Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Błędy P1132 i P0172 - co naprawić ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47656)

krisbass 26-02-11 13:00

Błędy P1132 i P0172 - co naprawić ?
 
Witam po podłaczeniu do kompa pokazało mi bledy P1132 P0172 .Od pewnego czasu szarpie mi autem .Focus jest na gazie,kable swiece, cewka, wymienione 1000 km temu.W czym tkwi problem?

drake 27-02-11 16:48

Hej, do gaziarza na regulacje - mieszanka zbyt bogata. Komp stosuje potem te same korekty na PB, co na LPG i masz pewnie problem z PB

krisbass 28-02-11 20:25

Wlasnie bylem na regulacji i powiedzieli mi ze jak bedzie na benzynie jezdzil to mi ustawia gaz i taka z nimi rozmowa:mad:

gargamel 28-02-11 23:31

pewnie mapy od gazu ppowalily mapy od beny......przy jezdzie na benie za pewien czas pewnie sie samo ustawi i wtedy na regulacje gazu.....ale troszke to moze potrwac:)poproboj reset kompa itd:) ale wylacznie na benie :) mialem tez podobna sytuacje ale po wymianie wtryskow od gazu jest ok:)

oxxo 01-03-11 07:02

ostatnio podobną sytuacje mieliśmy w pracy w Yarisie ani na gazie ani na benzynie nie chciał chodzić. Pomógł reset kompa (zdjęcie klemy na 5 minut) i wizyta u gazownika, wymienił filtry i wtryskiwacze i na razie jest ok. Po dłuższej jeździe na benzynie wszystko wracało do normy ale tylko na PB.

slawek11 01-04-11 21:10

Ten pierwszy blad to oczywiscie blad sondy lambda nr 2.
Wg mnie reset mapy wtrysku, pozniej pokonujesz dystans okolo5-10km na benzynie przelaczasz na gaz i ta sama trase na gazie powinno sie wszystko ustawic. Dokladnie u mnie tak wygladalo jak u Ciebie sytuacja tylko ze nie szarpalo mi autem jedynie check sie zaswiecil. Przejechalem juz okolo 2 tys km po tej operacji i jest wsio OK, przedtem po kasowaniu bledu CHECK zasiwcal sie po ok 100 km.
Mapy wtryskow Pb/LPG normalnie troszke sie rozjechaly ale tutaj troszke bylo winy w samej instalacji bo odczepil sie wezyk od podcisnienia.

drake 04-04-11 08:36

Przede wszystkim, sekwencja sama się nie ustawia, więc może Bozia jakoś Ci pomogła. :D

Ewentualnie mogłeś w ogóle nie mieć w kompie od LPG zapisanych czasów PB, wtedy mapa LPG nie miała się na czym oprzeć mnożnikiem. Ale ogólnie, mnożnik jest edytowalny tylko przez użytkownika.

KamilK 04-04-11 20:05

ja mam notorycznie błąd P0171 (czyli mieszanka za uboga), zapala się po 30-40km, no chyba ze po 20-25km przełączy sie na 1-2km na PB to jak by 'licznik się zerował' i dopiero od powrotu na LPG po 30-40km wywala ten błąd (zapala się też check),
auto na LPG chodzi super, zero zająknięcia przy przełączaniu z PB na LPG i zarówno z LPG na PB żadnych zająknięć, zero falowania obrotów, jedzie identycznie jak na PB a błąd i tak się zapisuję, z zamrożonych ramek odczytałem że zapisuje się przy 2200-2400 obr/min

drake 04-04-11 20:48

Jeśli wyświetla Ci się błąd o ubogiej mieszance, to masz ubogą mieszanke i tyle. Nie ma innej opcji, prócz zwalonej lambdy. Ale z tego co piszesz, Twoja lambda jest sprawna.

Madox 05-04-11 10:33

Miałem też błąd P0171. Jedź do gazownika i niech ustawi Ci mapę gazu ale na trasie podczas jazdy a nie na postoju. U mnie pomogło teraz chodzi idealnie. Nie przygasa Ci czasem auto ?

slawek11 05-04-11 13:13

drake - ale ja po podpieciu do kompa instalacji i sprawdzeniu mapy wyswietlilo mi mape zarowno LPG jak i PB, mysle ze zaklad ktory to montowal troszke pobawil sie ustawinieniami LPG wiec przesadzili bo po podpieciu testera OBD wywalalo mi blad maly zakres pracy sondy nr 2, po skasowaniu i przejechaniu max 100km CHECK wracal.
Po z resetowaniu mapy i ustawieniu jej od nowa po 2 tys km jest wszystko OK., zero jakich kolwiek bledow zarowno w sterowniku silnika jak i instalacji LPG


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi