Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] FF mk2 1.6 100km, drgania i falujące obroty (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=82439)

lukasz78 27-08-18 19:05

FF mk2 1.6 100km, drgania i falujące obroty
 
Witam wszystkich !
Mam problem z moim focusem. Rok 2006 1.6 duratec 100km.
Problem występuje już na ciepłym silniku nie na zimnym.
W kabinie są odczuwalne drgania i delikatnie falują mu obroty.
Auto kupiłem niedawno więc zabrałem się za wymianę Kabli WN bo było widać, że są w dość słabej kondycji + świece. Problem nie znikł do końca, chodz nie zawsze się pojawia drganie i falowanie. Pod kompa auta nie podpinałem nie wiem czy pokazuje jakieś błedy. Innych objawów nie zauważyłem, auto ma moc, nie szarpie nie dymi. gdzie mogła by być przyczyna ?
Pomyślałem jeszcze o wymianie cewki zapłonowej bo może dawać właśnie takie objawy ?
Do głowy przyszło mi też wyczyścić przepustnicę. Z ciekawości zdjąłem dolot i widziałem, że jest w niej dużo syfu. Pytanko do was jeszcze jak jest z adaptacją przepustnicy w tym samochodzie ? Trzeba ustawiać coś komputerowo czy po przejechaniu x km adaptacja odbywa się sama ?

przypomniałem sobie jeszcze, że raz na dziesięć odpaleń auto nie chce odpalić gdy kręce rozrusznikiem albo chodzi tj by nie na wszystkie cylindry trwa to 3-4 sekundy i łapie na wszystkie gary.

kunte 28-08-18 10:51

Sprawdź wszystkie poduszki.
Z tego co wiem, to w tym silniki nie adaptuje się przepustnicy. Odpalasz i jedziesz.
Te falowania to w jakim zakresie obrotów, tzn. jaki przedział?

lukasz78 28-08-18 15:42

Dzięki wielkie za odpowiedz.
Nie wiem czy nazwać to nawet falowaniem. Wskazówka lata miedzy 750-800 ( przedostatnią wskazówką przed 1 ). Najdziwniejsze jest to, że nie zawsze faluje. Czasem trzyma stabilnie obroty, ale są te drgania. Myślałem też własnie o poduszkach. Będę musiał się przejechać na warsztat.

kunte 29-08-18 07:52

Jak dla mnie takie "latanie" wskazówki jest normalne.
Nie powiem Ci jak jest u mnie, bo nie zwracam na to uwagi, ale w moim przekonaniu wszystko jest dobrze.
Możesz jak najbardziej wyczyścić przepustnicę, wymień przy okazji filtr powietrza.
Podłączenia pod kompa, można.
Jak jeździ i ma moc, to nie przejmowałbym się.

lukasz78 29-08-18 16:03

Ok dzięki za rady.
Nagram może jakiś filmik przy okazji to wrzucę i porównamy.
Przepustnice wyczyszczę bo mimo wszystko nazbierało mi się tam trochę syfu, filtr powietrza mam nowy.
Jeśli mógłbym jeszcze Cię prosić podpowiedz mi w jaki kabel diagnostyczny zainwestować ?
Czytałem gdzieś, że ELM 327 czy coś takiego. Cenny na allegro nie są duże. Do tego jakiś program z neta typu forscan i bedzie git ?

kunte 30-08-18 07:20

W kwestii kabla to nie pomogę Ci, bo kompletnie nie czuję tematu.
Poszukaj na forum jest dużo tematów dotyczących interfejsu.

axxxe 04-09-18 00:55

Miałem kiedyś podobne objawy falowania obrotów na ciepłym silniku, winnym okazał się padający akumulator. Fordy posiadają tzw inteligentne ładowanie, gdzie komputer podbija obroty by doładować akumulator. Sprawdził bym czy nie masz gdzieś zaśniedziałą masę i napięcie ładowania, czy nie jest zbyt wysokie. Co do cewki, gdy była by padnięta nie mógł byś jechać autem .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi