Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Separator oleju TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56717)

TUNELINER 11-04-12 17:10

Separator oleju TDCI
 
Kto mi powie po co w dieslu jest separator oleju. Jak wiadomo odma ważna rzecz ale żeby zaraz montować taka butle ...

TUNELINER 14-04-12 15:32

UP

Chabs 20-04-12 11:10

zeby sie mialo co zapychac ;p

marcini 24-04-12 21:31

Cytat:

Napisał TUNELINER (Post 706860)
Kto mi powie po co w dieslu jest separator oleju. Jak wiadomo odma ważna rzecz ale żeby zaraz montować taka butle ...

Zeby olej wywalany do odmy zatrzymywal sie na separatorze i nie trafial do filtra powietrza, wlotu turbiny lub nie zaklejal przeplywomierza powietrza?
Poniekad mozesz byc chyba zadowolony ze masz taka butle, bo jak przestanie dzialac to wyczyscisz lub latwo wymienisz. W MK2 1.6 TDCI np. separator oleju jest pod pokrywa zaworow i podobno jak jest z nim problem to wg oficjalnych zalecen podlega wymianie od razu razem z kolektorem ssacym i jeszcze jakims tam zaworem :D

TUNELINER 24-04-12 21:42

z pokrywy zaworów odchodza trzy rurki, jedna z tyłu (własciwa odma) a dwie z przodu. i te dwie dochodza do butli a dalej do miski olejowej.

Dlatego pytam po co ta butla?

yarosyaros 25-04-12 07:19

Cytat:

Napisał TUNELINER (Post 712828)
z pokrywy zaworów odchodza trzy rurki, jedna z tyłu (własciwa odma) a dwie z przodu. i te dwie dochodza do butli a dalej do miski olejowej.

Dlatego pytam po co ta butla?

Kolego tu nikt nie jest konstruktorem takie pytania kieruj do Ford Polska.

michal-wawa 23-08-16 11:20

Tak są trzy jedna ta po lewej to odpowietrzenie ta po prawej to przejście do odmy ale za chiny nie wiem po co to przejście jak by nie mogli od razu dać do dolotu.
Teraz pytanie czy ktoś rozbierał pokrywę zaworów i wie czy ten przelot to ma jakieś zastosowanie czy nie (chodzi o tą puszkę w pokrywie zaworów czy tam coś jest czy to jest puste) przewody od przodu po prawej jakaś puszka i wyjście do dolotu z prawej patrząc od przodu silnika.

Dla dociekliwych chce wyczyścić separator i myślę czy w tej puszce na pokrywie zaworów niema czegoś do wyczyszczenia.
Dlaczego pytam bo w przewodzie z separatora był olej mało ale jednak.

jaszczurtd 23-08-16 12:19

Cytat:

Napisał TUNELINER (Post 706860)
Kto mi powie po co w dieslu jest separator oleju.

Zasadniczo ze względu na wyższe ciśnienie gazów wewnątrz skrzyni korbowej niż w benzyniaku, i związany z tym (stosunkowo niewielki) ubytek oleju spowodowany zasysaniem tegoż przez dolot razem z gazami ze skrzyni korbowej. Separator oleju w odmie ma temu zapobiegać.

Zjawisko to potęguje obecność turbosprężarki, która zasysa wręcz odmę wraz ze wszystkim co się w niej znajduje (pod postacią oleju i gazów). Stąd przede wszystkim w dieslu olej w kolektorze ssącym, czy intercoolerze - w zdecydowanej większości przypadków nie pochodzi on z samej turbosprężarki, ale właśnie z odmy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi