Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Fotelik dla dziecka a pasy. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52866)

maly470 16-10-11 20:09

Fotelik dla dziecka a pasy.
 
Witam mam malucha 3 miesięcznego zakupiłem fotelik dla niego od 0 do 12 kg. I właśnie tu mam problem, czytając instrukcje przypinania niestety okazuje się ze pas jest za krótki czy jest możliwość dokupienia "przedłużacza" jesli można to tak nazwać czy może macie inne rozwiązania.

Lukaszko 17-10-11 07:43

Przedłużacz pasów?? Nie słyszałem i nawet jak jest to bym nie kombinował.
A co to za fotelik że nie możesz założyć. Może źle zakładasz.
Ja zawsze pochylam przy zapinaniu fotelik trochę do przodu(do kanapy) i po przełożeniu pasa go prostuję i naciągam. Pasy są na styka do fotelików i tak ma być, trzeba tylko sposobem zakładać.

pirat79 17-10-11 10:19

Ja o przedłużce też nie słyszałem. Wiem natomiast, że w niektórych samochodach pasy są za krótkie do fotelików dziecięcych, ale nie w Foce (ani I, ani II). Może, jak kolega pisał, coś źle zakładasz pas. Ja w Skodzie Felicji miałem pasa prawie na styk i musiałem sposobem zakładać. Daj znać czy Ci się udało.

Adam Getka 17-10-11 12:24

http://www.toptuning.pisz.pl/index.p...stwa-60cm-pasa

Temat znany od dawien dawna....

pirat79 17-10-11 13:19

No proszę :) chyba zawsze trzeba wychodzić z założenia że wszystko można kupić :) Dobrze wiedzieć, może kiedyś się przyda.

maly470 21-10-11 21:16

Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 625968)
Przedłużacz pasów?? Nie słyszałem i nawet jak jest to bym nie kombinował.
A co to za fotelik że nie możesz założyć. Może źle zakładasz.
Ja zawsze pochylam przy zapinaniu fotelik trochę do przodu(do kanapy) i po przełożeniu pasa go prostuję i naciągam. Pasy są na styka do fotelików i tak ma być, trzeba tylko sposobem zakładać.

To nie jest tak,że nie zapinam. Da się przewlec pas przez mocowanie na plecach fotelika i zapiąć. No tylko jest jedno ale fotelik lata nie jest opasany przez środek a tak mam w instrukcji zapięcia fotelika. Ale dzięki za odpowiedzi zastosowałem inny sposób pasem od środkowego fotela przepasałem go po środku a prawym pasem przez tył fotelika.

Lukaszko 24-10-11 08:16

Cytat:

Napisał maly470 (Post 628261)
Ale dzięki za odpowiedzi zastosowałem inny sposób pasem od środkowego fotela przepasałem go po środku a prawym pasem przez tył fotelika.

Nie bardzo rozumiem? Zapiąłeś fotelik dwoma pasami?

marek_bierun 31-10-11 18:35

Jaka nazwa i model tego fotelika?

bialowlosy 31-10-11 20:03

Ja tez na poczatku mialem maly problem z zapinaniem fotelika. Teraz robie tak ze biodrowke przkladam przez uchwyt ten w nogach, potem wyciagam na maxa pas i przekladam z tylu, a potem w drugi uchwyt przy nogach i jest na styk. Sposobem opisanym w instrukcji fotelika "brakowalo" mi pasa,ale dalej bylo napisane,ze gdyby cos nie pasowalo to trzeba kombinowac ;)

michtat 31-10-11 21:05

Cytat:

Napisał maly470 (Post 628261)
zastosowałem inny sposób pasem od środkowego fotela przepasałem go po środku a prawym pasem przez tył fotelika

Jeśli dobrze to zrozumiałem, że Ty dwoma pasami przypiąłeś fotelik SWOJEGO 3 miesięcznego dziecka, to nie mam słów. Po prostu wolę to przemilczeć, bo to co miałbym do napisania na pewno by Cię uraziło... Jeśli faktycznie tak zrobiłeś, to lepiej to rozepnij i dziecko przewoź taksówką. Będzie bezpieczniej dla Twojego dziecka.

Miałem ten sam problem. Już prawie się zdecydowałem na kupno przedłużki (napewno lepsze rozwiązanie niż 2 pasy....), ale nauczyłem się zakładać prawidłowo fotelik i jest OK. Fakt, że pas jest na styk, ale pasuje bez kombinacji alpejskich....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi