Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Pierścień czujnika ABS (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19379)

tjmdm 29-10-07 18:01

Pierścień czujnika ABS
 
W zeszłym tygodniu wymieniałem szczęki...w trakcie powyższej zabawy zauważyłem, że jeden z pierścieni czujnika ABS tylniego bębna jest "wybrakowany"...czy powinienem wymienić tylko jeden, ten uszkodzony pierścień czy powienienem zrobić to w obu kołach :?:

AsMfc 29-10-07 19:04

jeden wystarczy jak ten drugi dziala, ale jak juz zauwazyles jakas zmiane na tym drugim to nie ma co sie szczypac bo zima idzie i ABS czasem przydaje sie ;)

tjmdm 29-10-07 19:08

Cytat:

Napisał AsMfc
jeden wystarczy jak ten drugi dziala, ale jak juz zauwazyles jakas zmiane na tym drugim to nie ma co sie szczypac bo zima idzie i ABS czasem przydaje sie ;)

tja tylko problem w tym, że ABS działa poprawnie i teraz pytanie co z tym robić [banghead]

AsMfc 29-10-07 19:13

a jak wyglada te wybrakowane cos :?:
moze da sie oczyscic plus odkrecic srubke i wyjac czujnik przeczyscic go tez i bedzie smigac :?: u mnie zrobil sie nalot z opilkow zelaza i wystarczylo to przemyc i wygladalo jak nowe.
Tam sa magnesiki i one powoduja taki syf :|

tjmdm 29-10-07 19:32

Cytat:

Napisał AsMfc
a jak wyglada te wybrakowane cos :?:
moze da sie oczyscic plus odkrecic srubke i wyjac czujnik przeczyscic go tez i bedzie smigac :?: u mnie zrobil sie nalot z opilkow zelaza i wystarczylo to przemyc i wygladalo jak nowe.
Tam sa magnesiki i one powoduja taki syf :|

przy wymianie szczęk podpierałem się Twoim opisem; na jednej z fotek przedstawiony jest ten właśnie pierścień nazwany przez Ciebie tarczą...na tej powierzchni czołowej na obwodzie brakuje jakieś 8-10 mm tego tworzywa, tak jakby się wykruszyło czy coś :?

AsMfc 30-10-07 14:36

uu wymieniaj jak brakuje bo moze posypac sie dalej z czasem i sie ABS zbuntuje :|

tjmdm 30-10-07 14:40

Cytat:

Napisał AsMfc
uu wymieniaj jak brakuje bo moze posypac sie dalej z czasem i sie ABS zbuntuje :|

rozumiem, dzięki za podpowiedz [bigok]

[ Dodano: Pią 02 Lis, 2007 12:05 ]
30 min i po sprawie... nowy pierścionek już hula w bębnie [bigok]

[ Dodano: Pią 02 Lis, 2007 12:06 ]
ps. znalazłem sklep w Olsztynie gdzie nabyłem ten pierścień za 25 złociszy :lol:

[ Dodano: Pią 09 Lis, 2007 07:28 ]
Chciałem powrócić jeszcze do tego tematu...jakiś czas temu udzielałem się w postach dotyczących dziwnego "pykania; stukania" w trakcie hamowania dobiegającego z prawej strony autka; u jednych pukanie dochodziło z przodu u innych z tyłu (tak jak to miało miejsce w moim przypadku)...otóż po wymianie tego pierścienia dolegliwość ustąpiła [bigok] także gwoli informacji gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem to proszę zwrócić uwagę na ten "pierścionek" [metal] ...pzdr

[ Dodano: Pią 09 Lis, 2007 07:29 ]
Chciałem powrócić jeszcze do tego tematu...jakiś czas temu udzielałem się w postach dotyczących dziwnego "pykania; stukania" w trakcie hamowania dobiegającego z prawej strony autka; u jednych pukanie dochodziło z przodu u innych z tyłu (tak jak to miało miejsce w moim przypadku)...otóż po wymianie tego pierścienia dolegliwość ustąpiła [bigok] także gwoli informacji gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem to proszę zwrócić uwagę na ten "pierścionek" [metal] ...pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi