Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK2] Wosk (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43046)

criks58 06-09-10 11:12

Wosk
 
Hej koledzy, mam taki problem - potraktowałem swoją foczke pastą woskiem Vaxy, nie obyło się bez poślizgi i zdziebko ubrudziły się listwy(czarne) na drzwiach, za cholere nie chce to się wyczyścić, macie może jakiś patent na to?
Byłbym wdzięczny za radę...

keicam 06-09-10 12:44

Użyj czernidła takiego jak do opon albo przeznaczonego do zderzaków, listew, klamek. Oczywiście będziesz musiał to robić co jakiś czas.

criks58 06-09-10 13:57

dzięki
 
.

noosferatou 06-09-10 17:21

szczoteczka do zębów i jedziesz. ja tak robilem i nawet te czarne listwy na drzwiach zaczeły ładnie błyszczec. Ja używam wosku sonax'a w puszce a tak to wosk w sprayu plak

damianTDCI 06-09-10 19:20

Ze sonax-u jest chyba taki żel, że jak woskujesz to robisz nim listwy i nie musisz uważać.

Chabs 06-09-10 23:06

sprawdzony sposob kup nablyszczajacego Plaka i pociagnij nim wszystkie plastiki naokolo samochodu;) beda jak nowki ;p

rafal__lodz 07-09-10 00:52

Cytat:

Napisał Chabs (Post 481484)
sprawdzony sposob kup nablyszczajacego Plaka i pociagnij nim wszystkie plastiki naokolo samochodu;) beda jak nowki ;p

Nie zawsze bo nieraz te gówniane woski tak się wgryzą w plastik że plak tylko nabłyszczy ale nie wyczyści tego białego nalotu z listew.

mlody891 07-09-10 12:59

ja po wosku szorowałem szczoteczka do zebów plastiki bo w szczelinach zostawał sie wosk, najlepiej gorącą woda z płynem do naczyń, a potem na listwy plack i gitara :)

criks58 08-09-10 10:56

dzięki, spróbuje doczyścić
 
na przyszłość będę mądrzejszy o rady:D

belek 08-09-10 12:32

na zimę już zabezpieczacie czy chodzi o wygląd?

Kozmo 08-09-10 22:36

Ja do przywracania blasku Foczce i zabezpieczania przed zimą mam wosk koloryzujacu Sonaxa. A tak po myciu by się świecił to używam Turtle Wax Ice, wosk syntetyczny w płynie. Bardzo fajnie woda ścieka po nim.

belek 08-09-10 23:07

co ile każdy z nich stosujesz przy załóżmy mieszanej pogodzie?

Kozmo 08-09-10 23:39

Powiem tak, koloryzujacy Sonaxa stosowałem narazie tylko raz, bo Fokę mam od 15 czerwca 2010, ale patrząc na poprzednie auto, stosuję go gdy myję furę na wsi ( na codzień mieszkam w Kraku, auto stoi pod chmurką) i są ku temu warunki (suche auto, cień, chęć :D), ale efekty po nim są zauważalne. Drobne ryski znikają. Turtle Wax po myciu na bezdotykowej, bo mam ja blisko domu i łatwo się go nakłada. :)

damianTDCI 09-09-10 00:14

Z Sonax wosk twardy w płynie - fajny w użyciu, ale raczej długo się nie utrzymuje. Teraz spróbuję z K2 Ultra Wax, może ktoś używał?

rogos_zur 16-09-10 10:29

taki offtopic :)

Plak też jest dobry do skórzanych butów :)

abercrombie1974 14-10-10 20:01

Tylko Turtle Wax.
najpierw Turtle Wax Platinium Series Car Wax Precision - wosk Carnauba w płynie i po 2 godz.Turtle Wax Platinium Series Extra Gloss - preparat woskowy z polimerami. i na zimę mamy spokój.

KrisSz 14-10-10 20:56

Tak z ciekawości dlaczego TW Extra Gloss dopiero po 2 godzinach (poza tym, że tak pisze producent) ?

abercrombie1974 14-10-10 21:02

aby pierwsza warstwa wosku dobrze sie utwardziła na lakierze.jeśli tak zaleca producent to nie będę tego podwarzał.

F_Driver 14-10-10 22:07

Cytat:

Napisał damianTDCI (Post 482120)
Z Sonax wosk twardy w płynie - fajny w użyciu, ale raczej długo się nie utrzymuje. Teraz spróbuję z K2 Ultra Wax, może ktoś używał?

SONAX twardy w płynie ok ,ale ten SONAX w tym psikadle jak do mycia szyb to straszne gó***
Ostatnio potraktowałem nim fokę to trudno było go spolerować ,trochę zostało no koszmar. Także nie polecam a nawet odradzam mimo że to niby SONAX [miecho]

damianTDCI 14-10-10 22:23

Cytat:

Napisał abercrombie1974 (Post 494493)
Tylko Turtle Wax.
najpierw Turtle Wax Platinium Series Car Wax Precision - wosk Carnauba w płynie i po 2 godz.Turtle Wax Platinium Series Extra Gloss - preparat woskowy z polimerami. i na zimę mamy spokój.

Jak to cenowo wychodzi?

EDIT: Właśnie poczytałem opisy producentów. Nie lepiej odrazu Turtle Wax Platinium Series Extra Gloss? Ten pierwszy ma podobne właściwości tylko jest mniej trwały.

Kubuch 14-10-10 22:56

Cytat:

Napisał Chabs (Post 481484)
sprawdzony sposob kup nablyszczajacego Plaka i pociagnij nim wszystkie plastiki naokolo samochodu beda jak nowki ;p

A po pierwszym deszczu zrobią się ładne czarne zacieki pod plakowanymi elementami :(

damianTDCI 14-10-10 23:51

Ja też tak zrobiłem po woskowaniu, bo miejscami zajechałem woskiem i nie zrobiły mi się czarne zacieki. Plak jest bezbarwny, może Ci chodzi o jakieś czernidła.

abercrombie1974 15-10-10 00:32

Cytat:

Napisał damianTDCI (Post 494564)
Jak to cenowo wychodzi?

EDIT: Właśnie poczytałem opisy producentów. Nie lepiej odrazu Turtle Wax Platinium Series Extra Gloss? Ten pierwszy ma podobne właściwości tylko jest mniej trwały.

ten pierwszy to wysokiej klasy wosk a drugi nadaje extra połysk i co naważniejsze woda się nie trzyma i po ulewnym deszczu spływa.działa podobnie jak niewidzialna wycieraczka.
na zimę w sam raz konserwacja.

kempus 15-10-10 03:01

Ja używam Collinite 476's, świetny blask, wytrzymałość? - siedzi już ponad 5 miesięcy na samochodzie i mam nadzieję, ze przezimuje na nim. Typowy, twardy wosk. Cenowo - można dostać już za około 60zł, a puszka wystarcza na zrobienie kilkudziesięciu samochodów.

wujaboniek 15-10-10 13:07

kempus, powiedz mi gdzie widziałeś taką cene za Collinite 476?

abercrombie1974 15-10-10 13:37

Cytat:

Napisał kempus (Post 494613)
Ja używam Collinite 476's, świetny blask, wytrzymałość? - siedzi już ponad 5 miesięcy na samochodzie i mam nadzieję, ze przezimuje na nim. Typowy, twardy wosk. Cenowo - można dostać już za około 60zł, a puszka wystarcza na zrobienie kilkudziesięciu samochodów.

ja też się zastanawiam skąd wziąłeś tą cenę.
wszędzie kosztuje 99zł.

kempus 15-10-10 16:15

http://www.waxparadise.pl/produkt,Co...-Wax,6274.html

Proszę bardzo, teraz niestety cena podskoczyła, kiedy ostatni raz patrzyłem można było kupic w promocji za 50-55zł. Chociaż 68 zł to też niezła cena, poza tym można się złożyć w kilka osób bo pucha jest naprawdę duża, na aplikację na auto wychodzi bardzo mało, jedną puszką spokojnie można zrobić kilkadziesiąt samochodów, poza tym jest to twardy wosk więc kładzie się go co kilka miesięcy. Jeśli jest ktoś z małopolski, chętnie podzielę się swoim Colli, pomogę w aplikacji itd. ;-) Polecam również forum maniaków autodetailingu - kosmetykaaut. Pozdrawiam :-)

Ps. Na w/w forum jest kategoria Giełda, dodałem tam kiedyś ogłoszenie i udało mi się kupić dwukrotnie użyty Colli za 40zł, z mikrofibrą.

Tata 18-10-10 00:20

Może ja się załapię :) ? Mojej foczce pasowałoby takie spa...

kempus 18-10-10 02:48

Można by urządzić jakiś spot małopolski :-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi