Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Serwis w ........... (jest to jeden z dealerów) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1745)

robertno 16-03-05 09:35

Serwis w ........... (jest to jeden z dealerów)
 
Chciałem podzielić się spostrzeżeniami z pobytu w serwisie w .......... ale po kolei.
Ponieważ nie działała mi klimatyzacja postanowiłem podjechać celem sprawdzenia. W trakcie wyjazdu stwierdziłem że najwyższy czas zmienić również płyn hamulcowy.
Przyjechałem na umówioną wcześniej godzinę i zostałem przyjęty nawet miło.
Zgłosiłem problem nie działającej klimy i poprosiłem o wymianę płyni hamulcowego. Ponieważ przy rozgżanym silniku pojawia mi się w kabinie dziwny zapach jakby z płynu chłodzącego czy coś takiego zgłosiłem ten fakt również. Poinformowano mnie że cała operacja potrwa 2 godzinki.
Jakież było moje zdziwienie kiedy odbierałem samochód:
1. Wymiana płynu miała kosztować 80 PLN i faktycznie samam robocizna kosztowała 80 + VAT plus płyn (już informacje nie zgodne z wcześniejszymi)
2. Wymieniono fitr klimatyzacji twierdząc że to on jest odpowiedzialny za zapach w kabinie.
3. Sprawdzono mi płyn w chłodnicy GRATIS (to się chwali)
4. Zresetowano komputer bo nie pokazywał zasięgu GRATIS (też godne pochwały)
5. Nie skasowano błędu DTC d262 widocznie nie było takiej potrzeby
6. Klimatyzacji nie sprawdzono bo jest mało czynnika a automat do nabijania jest uszkodzony.
7. Nieprzyjemny zapach jak był tak jest dalej
W sumie to mam mieszane uczucia co do mojej obsługi.
Bo teraz będę musiał pojechać do nich raz jeszcze.

szy 16-03-05 09:41

Cytat:

Ponieważ nie działała mi klimatyzacja...
I jesteś pewien że to nie z powodu temperatury?

Szy.

4tun 16-03-05 09:43

zresetowali komputer - hahaha [boshe]- wyjęli i włozyli spowrotem bezpiecznik nr 36. goń dziadów niech Ci kompa wymienią bo zasięg będzie Ci znikał dalej.

robertno 16-03-05 09:48

Serwis w ........... (jest to jeden z dealerów)
 
co do klimy jestem pewien bo w garażu mam 11 - 17 stopni i nie działa

moon 16-03-05 09:58

Z tego co ja wiem to do klimatyzacji (nie pamietam dokladnie jak i gdzie) ale pakuje sie jakis sprej ktory zabija nieprzyjemne zapachy powstale w wyniku jakis grzybow czy innych wynalazkow.
O ile sie nie myle to kosztuje to cos kolo 100 czy 200 zlotych.

Napewno wymienic plynu hamulcowego nie zaszkodzi ale watpie zeby to byl powod zapachow w kabinie.

Reset kompa to nie rozwiazanie na znikajacy zasieg. Zreszta wystarczy zatankowac do pelna i zasieg wraca. Nie mowiac o wyjeciu bezpiecznika.

Zeby sprawdzic plyn w chlodnicy to sie pewnie narobili.... [hehe]

Zdradz gdzie to taki dobry serwis. Chyba po to tu jest to forum by pietnowac "dobre" warsztaty...

robertno 16-03-05 10:03

Chciałem dodać że nieprzyjemny zapach nie pochodzi z klimy bo ona przecież nie działa a pojawia się po rozgrzaniu silnika i mi przypomina zapach rozgrzanego płynu w chłodnicy więc to im zasugerowałem a oni w zamian sprawdzili mi przy jakiej temperaturze on zamarza i to była cała usługa która miała zniwelować nieprzyjemny zapach
SUPER PRAWDA?

moon 16-03-05 10:11

Ja tam nie wiem jak to jest dokladnie rozwiazane ale moze powietrze tak czy inaczej przechodzi przez element chlodzacy klimatyzacji wiec to czy klima chlodzi czy nie i tak powodowaloby zapach. Druga rzecz ktora mi przychodzi do glowy to moze nagrzewnica przecieka?

Budzio 31-03-05 08:02

Cytat:

Napisał robertno
Chciałem dodać że nieprzyjemny zapach nie pochodzi z klimy bo ona przecież nie działa a pojawia się po rozgrzaniu silnika i mi przypomina zapach rozgrzanego płynu w chłodnicy więc to im zasugerowałem a oni w zamian sprawdzili mi przy jakiej temperaturze on zamarza i to była cała usługa która miała zniwelować nieprzyjemny zapach
SUPER PRAWDA?

Moze kot ci nalal na podzybie ? zima czest gnoje pchaja sie na cieple maske jak furacz stoi pod chmurka

robertno 31-03-05 09:38

Moje auto stoi w garażu, więc odpada. A zapach pojawia się po rozgrzaniu silnika. Auto stoi znowu w tym cudownym serwisie więc może coś zrobią. Stoi już drugi dzień. Więc zobaczymy


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi