Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   tylna lampa w kombi. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27818)

zimny41 11-06-09 11:23

tylna lampa w kombi.
 
witam wszystkich fanów foczki , mam pytanie czy można samemu i bez problemów rozebrać tylną lampę w focusie kombi , interesuje mnie podmiana klosza lampy lewej na klosz z wersji angielskiej - chodzi dokładnie o światło cofania , -mogę zamienić sam klosz ,czy muszę całą lampę .....może któryś z kolegów już to robił i poradzi jak to zrobić i podłączyć elektrykę . chciałbym mieć lewe i prawe światło cofania . dzięki za podpowiedzi

Ranid 11-06-09 12:17

Wczoraj wymieniałem żarówkę w swoim kombi i lampa jest w całości,nie zwróciłem uwagi ale jest chyba sklejona klosz+reszta,będziesz musiał wymienić całą lampę.

Greg 11-06-09 12:20

Cytat:

Napisał Ranid
ale jest chyba sklejona klosz+reszta

Nawet napewno , tak przednie jak i tylnie są klejone.
Odnośnie elektryki to kontrolka / miernik i sprawdzisz w
orginalnej co odpowiada za jakie światło,
pózniej tylko pociągnąc przewod na prawo i wpiąć w
odpowiednie miejsce.

Pzdr.

[ Dodano: Czw 11 Cze, 2009 12:22 ]
Jeszcze jedno , a co z przeciwmgielnym zrobisz :?:

grzybek 11-06-09 16:24

Pamiętaj, że u nas wymagane jest posiadanie tylnego przeciwmgielnego więc możesz mieć problem z niebieskimi przy kontroli.
A reszta tak jak napisał [prezio]

Greg 11-06-09 16:25

Cytat:

Napisał grzybek
Na lewo

To zależy czy ciągniemy od wiązki czy lampy [chytry]

Pzdr.

grzybek 11-06-09 16:26

Zauważyłem, dlatego jak widzisz zaraz zmieniłem :mrgreen:
Myślałem, że zdażę [los2]

zimny41 13-06-09 10:27

lampy tylne
 
Witam, i dzięki za odpowiedzi ......macie rację tylne przeciwmgielne światło też musi być zamierzam je przenieść jako osobną lampę w zderzak ....chyba że macie jakieś inne lepsze rozwiązanie to czekam na porady , a z tym jednym światłem wstecznym to sami wiecie jaka jest widoczność gdzie nie ma innego oświetlenia ......dzięki za odpowiedzi jeśli macie jakieś inne ciekawe rozwiązania to piszcie chętnie przeczytam ..cześć wam.

SzerszeN 15-06-09 21:27

Re: lampy tylne
 
Cytat:

Napisał zimny41
...a z tym jednym światłem wstecznym to sami wiecie jaka jest widoczność gdzie nie ma innego oświetlenia ......dzięki za odpowiedzi jeśli macie jakieś inne ciekawe rozwiązania to piszcie chętnie przeczytam ..cześć wam.

ja mam lepsze rozwiazanie, zainwestowac w czujnik cofania, duzo lepsze i efektywniejsze niz dokladanie sobie drugiej lampy, lampa i tak ci pomoze tylko z boku, a to co z boku to sobie mozesz doswietlic nawet stopem, a tego co z tylu i do tego ponizej linii szyby, to ci zadna nawet piata, lampa nie pokaze

pinin 31-08-09 14:38

Jeśli mogę wtrącić:
Zmieniasz klosz od anglika. Pasuje do całego "modułu" z żarówkami od europejczyka. Jeśli chcesz mieć 2 światło cofania to ciągniesz najlepiej w progu od prawej lampy przewody do lewej. Tutaj musisz dołożyć światło p. mgielne. Ja kupiłem lewą od anglika na alledrogo.pl, przyszła lampa z całym modułem na żarówki i jeszcze żarówki w niej były :wink: - dałem nieco poniżej 100zł z przesyłką.

Jakieś foto pogladowe ( jakość do luftu, ale jest ):
http://img.photobucket.com/albums/v3...n/S5003249.jpg

SzerszeN 31-08-09 14:52

a gdzie zrobiles przeciwmgielne?

ppgor 31-08-09 16:00

Cytat:

Napisał pinin
Tutaj musisz dołożyć światło p. mgielne

no własnie gdzie :?: w zderzak :roll:

Bourne 31-08-09 17:47

http://www.iv.pl/images/1p6spuwyecj7rpazvmt.jpg

i mam założoną czerwoną żarówke na p/mgielną

ksoniek 31-08-09 17:59

Cytat:

mam założoną czerwoną żarówke na p/mgielną
ja się nie znam, ale nie powinna być biała?

grzybek 31-08-09 18:13

ksoniek, przecież z białej żarówki w białym kloszu nie "wyciśniesz" czerwonego światła :wink:

pinin 31-08-09 18:14

Ja mam założoną mocną diodową żarówkę w kolorze czerwonym w lewą lampę, w miejscu angielskiego cofania. Wiele razy już policja mnie kontrolowała ( głownie spalak i cargo - więc trzepią dość konkretnie czasami ) i do tego nie mieli najmniejszych ale.

SzerszeN 31-08-09 18:25

Cytat:

Napisał pinin
Ja mam założoną mocną diodową żarówkę w kolorze czerwonym w lewą lampę, w miejscu angielskiego cofania. Wiele razy już policja mnie kontrolowała ( głownie spalak i cargo - więc trzepią dość konkretnie czasami ) i do tego nie mieli najmniejszych ale.

tylko jaki to ma sens w takim razie????
skoro zakladamy lampe od anglika, aby miec dwa wsteczne i wkladamy do tego czerwona zarowke

chyba ze jest cos co zostalo nie do konca wyjasnione, czyli ze modujemy lampe i w miejsce wstecznego trynimy dwie zarowki na raz, jedna od dodatkowego wstecznego i jedna przeciwmgielna

Bourne 31-08-09 18:31

wkładamy angliki by lampy wyglądały symetryczne w kolorystyce

by zrobić dwa wsteczne to trzeba dodać jeden przewód do lewej lampy by zadziałał wsteczny tyle że wtedy pozbywasz sie p/mgielnego

grzybek 31-08-09 18:41

SzerszeN, dioda może świecić na czerwono, ale sama w sobie być biała.

Greg 31-08-09 18:44

Cytat:

Napisał Bourne
tyle że wtedy pozbywasz sie p/mgielnego

Trzeba zrobić drugie wejście na żarówke i masz dwa w jednym,
wiem że ciasno ale można

Pzdr.

Bourne 31-08-09 18:55

Cytat:

Napisał Greg
Trzeba zrobić drugie wejście na żarówke i masz dwa w jednym,
wiem że ciasno ale można

musze na tym popracować

pinin 31-08-09 19:31

Ja założyłem tą lampę celem zmiany wyglądu. Jest pełna symetria i o taki efekt mi chodziło. Co do wstecznego, to tez mam diodową żarówkę, dużo lepiej dla mnie świeci. Gdy szyby lekko przyciemnię, to zainstaluję czujniki cofania - drugie światło cofania dla mnie wydaje się mało trafionym pomysłem, a to z powodu konieczności wpasowania albo 2 żarówki w lampę ( = spora rzeźba ) albo dodatkowego światła ( = spora rzeźba i wygląd do [ass] ).

Greg 31-08-09 19:34

Są mocne diody, zajmują mało miejsca i do
ogarniecia przez praktycznie każdego = brak rzezby

Pzdr.

pinin 31-08-09 19:43

W takim razie proszę zignorować mojego poprzedniego posta :)
Jednakże dalej nie widzę sensu montowania 2 wstecznego do foki kombi, gdzie tył jest niemal pionowy :wink:

Greg 31-08-09 19:47

Ja widze w przypadku cofania na lusterka,
sam tak cofam i dwa wsteczne są przydatne.
Mam zresztą wsteczny od angola ale z czasem
i chęciami montażu już gorzej :mrgreen:

Pzdr.

jac_m 30-05-10 21:10

też myślę o podwójnym światełku cofania. Ciekawe czy dałoby się zaadaptować Swiatełka cofania z HB (lewe od angola prawe europa) a prawe swiatło wymienić na angola. Efekt: podwójne cofania w zderzaku + podwójne przeciwmgielne.
Zastanawia mnie tylko czy bedą pasować krzywizną.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi