Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Oddaję auto do serwisu w ramach gwarancji perforacyjnej (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11671)

hose 22-07-06 18:27

Oddaję auto do serwisu w ramach gwarancji perforacyjnej
 
Witam
Będę miał wymianę trojga drzwi, tylnej klapy i osłony silnika. Sporo prawda? :)

Aha i takie pytanko do ludzi ktorzy przez to przeszli: jak to będzie z zamkami, czy muszą mi wyrobić nowe klucze do auta czy po prostu dopasują nowe zamki do starych kluczy?

A drugie pytanko: czy w ramach tzw. cieniowania sąsiednich elementów pomalują mi progi z których niestety zaczyna schodzić farba ?

CAr 22-07-06 19:51

NOOOO!

A na powaznie to jak robisz w ASO to muszą ci wymienic i przeprogramować klucze.

M.A.G. 23-07-06 14:55

Ja w przyszłym tygodni też jadę.... z tylną klapą :cry:

grzehoo 23-07-06 15:42

a ja na przegląd blach w przyszłym tygodniu. ciekawe jak się skończy

CAr 23-07-06 15:45

nio, daj znać jak było

andreas32 26-07-06 18:14

Re: Oddaję auto do serwisu w ramach gwarancji perforacyjnej
 
Aha i takie pytanko do ludzi ktorzy przez to przeszli: jak to będzie z zamkami, czy muszą mi wyrobić nowe klucze do auta czy po prostu dopasują nowe zamki do starych kluczy?

przełożą stare zamki na nowe drzwi

A drugie pytanko: czy w ramach tzw. cieniowania sąsiednich elementów pomalują mi progi z których niestety zaczyna schodzić farba ?[/quote]

cieniowanie sasiednich elementow dotyczy tylko blotnikow i ewentualnie drzwi jesli nie sa wymieniane.
natomiast progi jesli farba odchdzi spowodu uszkodzenia mechanicznego nie podlega to gwarancji

NeroN 26-07-06 19:05

Zamek dopasować do kluczyka się da, a czy tak zrobią to niewiadomo...

hose 26-07-06 19:32

Re: Oddaję auto do serwisu w ramach gwarancji perforacyjnej
 
Cytat:

cieniowanie sasiednich elementow dotyczy tylko blotnikow i ewentualnie drzwi jesli nie sa wymieniane.
natomiast progi jesli farba odchdzi spowodu uszkodzenia mechanicznego nie podlega to gwarancji
Dokładnie tak usłyszałem, ale zdecydowalem sie zaplacic za pomalowanie progów; no niech juz mi foka blyszczy i lśni cała :) :). Jak myslicie, czy zalozenie przednich chlapaczy rozwiaze na przyszlosc problem odpryskow na progach i w konsekwencji schodzenia farby?

A co do zamkow to szkoda bo w klapie bagaznika mam uszkodzony zamek i liczylem na to ze po naprawie bedzie nowy, juz sprawny :(

NeroN 27-07-06 12:16

Re: Oddaję auto do serwisu w ramach gwarancji perforacyjnej
 
Cytat:

Napisał hose
Dokładnie tak usłyszałem, ale zdecydowalem sie zaplacic za pomalowanie progów; no niech juz mi foka blyszczy i lśni cała :) :). Jak myslicie, czy zalozenie przednich chlapaczy rozwiaze na przyszlosc problem odpryskow na progach i w konsekwencji schodzenia farby?

Jak podleisz taśmą miejsa styku chlapacza z lakierem i będziesz to kontrolował co pewnien czas,żeby się nie przetarła powłoka lakiernicza- to tak :mrgreen:

grzehoo 27-07-06 22:24

karwa jestem po przeglądzie perf. i oczywiście rude wyłazi znowu!!! tym razem na tylnej klapie nad tablicą rej [panna]
znowu muszę im zostawić auto [boshe]

hose 31-07-06 09:08

Małe pytanko: czy dealer ma obowiazek zapewnic auto zastepcze, jesli tak to w jakich sytuacjach?

grzehoo 31-07-06 15:12

ma obowiązek, jeśli twoje auto musi zostać w serwisie dłużej niż 8 dni... tak mi powiedzieli...
także lipa, bo naprawa blacharska trwa mniej niż 8...

hose 31-07-06 18:13

Moja trwa już ponad tydzien . Dzis cos tam wynegocjowałem, zobaczymy czy obietnice się spełnią :)

grzehoo 31-07-06 19:01

no to powinieneś dostać auto zastępcze za friko.

hose 01-08-06 17:56

Czy jest na to jakiś "papier" ?

andreas32 10-08-06 12:14

.
 
Nigdzie w ksiazce gwarancyjnej i przepisach nie ma zpisow ze nalezy sie samochod zastepczy a nawet jest uwaga, ze gwarancja nie obejmuje utrate mobilnosci, stracone g czasu i innych skutkow ubocznych
Ford zazwyczaj daje samochod po 8 dniach naprawy, ale jest to dobra ich wola.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi