - full elektryka.........." w salonach w polsce w 2003 roku było tak jak napisałem, a u żabojadów widocznie nie kradna aut :)

Jackiller 23-04-06 20:15

Cytat:

Napisał oskar408
"No to ja sprawdziłem... mam GHIA (francja)

No więc właśnie... też tak pomyślałem [bigok]

Ale okazuje się, że u nich nie ma też zimy... bo przednia u mnie nie podgrzewana (a u ciebie ??)...
A... i oni srają na statystyki... bo kompa ni ma... a u ciebie ??
(sorka za OT)

oskar7 23-04-06 22:09

ja mam X100 szyba przednia ogrzewana i komputer to norma, a podwójnego rygla nie mam, bo to było cos ok 2000 zł

Costello 24-07-06 17:38

Klikam raz, drzwi zamkniete i jedno mrugniecie. Klikam drugi raz, cos tam slychac, jedno mrugniecie i nie ma zaryglowanych drzwi.
Myslalem, ze takie ryglowanie to standard przy centralnym zamku. W starej vectrze mam centralny wraz z ryglowaniem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi