Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK2] Rozbita przednia szyba (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53295)

mark_TDDI 06-11-11 08:12

Rozbita przednia szyba
 
Dopadło i mnie - i to w drodze na przegląd do ASO. Jechałem sobie spokojnie obok budowy autostrady, przede mną samochody, za mną samochody....a z naprzeciwka 4 ciężarówki wiozące ziemię pod budowę. W momencie wymijania się z nimi, usłyszałem huk...no i cała szyba czołowa w drzazgach. Jako że jednoznaczne ustalenie, która z owych ciężarówek wprawiła ów spory kamyk w ruch było niemożliwe (gra w "marynarza" odpada), szkoda pójdzie z mojego AC (samo szkiełko w ASO - 2400; do tego jeszcze inne gówna jak uszczelka). Całość spokojnie przekroczy 3000 PLZ.....

coomac 06-11-11 08:26

Pechowo. A wystarczyło zabezpieczyć ładunek plandeką. Ech, gdzie była ta osławiona ITD? Pytanie retoryczne, oczywiście.

czaptan 06-11-11 09:15

Pewnie spod kół dostał, coomac. A nie będzie Ci się bardziej opłacać zrobić w nordglassie czy gdzieś? W tysiaku się zamkniesz.

mark_TDDI 06-11-11 09:59

Samochód jeszcze przez ponad rok na ford protect. Poza tym, jak źle wytną i później wyjdą kalafiory, to przykro mi. Szyba (karoseryjna) wymieniona poza ASO, powoduje niejako z automatu utratę gwarancji perforacyjnej, więc tylko ASO...
BTW - ostatnio w Rzeszowie byłem w takim zakładzie szybiarskim i ich samochód firmowy miał całe nadszybie zeżarte - jeżdżąca antyreklama tegoż zakładu:-).

mariost 06-11-11 10:06

Warto ubezpieczać szyby wraz z OC.

mark_TDDI 06-11-11 10:44

Ubezpieczenia typu "auto szyba" nie znają pojecia: wymiana w ASO na oryginał...Pokrywają koszt wymiany na zamiennik i to w określonych warsztatach. Dla kogoś z gwarancją to żadna opcja. Wiem to napewno, bo Hestia chciała mnie na to naciągnąć, ale jak zobaczyłem OUW, to z ciekawości sprawdziłem je także u innych, więc złudzeń brak. Tylko wypasione AC ratuje sprawę...dobrze, że takowe posiadam, a jak coś będzie nie tak, to wreszcie poznam moc sprawczą DAS za którego płacę:-).

mariost 06-11-11 11:02

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634101)
ciekawości sprawdziłem je także u innych, więc złudzeń brak.

...bzdura...przy najbliższej okazji wkleje tu tekst umowy zawartej pomiędzy mną a Liberty Direckt...

mark_TDDI 06-11-11 11:14

Miałem na myśli: Hestię, PZU i Wartę. Innych ubezpieczycieli nie uważam...że tak powiem...

mariost 06-11-11 11:24

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634113)
Miałem na myśli: Hestię, PZU i Wartę. Innych ubezpieczycieli nie uważam...że tak powiem...

A odzyskiwałeś już wysokie kwoty chociaż od jednego z ubezpieczycieli, których wymieniłeś? Bo ja tak, konkretnie od PZU i z grzeczności i kultury nie wypowiem się na temat, jak to wygląda (złodzieje, gehenna)...oczywiście życzę Ci jak najlepiej ale życie nauczyło mnie weryfikować takie decyzje tym bardziej że np. z "HDI SAMOPOC" nie miałem problemu...przepraszam za OT ;)

neonek 06-11-11 11:25

Ja też wykupiłem w Liberty Direct ubezpieczenie szyb, z tego co mi powiedziano w przypadku przedniej szyby 25% pokrywam z własnej kieszeni przy innych szybach zwracają 100%. Nie wgryzałem się w szczegóły ale sam koszt ubezpieczenia był niewielki więc nie było nad czym debatować. Przednie szyby niestety mają to do siebie że dostają kamykami i nie widzę w tym nic szczególnego.

mariost 06-11-11 11:34

Ubezpieczenie w Liberty jest najbardziej optymalne (sprawdziłem wszystkie) obejmuje wymiany w ASO a w mojej umowie jest napisane, że pokrywam 10% wartości szkody (przednia szyba, reszta-100%). Wkleję ori tekst umowy jak tylko będę miał do niej dostęp. ;)

mark_TDDI 06-11-11 11:56

Ale piszesz o ubezpieczeniu auto szyby, czy AC? - bo wydaje mi się że sie nie dogadaliśmy:-).
Ja w moim AC niczego nie dopłacam (zniesiony udział własny), mam też zniesioną konsumpcję sumy ubezpieczenia jak i naprawę na oryginałach w ASO bez uwzględniania amortyzacji (czyli full).
A teraz policzmy:
Ty w Liberty (korzystając z fantastycznego ubezpieczenia szyby) - dopłacasz 10% (tak napisałeś), co w przypadku przewidywanego kosztu wymiany mojej szyby na oryginał, da ok. 300 - 350 zł.
Ja (korzystając z mojego AC), stracę 10% zniżek, co da w moim przypadku wzrost składki (którą musze zapłacić w grudniu tego roku:-)) o 60 zł.

Która kwota jest niższa ile razy???

---------- Post dodany o 11:56 ---------- Poprzedni post był z 11:51 ----------

Cytat:

Napisał mariost (Post 634116)
A odzyskiwałeś już wysokie kwoty chociaż od jednego z ubezpieczycieli

A na takie okoliczności mam DAS, więc beret mnie o to nie boli...
Poza tym z tego co pamiętam, najwięcej skarg do RzU było na firmy typu Direct...właśnie.

mariost 06-11-11 12:25

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634126)
(korzystając z fantastycznego ubezpieczenia szyby)

...nie "nabijaj sie facet" bo ja tu nic, ani nikogo nie chce faworyzować ! Wymieniłem ubezpieczenie szyb jako "opcję" dla tych (nie płacących AC), których ten nieszczęśliwy acz częsty przypadek (rozbicia szyby nie z własnej winy) może spotkać.

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634126)
Która kwota jest niższa ile razy???

...[panna] ręce opadają normalnie...przecież ja nie neguję tego, że robisz to z własnego AC, po to sie to płaci chyba nie ? Wiadomo, że alternatyw jest wiele, ceny są różne i robi sie tak żeby było jak najlepiej i jak najtaniej...podkreślam jeszcze raz: "wtrąciłem" bo komuś kiedyś (z tego forum-nie życze) je...nie szyba, nie bedzie płacił AC i może mu taki jeden czy drugi post pomoże ;) jak bedzie kiedyś przeczytany...
BTW...czasem nie warto normalnie sie odzywać na tym forum...

---------- Post dodany o 12:10 ---------- Poprzedni post był z 12:07 ----------

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634126)
Ale piszesz o ubezpieczeniu auto szyby, czy AC?

...odpowiadając na pytanie:...nie AC. Nie wiem jaką to ma nazwę, po prostu dokupiłem wraz z OC ubezpieczenie na szyby (+60parę zł) Warunki w Liberty były najlepsze, koniec.

---------- Post dodany o 12:25 ---------- Poprzedni post był z 12:10 ----------

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634126)
Poza tym z tego co pamiętam, najwięcej skarg do RzU było na firmy typu Direct...właśnie.

...następna bzdura !

mark_TDDI 06-11-11 12:31

mariost - wyluzuj:-)
Nie zamierzałem się nabijać i mój post nie ma takiego charakteru, a jeżeli odebrałes go jako obelgę, to przepraszam - to słowo naprawdę nie boli.
Masz rację - jeżeli ktoś nie ma AC (bo ma np starszy samochód, bądź z jakiejkolwiek innej przyczyny go nie płaci), tudzież nie robi przeglądów w ASO, czyli nie posiada gwarancji, to takie rozwiązanie ma sans..., ale jak ma AC, to w zasdzie sensu nie ma, bo zwyżka nawet w przypadku nowszego samochodu wynosi tyle ile takie ubezpieczenie szyb...

---------- Post dodany o 12:31 ---------- Poprzedni post był z 12:30 ----------

Cytat:

Napisał mariost (Post 634129)
...następna bzdura !

Poprzesz to czymś? Autentycznie w tym roku widziałem taki ranking i wiesz - co jest tanie, to jest naprawde drogie, czyli biednego nie stać na oszczędzanie...

mariost 06-11-11 12:55

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634134)
mariost - wyluzuj

...spoko...;)

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634134)
Poprzesz to czymś? Autentycznie w tym roku widziałem taki ranking i wiesz - co jest tanie, to jest naprawde drogie, czyli biednego nie stać na oszczędzanie...

...no nie poprę, bo sie tak bardzo tym nie interesuję, trzeba by "pogrzebać". Poza tym ,no nie o tym temat. Wszystkie ubezpieczalnie są ok w "momencie kiedy dostają przelew", natomiast sytuacja zmienia się diametralnie kiedy to oni ten "przelew muszą wykonać"...sorry, odbiła sie na Tobie moja "frustracja"( :) ) związana z firmą PZU przez którą zostałem na prawdę "skandalicznie" potraktowany

Komor 06-11-11 13:04

Allianz, mi pokryli całą fakturę jako szkoda z AC (klauzura szyb). Zobaczymy czy nie będzie widniejącej szkody przy kolejnym okresie.

marcin9913 06-11-11 17:40

Cytat:

Napisał czaptan (Post 634074)
Szyba (karoseryjna) wymieniona poza ASO, powoduje niejako z automatu utratę gwarancji perforacyjnej

Czy oby napewno?
A co ma szyba do gwawarncji perforacyjnej? Chyba się zagalopowałeś z tym stwierdzeniem...

A czy na przeglądzie nadwozia sprawdzają CI oryginalnośc szyb? Bo mi nie :)

mark_TDDI 06-11-11 19:23

A pokaz mi szybiarza, który ma certyfikat forda na wykonywanie napraw (czyli dowód na to, że wykonuje naprawy zgodnie z technologią forda).

marcin9913 06-11-11 22:52

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634249)
A pokaz mi szybiarza, który ma certyfikat forda na wykonywanie napraw (czyli dowód na to, że wykonuje naprawy zgodnie z technologią forda).

Moze i żaden nie ma takiego certyfikatu.
Ale to nie zmienia faktu, iż wymiana szyby nie ma wpływu na gwarancę na blache (perforcyjną). Gwarancja na perforacje nadwozia dotyczy blach w samochodzie a nie szyb :)

Pastoo 06-11-11 23:36

Marcin, Ty to może wiesz, ale dealer wykorzysta każdy pretekst, aby odmówić uznania gwarancji. Zresztą szyby i blacharka mają jednak trochę wspólnego, nieumiejętne wprowadzanie szyby i uszczelek prowadzi właśnie do
Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634087)
[...] samochód firmowy zakładu miał całe nadszybie zeżarte


marcin9913 07-11-11 00:37

Cytat:

Napisał Pastoo (Post 634380)
Marcin, Ty to może wiesz, ale dealer wykorzysta każdy pretekst, aby odmówić uznania gwarancji. Zresztą szyby i blacharka mają jednak trochę wspólnego, nieumiejętne wprowadzanie szyby i uszczelek prowadzi właśnie do

Cytat:
Napisał mark_TDDI
[...] samochód firmowy zakładu miał całe nadszybie zeżarte

Uwierz mi że i ASO potrafi spartolić robote.

Oczywiscie jeżeli podczas wymiany szyby mechanik uszkodzi powłokę lakierniczą i jest to ewidentnie widoczne to mogą odmówić naprawy gwarancyjnej takiego elementu.

Ale wiesz, podczas byle jakiej czynności serwisowej można uszkodzić lakier na aucie...więc...

Lecz ogólnie wymiana szyby w nieautoryzowanym serwie forda nie równa się z automatu utratą gwarancji.

A niekiedy taki wyspecjalizowany zakład zajmujący się tylko szybami, lepiej może dokonać wymiany szyby niż ASO forda!

mark_TDDI 07-11-11 19:47

Ja nie neguję fachowości "alternatywnych" zakładów wymiany szyb. Poprostu - jak po wymianie w ASO wyjdzie rdza, to ja jestem jak "żona cesarza" - poza podejrzeniem.... Mają naprawić nieodpłatnie i tyle, bez uszczerbku dla gwarancji.
Likwidator szkody z Warty (dziś miałem wycenę), potwierdził moje obawy i powiedział, że ASO wykorzysta każdy pretekst, żeby cofnąć gwarancję....właśnie dlatego, że żaden warsztat niezależny (szybiarski), nie ma autoryzacji forda, a brak znaczku firmowego na szybie, równa się kłopotom. Jest to jawne łamanie GVO, ale weź i się sądź po kilka lat...

marcin9913 07-11-11 22:26

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634744)
a brak znaczku firmowego na szybie, równa się kłopotom.

No nie przekonasz mnie. Myśle ze można sobie to wsadzić między bajki...

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 634744)
Jest to jawne łamanie GVO, ale weź i się sądź po kilka lat...

To czyli, wolałbyś wydać np ze swojej kieszeni ze 3tys za wymiane szyby w ASO, choć ford nie ma prawa tego wymagać, niż zapłacić 700zł w nieautoryzowanym serwisie, tylko dlatego żeby nie użerać się z Fordem?
Choć wiesz, że zrobiłbyś to zgodnie z przepisami, a oni w fordzie nie mieliby racji...

Oczywiście przy założeniu że nie masz AutoCasco, a posiadasz jeszcze gwarance na perforacje.

mark_TDDI 08-11-11 05:45

I właśnie dlatego, że MAM AC, nie muszę dywagować, czy jest to poprawne politycznie, czy też nie (wiem, wiem - dla przykładu należy zwalczać takie praktyki i wlóczyć się po sądach latami...mi się nie chce). Na "grube kłopoty" mam DAS. Niemniej - jeżeli rzeczoznawca pracujący w zawodzie kilkanaście lat, poparł moje wątpliwości i potwierdził stosowanie takich praktyk przez ASO - większości marek, to jest to dla mnie wystarczające. A z tym AC, to jest trochę jak z koniem - jak się go ma, to należy go "podkuć"...

mark_TDDI 11-11-11 14:27

Szyba wymieniona. Oddałem samochód po południu, wziąłem na koszt ubezpieczyciela zastępczego focusa, a odebrałem po południu dnia następnego mojego naprawionego. Robota zrobiona fachowo i czysto - bez śladu (no poza cyfrą 1 na piktogramie, z racji nowej szyby). ASO Ford - Auto Motive - Zbylitowska Góra (Tarnów).

Spioch84 17-01-12 15:23

Podłącze się do tematu. Niestety też strzeliła mi szyba. Auto mam ubezpieczone w Liberty Direct, mam AC z wkładem własnym 1000zł. Czy zgłaszając szkodę ubezpieczycielowi będzie on rozliczał to z AC. Czy szyby to osobny pakiet, wiem że mając OC można dokupić jako odrębny pakiet ubezpieczenie szyb, a jak jest z AC. Tam podobno szyby już są w pakiecie. Niby zgłaszając szyby nie traci się zniżek więc, tak jak by to osobny pakiet. Ale trochę boję się obecnie, to zgłosić bo jak policzą to z AC to wyjdzie na to że za naprawę zapłacę 1000zł. z własnej kieszeni i jeszcze stracę zniżki. Wie ktoś jak to wkońcu jest.

Oskar 17-01-12 15:53

To zależy od ubezpieczenia jakie masz.Musisz poczytac co masz na polisie.Jesli masz pakiet "szyby" to masz jeśli nie to z AC szkoda będzie robiona plus twój udział własny.

PePe 17-01-12 15:57

no w przypadku co ja mam i pewnie Oskar też w Aviva, pomimo pakietu "Szyby" za przednią jest udział własny 300 zł [bigok]...

ponadto wstawiają najtańszą z możliwych - właśnie próbuą na nich "wymusić" jednak oryginał ale słabo to idzie

Spioch84 17-01-12 17:02

Na polisie jest że ubezpieczenie szyb jest "w ramach AC" ale to można różnie interpretować. Wszak sami piszą że zniżki za szyby nie zabierają, a przecież każda wypłata z AC wiąże się utratą części zniżek. Dlatego zależy mi na wypowiedzi kogoś kto miał już taki przypadek. Jeśli nie znajdzie się taka osoba trzeba będzie zadzwonić anonimowo i podpytać się co i jak. Jak oświadczą że z AC, to nic tylko modlitwa aby szyba nie pękała dalej do lipca kiedy to odnowi się polisę ale już bez wkładu własnego :-)

Do przedniej szyby przeważnie trzeba coś dorzucić z własnej kieszeni, ubezpieczalnie nie są głupie i wiedzą że nie licząc np. kradzieży to właśnie przednia szyba jest najbardziej narażona na uszkodzenia. Oryginału z pakietu szyby raczej nie "wymusisz" za duże koszta dla ubezpieczalni.

Seboludek 17-01-12 18:02

zadzwonić na infolinię i się zapytać. Nawet nie trzeba anonimowo, tylko powiedzieć, że się pytasz i tyle.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi