Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Xenon nie swieci (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29102)

dugi21 06-08-09 22:04

Xenon nie swieci
 
Witam, własnie zauwazyłem że nie swieci mi jeden xenon. jak sprawdzić czy poszła przetwornica czy żarnik? i czy warto kupić na allegro zarnik za 60zł czy oryginalny osram lub philips za 130 zł ?


Co polecacie? foca z 2003 roku

Dziei za odpowiedz

Kris_ek 07-08-09 08:29

Sprawdzisz przekładając żarnik do drugiej lampy. W listopadze kupiłem dwa palniki za 205zł. Do dzisiaj świecą dobrze. Poczytaj tutaj

[ Dodano: Pią 07 Sie, 2009 08:31 ]
Żarnik raczej kończy swój żywot powoli, zmieniając kolor świecenia na żółty, pomarańczowy. Obstawiał bym coś z kabelkami, bezpiecznikiem albo przetwornicą jak nagle przestało świecic.

dugi21 07-08-09 23:24

odpowiedz
 
witam. jednak poszedł żarnik. rozwalił sie w drobny mak. teraz pytanko kupowac oryginalny za jakies 140 zł czy tanioche chinska za 60 zl? co myslicie?

adas232 08-08-09 16:13

jak masz kase na oryginalny to sie nie zastanawiaj, na pewno poświecą dłużej pozdrawiam [los]

Maciej 15-08-10 22:40

Witam ....
troszke odkopuje temat mam proble z prawym xenonem.... ;( nie świeci ;( żarówe sprawdziłem i wszystko jest OK jak sprawdzić przetwornice (lampa co świeci przetwornica jest ciepła a tam gdzie nie swieci jest zimne) tylko tyle jak narazie udało mi sie znaleść :) auto wkońcu kupiłem w piątek i zapoznaje sie z moim pierwszym FOCUS-em :D jak narazie wrażenia........dobre ;) jak będzie działać wszystko w aucie to zmienie zdanie na Bardzo dobre ;) :P

niko123 16-08-10 09:13

Jak sprawdzić przetwornice ? przemień lewą na prawą :) ( w foczce masz dwie )

lucash 16-08-10 21:56

Najprościej, zamienić żarniki :-P
Jeżeli nadal nie świeci, to bezpiecznik, na końcu przekładałbym przetwornicę.

Denis 17-08-10 08:01

Miałem w poprzednim aucie spory problem z ksenonami. Zamieniałem żarniki i przetwornice, kupowałem nowe żarniki, kupiłem też dwie przetwornice. W końcu poddałem się i pojechałem do ASO na przegląd całej instalacji od świateł. Wysyłałem też przetwornice do naprawy. Od tamtej pory zniechęciłem się do Xenonów

Maciej 17-08-10 09:46

a ja wczoraj doszłem co mi nie dyga ;) przetwornica padła :smt022: i teraz musze sobie latać po 3mieście i szukać ..... co za ....

Denis 18-08-10 07:58

Jak możesz to wyślij do naprawy. Gościu bierze około 150zł za full naprawę. Google -> naprawa przetwornic Koszalin.

Maciej 18-08-10 23:48

ja kupiłem nojke z właśnie koszalina (dokładniej Świeszczyno) za 350PLN :D i już działa :D bardzo szybko Majster wysyła tego samego dnia :D jak coś to polecam majstra i jak coś to pomaga :) takze nowe (jak dla mnie)auto zaczyna coraz to bardziej mi sie podobać ;) heheehe mam jeszcze problemy ze zmieniarką ale to na inne działy :D

FoFusz 23-08-10 06:12

Maciej - jak wyciągałeś żarnik? Demontowałeś całą lampę i dopiero?

oli 22-03-12 07:57

Witam, ja też odkurzę trochę temat. Nie świeci mi xenon po prawej (ten pasażera). Sprawdzałem bezpieczniki, przekładałem palniki i startery i są ok. Została mi do sprawdzenia przetwornica i kabelki. Kabelki chciałbym sprawdzić wyciągając prawą lampę i podpinając ją pod wiązkę lampy lewej - jeśli jest to możliwe. Jeżeli dalej lampka nie zaświeci to znaczy że padła przetwornica. Co o tym sądzicie?

-------------------------------------------------------------------------
chciałbym jeszcze zmierzyć napięcie miernikiem w złączu przy lampie aby wykluczyć uszkodzenie instalacji. Czy ktoś wie które piny sprawdzić?

-------------------------------------------------------------------------
podłączyłem prawą lampę pod lewą wiązkę i odwrotnie. Kabelki były ok. Po demontażu przetwornicy okazało się że gniazdo z pinami jest zalane wodą. Przetwornica do naprawy :(

-------------------------------------------------------------------------
wczoraj rozkręciłem przetwornicę i okazało się że woda spowodowała zaśniedzenie styków i podejrzanie wyglądał kondensator (fotki załączę później). Wszystko oczyściłem elektrosolem, osuszyłem, skręciłem i wpiąłem pod lampę. Lampka świeci :). Muszę tylko zrobić test i pojeździć z godzinkę i wtedy się okaże czy woda wyrządziła jeszcze jakieś uszkodzenia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi