Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] czujnik poziomu paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46800)

piotrek13 25-01-11 07:33

czujnik poziomu paliwa
 
Witam.

Chciałem zapytać, czy może ktoś wie ile kosztuje wymiana czujnika poziomu paliwa w Focusie I, 2004r., 1,6 benzyna?

mjprzem 25-01-11 09:59

Cytat:

Napisał piotrek13 (Post 531667)
Witam.

Chciałem zapytać, czy może ktoś wie ile kosztuje wymiana czujnika poziomu paliwa w Focusie I, 2004r., 1,6 benzyna?

Kosztuje wyciagniecie baku...
ja mialem taki przypadek ze ktos podczas pewnie montazu pojazdu slabo zapial cala puszke w baku...kupilem na wszelki wypadek zapasowy(wiec dodatkowe 100zl zbedne bo stary ktory byl w baku byl w duzo lepszym stanie choc ten kupiony tez byl dobry) wiec teraz mam zbednego grata wicej.
A wyciagnecie baku to kilka godzinek stracone....i brudna zabawa...
Pytanie czy napewno masz problem z czujnikiem? raczej tam sie niema co psuc.

piotrek13 25-01-11 10:21

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 531737)
Pytanie czy napewno masz problem z czujnikiem? raczej tam sie niema co psuc.

Jakiś problem jest, ponieważ co jakiś czas (nieregularnie i niezależnie od ilości paliwa) komputer przestaje mi pokazywać ile pozostało kilometrów do przejechania (pozostałe wskazania w normie), a po pewnym czasie zapala się kontrolka silnika z błędem P0460 (o błędzie czujnika poziomu paliwa).

mjprzem 25-01-11 10:58

"komputer przestaje mi pokazywać ile pozostało kilometrów do przejechania"
ja usiebie sam zakladalem komputerek ale z wersja softu 3.1 jesli chodzi o ten dystans do przejechania to czytalem ze starsze foki z softem 3.0 mialy ten problem, ale ty powinienes miec 3.1 skoro 2004r ale dla pewnosci upewnij sie jaka wersje masz
Aby to sprawdzic przyczymaj na wlaczonym zaplonie guzik chyba s a pozniej przyciskaj go az ci wyswietrli wersje softu....moze masz starsza.

Ale skoro wyskakuje blad od czujnika to faktyznie cos musi byc nietak...owszem istnieje mozliwosc iz sie przetarla sciezka wiec lepiej zaopatrzec sie w zapasowy i jednak bak wyciagac...
Ps moge ci mojego odsprzedac wiec jak cos to sie dogadamy ja mam od tddi ale czujnik o ile pamietam jest ten sam we wszystkich, a niema sensu abys kupowal calu wklad z pompa bo to bedie kosztowac.

qbasmuggy 26-01-11 11:08

Cytat:

Napisał piotrek13 (Post 531749)
Jakiś problem jest, ponieważ co jakiś czas (nieregularnie i niezależnie od ilości paliwa) komputer przestaje mi pokazywać ile pozostało kilometrów do przejechania (pozostałe wskazania w normie)

Standard w Foce, jak zatankujesz mniejszą ilość paliwa (< 10L) to komputer nie wyświetla zasięgu

mjprzem 26-01-11 15:56

Cytat:

Napisał qbasmuggy (Post 532314)
Standard w Foce, jak zatankujesz mniejszą ilość paliwa (< 10L) to komputer nie wyświetla zasięgu

to chyba wlasnie wina tego softu w kompie pokladowym....
mi zawsze pokazuje poprawnie nie wazne ile wleje
ale wersja 3.1 jesli samochod byl serwisowany a klient zglaszal taki problem to wgrywali nowszy soft.

misiom1 26-01-11 16:37

U mnie kiedyś się tak działo, że nagle przestawało pokazywać ile km do końca baku zostawało - trzeba było zresetować kompa czyli odpiąć na chwile aku, po takim zabiegu znów wszystko grało jak trzeba było, teraz o dziwo nic takiego mi się nie dzieje

mjprzem 26-01-11 23:52

Cytat:

Napisał misiom1 (Post 532506)
U mnie kiedyś się tak działo, że nagle przestawało pokazywać ile km do końca baku zostawało - trzeba było zresetować kompa czyli odpiąć na chwile aku, po takim zabiegu znów wszystko grało jak trzeba było, teraz o dziwo nic takiego mi się nie dzieje

Masz racje wersja softu 3.0 pomagalo resetowanie kompa

K@mix 27-01-11 10:37

A takie pytanie co do wersji softu są jakieś drastyczne różnice czy tylko to że nie wiesza się ilość kilometrów do przejechania na paliwie w zbiorniku?

mjprzem 28-01-11 08:53

Mniej wiec chodzilo przedewszystkim o te km i wieszanie sie.
Ale musialbys poszukac glebiej a gdzies to bylo choc niewiem czy na tym forum.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi