Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Kodowanie pilota do centralnego zamka oraz kodowanie immo (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28900)

rubi 30-07-09 14:03

Kodowanie pilota do centralnego zamka oraz kodowanie immo
 
Wiem, że powyższy temat pojawiał się na forum wielokrotnie, ale przejrzałem wszelkie dotychczasowe posty i nie znalazłem odpowiedzi na problem jaki mam.

Posiadam FF I z 98 r. Samochód posiada centralny zamek, ale nie posiadam kluczyka z pilotem. Udało mi się wprowadzić stacyjkę w tryb programowania, stąd zakładam, że posiada on funkcję zdalnego zamykania/otwierania drzwi. Postanowiłem dokupić klucz z pilotem - ale sprawa się skomplikowała.

Podczas rozglądania się na allegro i dyskusji z jednym sprzedającym dowiedziałem się, że istnieją kluczyki dwu oraz trzyprzyciskowe - w zalezności od tego czy bagażnik ma funkcję centralnego zamka.

Pyt 1. Jak sprawdzić , że mój focus ma funkcję centralnego zamka bagażnika.

Pyt 2. W instrukcji znajduje się info jak zakodować pilota - ale czy trzeba mieć inny klucz z pilotem by zprogramować nowy (ja posiadam dwa klucze - oba bez pilota).

Pyt 3. W instrukcji jest równiez info o tym jak zakodować immo - wystarczy mieć dwa inne kluczyki. Jednak w ASO dowiedziałem się, że podobno w niektórych wersjach były klucze matki (z czerwoną glówką) a w innych nie. Jesli mam pierwszy wariant to przy braku k.lucza matki (a nie mam takowego) nie obędzie się bez podączenia do kompa. Nie potrafili jednak uściślić w których wersjach (czy tez z jakiego rocznika) występował ten tajemniczy klucz matka i czy był w moim (zastanawiam się czy to nie jest takie ściemnianie, żebym się przestraszył i przyjechał do nich i zostawił 300 zł). Co dziwne instrukcja nic o takim kluczu nie wspomina.

Prosze o pomoc. Chciałbym dorobić sobie klucz z pilotem ale możliwie niskokosztowo. Pytania czy jesli kupię klucz surówkę + pilota (tylko iluprzyciskowego?) to jestem w stanie na pewno sam zakodować immo i zaprogramować pilota.

Z góry wielkie dzięki

MONSTERA 30-07-09 15:47

Ad1 - Żaden focus 1 nie ma centralnego zamka obsługujacego bagażnik (bagażnik otwierany jest osobno poprzez włącznik na desce rozdzielczej lub z pilota)

Ad2 - Aby zakodować pilota trzeba posiadać autoalarm - jeżeli posiadasz klucze bez pilotów to podejrzewam że nie posiadasz autoalarmu

Ad3 -U siebie mam 2 klucze ale a niebieską główką...... można zaprogramować do 8 kluczy.....jeżeli posiadasz 2 klucze to nie powinno być problemów z zakodowaniem nowego.....


W twoim wypadku podejrzewam, że najprościej będzie zamontować autoalarm. Wtedy będziesz mógł otwierać/zamykać zdalnie samochód + otwieranie bagażnika z pilota + domykanie szyb przy zamykaniu (jeżeli masz elektryczne)

Poczytaj także >tutaj< i >tutaj<

wojtiix 30-07-09 15:55

AD.1.FFI posiadają klucze z otwieraniem bagażnika(zarowno przed, jak i po lifcie)(znajomy mial 2 piloty-1 orginalny bez "klapy" i 2 dorobiony z"klapa", ale czy zawsze tak sie da bez zmiany modulu nie wiem...
AD.2.Zeby zakodowac pilota nie trzeba miec alarmu...za to odpowiada modul komfort
AD.3.Na pewno byly wersje 2 i 3 klucze i mysle ze jesli byla matka, a nie ma matki(nie zeby cos komus:P) to serwis sie klania, ale moze ktos mnie poprawi...

PZDR

moons 30-07-09 16:59

oryginalnie do Focusa idą kluczyki z trzema przyciskami. Widocznie ten z dwoma (od jakichś innych Fordów) też ma taki sam chip i dlatego się programuje w Focusie. Na takiej samej zasadzie można kupić kluczyk od Jaguara, lub Toyoty wstawić dorobiony grot, zaprogramować i będzie hulać, bo tam też jest ten sam system immo i pilota.

Pilota można sobie zaprogramować bez kluczyków z pilotem. Ważne żeby moduł ZV/GEM posiadał obsługę pilota.

Na 3 pytanie to jest chyba tak: że jeśli masz dwa klucze to zaprogramujesz sobie ileś tam jeszcze. I nie ma różnicy czy to matka czy z czerwoną kropką. Te kropki to chyba symbolizują rodzaj immobilazera, ale mogę się mylić.
Pozdrawiam

wojtiix 30-07-09 17:18

Cytat:

Napisał moons
idą kluczyki z trzema przyciskami

zgadza sie kumpel w jednym nie ma po prostu przycisku...tzn nie ma elektroniki w srodku... i jak rozbieralismy to tak jakby jej tam nie bylo nigdy...a sam plastik jest na 3 przyciski...

rubi 02-08-09 17:55

Cytat:

Napisał moons

Pilota można sobie zaprogramować bez kluczyków z pilotem. Ważne żeby moduł ZV/GEM posiadał obsługę pilota.

A w jaki sposób można to sprawdzić?

moons 02-08-09 18:16

Cytat:

Napisał rubi
A w jaki sposób można to sprawdzić?

Czytając choćby temat w dziale FAQ :D . I mogę jeszcze podpowiedzieć że jeśli masz Focusa przed liftem. Jeśli zajrzysz za schowek przed pasażerem i zobaczysz tam moduł z inna nalepką niż różowa to masz moduł z obsługą pilota :lol: .
Pozdrawiam

adas232 02-08-09 19:52

wojtiix, popieram :lol:

rubi 02-08-09 21:24

Wielki dzięki za pomoc,
Sprawdziłem i mam moduł 98AG15K600DA więc wygląda na to że nie powinno być problemu z programowaniem pilota :D

Grzesiu_K 02-12-11 12:00

Problem z zakodowaniek kluczyka
 
Witam mam problem z zakodowaniem trzeciego klucza. Zmieniłem moduł z różowego na srebrny. Pilot do centralnego zakodowal się bez problemu. A immobilizera nie moge zakodować. Posiadam dwa kluczyki orginalne, jeden z lampką a drugi plaski bez niczego. W moich kluczykach immobilizer jest taka szklana ampułka, a w kluczyku który kupiłem jest prostpkątny ze sciętym rogiem.

moons 02-12-11 16:23

Sam sobie dałeś odpowiedź. Masz nie odpowiednią pastylkę immo w nowym kluczyku. skołuj taką samą jak masz w starych kluczykach i spokojnie zaprogramujesz. Immo możesz wyciągnąć z byle jakiego używanego kluczyka.
Pozdrawiam

Grzesiu_K 02-12-11 17:23

Immo moge wyciągnąć ze starego kluczyka bo i tak jusz ciezko chodzi i sie zacina ale gdzie go umieścic w pilocie?

moons 02-12-11 17:32

W miejscu tego nie potrzebnego. Nie wiem co to za nowy kluczyk ale trochę rzeźby powinno załatwić sprawę.
Pozdrawiam

Grzesiu_K 02-12-11 17:37

Pilot jajko 3 przyciski

moons 02-12-11 17:45

I nie ma miejsca na szklany immo? Znaczy się kupiłeś jajko od nowszego Forda. Może być tam trochę ciasno. Możesz kupić samą obudowę od pilota z Focusa np z tej aukcji. widać dokładnie miejsce gdzie siedzi pastylka.
http://moto.allegro.pl/nowa-obudowa-...972976605.html

Pozdrawiam

wiewioor 07-12-11 19:18

Mam problem z zakodowaniem kluczyka. Focus II kluczyk z 3 guzikami scyzoryk. Wymieniałem baterie w kluczyku i teraz nie działa. Próbowałem robić tak jak instrukcja nakazuje ale nic się nie dzieje. Czytałem inne tematy ale nic nie pomaga. Macie jakiś pomysł?

rafik40 24-02-13 18:01

Witam , podłączę sie do tematu,a więc zacznę od początku: od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa MK1 rok 1999 , razem z autem dostałem tylko jeden kluczyk (czarny), byłem wczoraj w ASO i usiadłem jak usłyszałem cenę za kluczyk z pilotem do sterowania centralnym zamkiem- 1/3 wartości auta. I tu moje pytanie,jaki muszę kupić kluczyk? kształt (foto jakieś plis), bo z tego co wyczytałem w postach, immo mogę wyjąc z innego kluczyka Forda a zaprogramować mogę sam ale dzisiaj otworzyłem schowek przed pasażerem i oprócz wentylatora dmuchawy i skrzynki bezpieczników nic nie ma a z kluczyka itwiera i zamykam auto i dioda w konsoli się świeci po zamknięciu

moons 24-02-13 18:11

Ale czy naprawdę tak trudno przeczytać tę jedną stronę?
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59819

Owszem zdjęć trochę uciekło, ale i tak jest wszystko opisane.

Dodatkowo można skorzystać też z tej strony:
http://www.foka24.de/Focus/FFB.html

Pozdrawiam

rafik40 24-02-13 18:54

dziękuję za linki już wiem, że kluczyk może być <<jajko>> będę szukał na szrotach, jak zrobię wszystko napiszę

---------- Post dodany o 19:54 ---------- Poprzedni post był z 19:27 ----------

MOONS-u , przeczytałem twój post i wyjąłem moduł o symbolu 98 AG 15K600 AA CL, czy pozostaje mi kupić kluczyk i go zakodować?

moons 24-02-13 19:32

Coś źle odczytałeś numer bo nie ma takich modułów ZV, po 15K600 powinny być literki KA, DA, FA czy temu podobne. A inaczej jeśli masz moduł z różowa nalepką to do wymiany moduł, jeśli każdy inny to nie trzeba nowego modułu.
Pozdrawiam

rafik40 25-02-13 20:17

Napewno mam AA , może dlatego ,że tu na UK i IE są inne oznaczenia ale jest różowa naklejka i przyczepiona jest niebieska kostka, więc będę szukał innego modułu oby nie różowy i kluczyka. Potem za 8euro dorobię grot i podmienię w obudowie pilota i na koniec programowanie go , będę opisywał moje postępy w tym temaci[up]

EDIT:
Dzisiaj zdobyłem kluczyk << jajko >> z mondeo 01, pozostaje moduł, wszystkie jakie na szrocie były na jedną zieloną kostkę pozostałe były na 4 czy 5 małych kostek więc będzie ciężko z takim na 2 kostki ale poszukiwania trwają

szymat 13-06-16 22:55

Programowanie kluczyka - problem z zapłonem
 
Cześć!

Jestem ogółem nowy na forum, na starcie chcę napisać, że szukałem na forum rozwiązania - nie znalazłem.

Napiszę od początku: Posiadam Forda Focusa MK1 1998 i posiadam dwa kluczyki: z pilotem i bez.
Oba zapalały bez problemu, jednakże pilot nie działał - płytka nie posiadała przycisków (microswitchów). Zamówiłem płytkę, zamontowałem do starego kluczyka z pilotem.
Zacząłem programować kluczyk, najpierw włożyłem ten bez pilota, sekwencja programowania (beep beep) wciskam przycisk na kluczyku - działa, jest dźwięk - włączam zapłon i chula, ale kluczyk z pilotem nie zapali (zapala ale wyłącza auto i trzeba jeszcze raz programować).

Próbowałem już kombinacji (K - kluczyk bez pilota, P - z pilotem):

K 4x a potem przycisk na P

P 4x a potem przycisk na P

K 4x a potem przycisk na P i potem spróbowałem startować P - i odwrotnie.

Co robię źle? Jakieś porady? :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi