Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Oświetlenie bagażnika - gdzie jest problem? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=68997)

gloraf 21-03-14 11:19

Oświetlenie bagażnika - gdzie jest problem?
 
Witam,
Szukałem i nie znalazłem odpowiedzi :smt100:
Problem - oświetlenie bagażnika KOMBI - lampka żyje własnym życiem, czasami się uruchamia wraz z otwarciem tylnej klapy, czasami nie, proporcja wygląda tak że oświetlenie w 9 na 10 przypadkach nie świeci, w 1 uda się, jak ręcznie przesunę pstryczek świeci bez problemu. Może jest problem z krańcówką, ale gdzie ja znajdę, ktoś przerabiał coś podobnego?

mario704 21-03-14 18:29

Ja to widze tak.
Trzeba wyczyścić styki w klapie lub też sprawdzić czy żarówka w oprawce ma mocny styk(pewnie rurkowa)-ewentualnie tam zobaczyć stuki i dogiąć jak zajdzie potrzeba.
pozdrawiam

roman-v 31-03-14 10:53

Pierwsze co trzeba zrobić to sprawdzić stan kabli w gumowej osłonie między klapą a budą.

krzysieksp 12-01-15 09:22

Czujnik oświetlenia bagażnika
 
Witam. Gdzie znajduje się czujnik oświetlenia bagażnika, lampka jest sprawna , gdyż po przełączeniu ręcznym świeci.

Po podniesieniu klapy bagażnika mam ciemności :).

Dorian87 12-07-15 20:34

Nie zapala się światło w bagażniku.
 
Witam mam problem w nie zapala sie swiatlo w bagazniku po otwarciu klapy po przelaczeniu na stale to swieci ale jak jest w pozycji na otwieranie klapy to nie swieci czujnik w zamku wydaje mi sie ze jest sprawny bo na komputerze pokazuje ze klapa bagaznika otwarta .

Dorian87 01-08-16 21:07

Witam odświeżę temat. Mianowicie dzisiaj zakupilem zarowki led i cos mnie podkusilo zebym wlozyl jedna ledowke do bagaznika . I co ku mojemu zdziwieniu ? Lampka zaczela teoretycznie normalnie pracowac . Tak jak wczesniej na zwyklej zarowce po otwarciu bagaznika lampka nie zapalala sie tak jak jest led to dziala . Ale co tez wazne i dziwne to po otwarciu klapy led nie swieci pelna moca swieci tak na 3/4 mocy , dopiero jak przelacze na stale zasilanie to swieci pelna moca . Ktos wie o co tu chodzi ?

cbr 08-08-16 08:49

@Dorian87
Jak już wcześniej napisano w tym wątku: sprawdź kable w gumowej przelotce między klapą a kabiną.
Ja miałem podobne objawy jak u Ciebie, jedynie nie sprawdzałem lampki z żarówką LED, ale jak mierzyłem miernikiem to w pozycji "świeć po otwarciu bagażnika" pokazywało mi się jakieś niewielkie napięcie.
Okazało się, że miałem przerwany kabel w tej gumowej przelotce.

Dorian87 08-08-16 18:32

Sprawdzone juz dawno .

qrczakos 08-08-16 20:33

i co wyszło? w mondeo ostatnio też mi mryga tylko i wyłącznie na trybie przy otwarciu bagażnika, a na stałym jest ok

Dorian87 09-08-16 21:42

U mnie wyglada to tak . Od kiedy go kupilem nie mialem swiatelka przy otwarciu klapy , na stalym dzialalo. Ostatnio kupilem diody ,zalozylem i ku mojemu zdziwieniu zaczelo swiecic ale nie pelna moca. Ostatnio ogadalem auto wieczorem zeby sprawdzic efekt diod i po kilkukrotnym otwarciu i zamknieciu klapy dioda zaczela swiecic pelna moca. Ale po ponownym zalozeniu zarowki nie chce swiecic . Ogolnie chyba oleje temat.

dawid5995 12-08-16 13:31

Jeśli na stałym przełączeniu świeci a na przełączeniu po otwarciu klapy nie to pierwsze co należy sprawdzić czy po otwarciu klapy zapala się lampka otwartych drzwi na zegarach. Jeśli nie to czujnik otwarcie klapy lub wiązka kabli przetarła się na łączeniu klapa-karoseria. W focusach mk1 kombi BARDZO koroduje kabel we wtyczne przy czujniku, co ciekawe jedyny PIN we wtyczce który koroduje jest właśnie od lampki. Sprawdzone w 3 focusach, w każdym z nich to samo, wystarczyło wsadzić nowy pin we wtyczkę od czujnika zamka klapy.

Dorian87 12-08-16 22:47

Po pierwsz mam focusa 2. A po drugie komputer informuje o otwarciu klapy bagaznika.

qrczakos 13-08-16 02:43

u mnie w mondeo mk4 obczaiłem, że jak pomacałem w gumowej osłonie wiązkę po prawej stronie to zaczęło swiecić więc podejrzewam w tej wiązce gdzieś przetarty kabel

qrczakos 15-08-16 21:59

sprawdz jeszcze jedną rzecz;) w zamku klapy są kable które odpowiadają za zapalenie światła po otwarciu. u mnie kabel był utleniony, przepsikałem wd i narazie chodzi;)

jarekfxsilver 11-04-18 20:24

Tak jak kolega gloraf w focusie mk2fl mojej żony jest taki sam problem. Raz działą, raz nie. Przepsikałem styki przy zamku (ściagnąłem całą wew. osłonę klapy), zmieniałem z led na żarówki i znowu w druga stronę i dalej nie działa. Dzisiaj poszedłem wyciągnąć jakieś pierdoły z bagażnika i zerknąłem i świeci się, zamknąłem i otworzyłem i już nie działa oświetlenie. Czarna magia. Wiązki klapa - buda są w stanie wzorowym. Gdzie tu tkwi broblem. Widzę że brak jest jego rozwiązania i chyba większość w mk2 nie ma z tyłu podświetlania :-) Dodam że czujnik mówiący o otwartej klapie informuje w komputerze że klapa otwarta a nie informuje jak zamknięta - czyli norma. Zwariowało podświetlenie :-) przepsikam jeszcze zawiasy klapy, może jakiejś masy nie ma czy cholera wie co.

weuek 11-04-18 21:52

Przez 3,5 roku nie zauważyłem żadnej usterki w oświetleniu bagażnika/klapy, a używam tego bardzo często - na tyle często, że dwa razy kleiłem listwę na klapie i znów się urwała.

LoF!x 20-05-18 18:20

Pozwolę się podłączyć pod temat, zimą lampka oświetlenia bagażnika w moim Focusie MK2, po wielu bojach i sprawdzeniu instalacji i bezpieczników gdzie wszystko było ok, odnalazłem winowajce. Jeden ze styków we wtyczce wchodzącej do zamka klapy bagażnika zardzewiał i się ukruszył, odpowiada on za załączanie lampki w momencie otwarcia klapy. Problem w tym żeby wymienić teraz wtyczkę ponieważ urwany bolec został w styku wtyczki. Czy ktoś z was ma może informację jaka to wtyczka jakieś oznaczenia? Na samej wtyczce jest nie za wiele a i tak jest to chyba dedykowana dla Forda.
Poglądowe fotki: https://imgur.com/a/REE26C2
Może ktoś z was trafił na tego typu wtyk?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi