Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6 TDCI czy 1.8 TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8938)

Komor 23-06-10 08:05

To napisze ostatni raz!

1,8 TDCi nigdy nie miały DPFa!!!

exoryna 23-06-10 08:23

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 458558)
Preblem nie występuje w fokach II po liftingu (2007 wzwyż). Mozna puścić sprzęgło i jechać całkowicie bez gazu...

Dokładnie, ja swoim c-maxem wyjeżdżam z garażu podziemnego całkowicie bez gazu (nie wiem co na to silnik, czy jest jakoś przeciążony, za mało paliwa dostaje, czy to w ogóle jakiś problem jest - jazda bez gazu w sensie?).

Tak więc - problem nie występuje (fakt, auto mam z roku 2007).

Komor 23-06-10 08:27

Wszystkie foki po lifcie, to pewne i być może te przed liftem też mają już zabezpieczenie przed gaśnięciem.
Ja przy powiedzmy wyjeżdżaniu z garażu na pół sprzęgle jak za mocno po puszcze obroty same wskakują na ok. 1200 rpm - silnik dostaje wyższą dawkę paliwka żeby nie mógł zgasnąć, przy tym z rury leci wtedy piekna biało-szara chmurka :)

Lodzermensch 23-06-10 08:40

Cytat:

Napisał exoryna (Post 458726)
Dokładnie, ja swoim c-maxem wyjeżdżam z garażu podziemnego całkowicie bez gazu (nie wiem co na to silnik, czy jest jakoś przeciążony, za mało paliwa dostaje, czy to w ogóle jakiś problem jest - jazda bez gazu w sensie?).

Tak więc - problem nie występuje (fakt, auto mam z roku 2007).

Z tego co sam wywnioskowałem - nie wiem, czy słusznie sprawa rozbija się o ciśnienie na pompie. Po przekroczeniu jakiś tam obrotów granicznych - na ucho ok. 400 na tyle spada ciśnienie w układzie, że silnik sam po prostu nagle gaśnie. Sterowanie nie zdąża "dodać" gazu. Zwłaszcza lubi zdechnąć przy włączonej klimie. Zawsze jak ktoś, nowy wsiada i prowadzi mojego focusa to go kilka razy zgasi zanim się przyzwyczai, że trzeba go przytrzymywać na sprzęgle. Przy toczeniu się też nie można z 2-biegu, tylko raczej od razu jedynka. Silniki PSA potrafią zejść niżej z obrotami i nie gasną. Ale taki sam problem jest np. z silniku VW 2.0 TDI 140 KM. Jak jeździłem Skodą Octavią z takim silnikiem, to zdarzało się, że ruszałem - jedynka, auto się toczy, wrzucamy dwójkę i auto gaśnie w wielkim szarpnięciem.

pilgrim 23-06-10 09:33

Na samym sprzęgle, bez gazu, można dojść do 2 biegu bez problemów.
Zarówno na jedynce jak i na dwójce auto bez gazu jedzie równo. O gaśnięciu nie ma mowy.

sqdo 01-10-10 14:54

Cytat:

Napisał cisza (Post 82680)
a więc wypowiem się jako pierwszy z posiadaczy 1.8 :)
na wstępie należy zaznaczyć różnice konstrukcyjne :
- 1.6 aluminiowy, 1.8 żeliwny (chodzi o masę)
- 1.6 CR III, 1.8 CR II (o CR jest na forum sporo)
- 1.6 109KM, 1.8 115KM
- momenty: 1.6 260 Nm, 1.8 300 Nm
- 1.6 16V, 1.8 8V
- 1.6 sprzedawany z filtrem cząstek stałych (bajer kosztuje 4.000zł)
- różnica w wadze 50 kg na korzyść 1.6

Opinia subiektywna:
jeździłem tymi wersjami dość sporo, 1.8 tdci wydaje mi się odpowiedniejszy do moich potrzeb. W 1.6 zauważyłem minimalny spadek mocy po włączeniu klimy, w 1.8 nie ma tego efektu. Co do spalania: wg producenta 1.6 pali mniej, ale to już kwestia kierowcy jak będzie naprawdę :)

Tyle .... porównasz w/w parametry i wyciągniesz wnioski :lol:

W 1.6 TDCi DPF może być ale nie musi zelży z którego rocznika samochód masz zamiar kupić.
1.6 nie ma wyczuwalnej turbodziury, którą posiada 1.8 TDCi - większe turbo - większa bezwładność efekt do 1350 obrotów nic się nie dzieje gdzie w 1.6 TDCi 109KM przy 1100 masz już maksymalny moment!
od 0-100km/h i Vmax praktycznie takie same wartości różnica 0,1s i 2km/h na korzyść 1.8.
Mówię jako praktyk - jeździłem kilkanaście tyś. km dosłownie wszystkimi silnikami oferowanymi w FFII w tej chwili na codzień jeżdżę Focusem 1.6 100km i C-MAXem 1.6 TDCi 90KM.
1.8 TDCi zdecydowanie wolniej się nagrzewa zimą i jest dużo głośniejszy.
1.6 TDCi 109Km jak i 90KM w mojej opini są zdecydowanie "przyjemniesze".
No i co najważniejsze 1.6 spali ci do 1,5l mniej na każde 100km przejechane w mieście - a to jest duża różnica.
Najlepiej się przejechać jednym i drugim i wyrobić sobie opinię przed zakupem.

Komor 01-10-10 15:07

[helm]
Żeliwny blok ma to do siebie że się dłużej nagrzewa to chyba proste, za to dłużej trzyma temperature, aluminium się wychładza szybciutko.
Chodzi jak traktor bo to stare 8V a nie 16V jak w przypadku aluminiowców 1,6 i 2,0.

1,6 ma max moment od 1100 obr? A kto Ci takich bajek naopowiadał [rotfl]Przecież na takich obrotach to fakt że lepiej się zbierze, bo ma małe turbo, ale nie osiągnie max moemntu, dopiero przy ok. 1700-1900 już ma prawo ciągnąć max obrotem, choć zazwyczaj jest to ponad 2000 obr/min.

Masz tutaj od heka wykres [zlosnik]
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...&postcount=435

mikomission 14-11-10 17:47

Tak czytam ten post i czytam i..........strach się bać. Jeden awaryjny, drugi z filtrami ! To juz inaczej nie można ? Kupowanie 1.6 z tym filtrem to jakaś porażka ! Zakładając, ze kupimy bez wymienionego filtra i dolewając tego cholerstwa co jakiś czas mamy 5000 w plecy w 1 roku. Do tego dołóżmy jakaś niespodziankę (to prawie pewne) - turbinkę albo kółko dwumasowe - szok ! Proszę Was - użytkownicy nowszych fok - pocieszcie mnie proszę. Czy muszę zrezygnować z wymiany mojego auta na nowszego focusa ? Czy Ford zwariował ? Wszyscy dookoła jeżdżą i co ? Robią dobrą minę do złej gry ?

misiom1 14-11-10 18:19

filtr mozna wywalic a pierwsze 1,6 z 2005 roku były bez filtra ;)

za to co w 1,8 mnie wkurza to krótka jedynka, w 1,6 można się rozpędzić nawet do 40km/h na jedynce a 1,8 ledwo sie toczy i już woła o dwójke

mikomission 14-11-10 19:50

No tak, ale chcę kupić auto z roku 2007-2008. Wywalenie filtra nie rozwiązuje problemu. Wczoraj rozmawiałem z kolegą, który powiedział mi , ze np do Berlina, do centrum, nie są wpuszczane auta nie spełniające Euro 4. Tak robi coraz więcej państw.
To niedorzeczność ze strony forda. Użytkownicy - piszcie. Z góry dziękuję.

bialowlosy 14-11-10 20:20

A to tylko Ford stosuje te filtry i inne rozwiazania?

mikomission 14-11-10 20:38

no niestety nie, ale ze swojego auta jestem w 100 % zadowolony, chciałem wymienić na "nowszy model" a tu - bęc ! Takie przygody. Masakra !

maureliusz 14-11-10 20:52

Jezeli mialbym wybierac 1.6 czy 1.8 to bralbym 1.6 - chyba juz wyzej napisano dlaczego. Oczywiscie bez DPFA, a jak nie to dolicz sobie te 2 kola na wyciecie.

Ale generalnie uwzam, ze najbardziej warto kupic 2.0TDCI - zwlaszcza na trasy.

A tak wogole, to czy musi byc Focus... wiesz, jak sam widzisz po forum sporo z nimi problemow i nie takie tam detale, a głównie: turbawki, zawieszenie z tyłu, amortyzatory, lozyska kol, lozyska polosi i...te drgania, drgania, drgania... I to w autach majacych ledwie 100 pare tysiakow.

Adam Getka 14-11-10 21:00

Po pierwsze ile z nich ma realnie 100 parę tysiaków.

Skończyła się era trwałych dieseli. Miałem służbowe auto z grupy VAG z dieselem i wcale nie było mniej bezawaryjne. Jedyna przewaga, to to, że tamte diesele są lepiej rozpracowane przez mechaników.......

Takie generalnie pisanie o niczym. Na forum każdy pisze o swoich problemach, nie ma postów o bezproblemowej jeździe. Ludzie traktują takie fora jako info tylko o usterkach i problemach....

dudek 14-11-10 22:24

To ja się wypowiem na temat 1.6tdci 90KM bez PDF w standardzie...wg. mnie "najoptymalniejszy" silnik diesla w Focus-ie II...potwierdzam silnik jest mułowaty, ale do normalniej jazdy wystarczający. Niedobór mocy rekompensuję symbolicznym spalaniem, a jak brakuję mocy można przecież zawirusować żaden problem, z mojego egzemplarza po wczorajszym pomiarze wyszło 126,2KM, czyli całkiem przyzwoicie...
Polecam szczególnie osobom, które pokonują dużo kilometrów...

maureliusz 15-11-10 12:28

To proponuje sobie poczytac np.o Octavi i silnikach TDI 1.9 - albo popytac znajomych. Te skody robia w firmach po 400 tysiakow bez problemu, a chodza calkiem przezwoicie. Zresztą Skoda dalej wrzuca je do II z jakiegoś zapewne powodu.
Przykładów jest oczywiscie wiecej.
Focus autem flotowym nr.1 - tylko co Ford wymienia w tych autach w czasie przegladow gwarancyjnych...Pozniej sie mowi, ze to bez awaryjne auto...

Ludzie otworzcie wkońcu oczy! Jak przecieka w aucie podłoga i producent nic nie robi to o czym to świadczy...

Naprawdę poza korozją to no.1 była Foka I. Generacja mk2 przejęła tę renomę, ale czy słusznie...

Mam znajomych, ktorzy maja Focusy i jakoś tak dziwnie ciagle z czymś się "bujamy" - co mieliśmy wszyscy pecha :-], może... Chociaż nie mogę narzekać bo znowu u mnie poważnych problemów nie było: łożyska obu kół, wylany amortyzator, druga rura intercoolera, ale auto miało pewny przebieg... 115 000km(od znajomej osoby) i to jest trochę rzenujące. A ostatnio dowiedziałem się, że zapiekły mi się śrybu w tulejach do regulacji geometrii...podobno to standard w Focusach :-)

mikomission 15-11-10 18:09

no właśnie czytałem o Octavii z silnikami 1.9. Strach się bać, jakie ceny ! A usterek wcale nie mniej jeżeli chodzi o to co pod maską. czy naprawdę producenci nowych aut mają wszystkich ludzi za baranów ? To przykre. Widzę, czytając internetowe fora i testy, ze nie ma dobrych i sprawdzonych aut. Ryzyko jest wkalkulowane w jazdę "w miarę" nowym autem. Kupujemy za ciężką krwawicę auta za 30-35 tys pln a producenci zdzierają z nas (to konieczność) po 5-10 tys za remonty tych nieudanych bubli.To celowa polityka ! Nie wierzę, żeby nie potrafiono skonstruować obecnie auta, które mogłoby jeździć bezawaryjnie. Co kupić ? Pozdrawiam !!!

Adam Getka 15-11-10 18:31

Producentom samochodów (i nie tylko) zależy na sprzedaży nowych samochodów. Po 3~5 lat samochód musi się popsuć lub pogorszyć na tyle, żeby klient wymienił auto na nowe.

Jaki sens dbać o stare graty, skoro i tak Ci ludzie nie kupują części w ASO. Dość szlochania. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenie.

"maureliusz" nie wypisuj bzdur o 1.9TDI. Miałem samochód z takim silnikiem jako służbowe. Jest to fajny silnik, ale tak samo awaryjny jak inne nowoczesne diesele.....

MisiekT 15-11-10 18:50

Cytat:

Napisał maureliusz (Post 504262)
To proponuje sobie poczytac np.o Octavi i silnikach TDI 1.9

nie musze czytac, zona ma w firmie jako flotowe - zaden nie dojezdzil nawet do 200tys. bez powazniejszych awarii... ale mit jest, to fakt [rotfl]

maureliusz 15-11-10 23:32

Równie dobrze to co Ty piszesz może być bzdurą:-)-to się nazywa polemika i wyrażanie opini- to tak BTW.
Ja opieram się na opiniach ludzi których znam tak jeżeli chodzi o Skodę jak i o Focusa.
No to może przejdzi do detali, skoro siliniki tak świetnie znacie.
Szwagier ma Octavię z 2005 roku, ale benzynkę i nie robi w niej nic poza przeglądami, teraz już nawet nie w ASO. Porównując z moim Focusem ten sam rocznik:
- chlapacze przód i tył wykonane perfekcyjnie. Nie dostanie się błoto, kamienie nic nie obiją - foka porażka,
- spryskiwacze - woda nie przedostaje się na broki jak w foce - porażka,
- oświetlenie tablicy rejestrayjnej - nie dostaje się woda i nie gnije jak w foce,
- lakier - 10 razy trwalszy! Widzieliście kiedyś skodę bez lakieru na progu? A masę mam całą w odpryskach,
- nie piaskuje tylnich drzwi dołem - temat poruszany na forum,
- filtr przeciwpyłkowy - wymiana bez użycia narzędzi! Żadne podszybie nie odpada, żadnego pedału gazu nie trzeba odkręcać,
- podłoga nie przecieka...no comments,

... mam wymieniać dalej? I to nawet nie musi być Skoda, nawet możemy z Pandą porównać.
Ja naprawdę rozumiem, że może kalam własne gniazdo, bo sam jeżdże Focusem, no tabene było to moje marzenie... Jednak trzeba być obiektywnym i nie ma co pisać, że Focus jest rewelacja, super się prowadzi i nic tylko brać. Potem jeden z drugim pisze post na forum: Kupiłem miesiąc temu Focusa i mam wodą na dywaniku pasażera...co robić?
Mam doświadczenie nawet w domu z kilkoma markami: Fiat, Ford, Peugeot, Skoda i niestety najwięcej muszę biegać koło swojego:-((
Dobra tyle w temacie i już nic więcej nie zamierzam dodawać. Każdy sam musi wybrać co dla niego dobre...

damianTDCI 15-11-10 23:43

To może warto zmienić na octavie póki jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do foki? :D Dobrze piszą, może stare TDI były bezawaryjne, ale te nowsze są już bardziej zaawansowane techniczne i też się psują.

kodak 16-11-10 00:43

Cytat:

Napisał maureliusz (Post 504523)
nawet możemy z Pandą porównać

no bez przesady :)

Komor 16-11-10 08:24

Odchodzicie od tematu!

Adam Getka 16-11-10 09:54

Cytat:

Napisał maureliusz (Post 504523)
Równie dobrze to co Ty piszesz może być bzdurą:-)-to się nazywa polemika i wyrażanie opini- to tak BTW.
Ja opieram się na opiniach ludzi których znam tak jeżeli chodzi o Skodę jak i o Focusa.
No to może przejdzi do detali, skoro siliniki tak świetnie znacie.
Szwagier ma Octavię z 2005 roku, ale benzynkę i nie robi w niej nic poza przeglądami, teraz już nawet nie w ASO. Porównując z moim Focusem ten sam rocznik:
- chlapacze przód i tył wykonane perfekcyjnie. Nie dostanie się błoto, kamienie nic nie obiją - foka porażka,
- spryskiwacze - woda nie przedostaje się na broki jak w foce - porażka,
- oświetlenie tablicy rejestrayjnej - nie dostaje się woda i nie gnije jak w foce,
- lakier - 10 razy trwalszy! Widzieliście kiedyś skodę bez lakieru na progu? A masę mam całą w odpryskach,
- nie piaskuje tylnich drzwi dołem - temat poruszany na forum,
- filtr przeciwpyłkowy - wymiana bez użycia narzędzi! Żadne podszybie nie odpada, żadnego pedału gazu nie trzeba odkręcać,
- podłoga nie przecieka...no comments,

... mam wymieniać dalej? I to nawet nie musi być Skoda, nawet możemy z Pandą porównać.
Ja naprawdę rozumiem, że może kalam własne gniazdo, bo sam jeżdże Focusem, no tabene było to moje marzenie... Jednak trzeba być obiektywnym i nie ma co pisać, że Focus jest rewelacja, super się prowadzi i nic tylko brać. Potem jeden z drugim pisze post na forum: Kupiłem miesiąc temu Focusa i mam wodą na dywaniku pasażera...co robić?
Mam doświadczenie nawet w domu z kilkoma markami: Fiat, Ford, Peugeot, Skoda i niestety najwięcej muszę biegać koło swojego:-((
Dobra tyle w temacie i już nic więcej nie zamierzam dodawać. Każdy sam musi wybrać co dla niego dobre...

To po kiego kupowałeś Forda i wchodzisz na to Forum. Kup se Octawkę i spadaj na tamto forum????
Nie ma sensu wchodzić z takimi osobami w polemikę.


PS.
Każda dodatkowa dyskusja poza tematem, będzie skutkowała usunięciem posta.

maureliusz 16-11-10 10:59

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 504564)
To po kiego kupowałeś Forda i wchodzisz na to Forum. Kup se Octawkę i spadaj na tamto forum????
Nie ma sensu wchodzić z takimi osobami w polemikę.

Forda kupiłem, bo wszyscy właśnie mie pisali: niezawodny, świetny, cudowny, żadnych problemów. Teraz do niego trochę włożyłem, wyprowadziłem większość rzeczy własnymi rękoma, zatem nie będę komuś prezentów dawał.

Jeżeli chodzi o słowa moderatora: Kup se Octawkę i spadaj na tamto forum???? Chamstwo i beszczelność!!! Ja rozumiem, mod ma zawsze rację, ale nie będzie mnie nikto obrażał. Każdy może mieć inne zdanie. Czy ja napisałem nieprawdę o Focusie. Dotychczas znałem tylko jedną partię polityczną, w której nie można było mieć własnego zdania.

W tej sytuacji żegnam się z Wami. Było miło, ale mam swoje zasady i za takie forum dziękuję. Powodzenia z foczkami!!!

grzybek 16-11-10 11:39

Nic dziwnego, pewnie ten Focus był z Niemiec, jeżdżony w niedzielę do kościoła przez dziadka rocznik '20:lol: Widziały gały co brały.
Mój ma już 6,5 roku, 130kkm i jedyna rzecz na którą mogę w nim narzekać to krótka jedynka. Tzw. awaryjnością bije na głowę pozostałe auta które były w rodzinie, nawet te zachwalane VW młodsze i z mniejszym przebiegiem:)
O 1.6 się nie wypowiem bo nie jeździłem, ale ta jedynka to na prawdę masakra jak się wsiądzie z innego auta:)

kleofas 16-11-10 12:05

Cytat:

Napisał maureliusz (Post 504262)
. Chociaż nie mogę narzekać bo znowu u mnie poważnych problemów nie było: łożyska obu kół, wylany amortyzator, druga rura intercoolera

raz piszesz, że nie możesz narzekać, bo nie było poważnych awarii
a potem biadolisz
poza tym łożysko i amortyzator to w 99% jazda po dziurach (być może poprzedni właściciel nie obchodził się odpowiednio z autem)
rura intercoolera - niestety TTTM
więcej awarii nie wypisałeś więc o co ten żal?

odnośnie
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 504578)
jeżeli chodzi o słowa moderatora: Kup se Octawkę i spadaj na tamto forum???? Chamstwo i beszczelność!!! Ja rozumiem, mod ma zawsze rację, ale nie będzie mnie nikto obrażał.

uważasz, że to jest chamstwo i beszczelność oraz obraza?
pewnie powinniśmy cię pogłaskać i poutyskiwać razem z tobą?
moja ffi ma 120kkm (z czego 90% najechane w warszawskich korkach - to tak jakby smigała ze 200kkm po gładkiej niemieckiej autostradzie)
wymieniałem dwumasę (traktuje jak element eksploatacyjny - kupując wiedziałem, że do 150kkm wytrzymują przy mieszanych przebiegach)
dodatkowo - zawór na pompie i sprzęgiełko alternatora (niestety jak się stoi w korku, to cały osprzęt pracuje, a kilometrów nie przybywa)
i jak czytam to forum od kilku lat, to 90% użytkowników ma podobnie

pilgrim 17-11-10 15:49

To może dodam swoje 5 gr. W firmie przewalały się różne auta. Były astry, passaty, mondeo i focusy. Kumpel, który zajmuje się flotą najbardziej chwalił focusy. Zero problemów w 10 szt.
Potem zmienił się właściciel, zmieniła się polityka i forda zastąpiły octavki 1.9TDi.
I albo mieliśmy pecha i każde z 10 szt jest jakieś wybrakowane, albo opowiadania o bezawaryjności tych aut można między bajki włożyć. Padały pompy wody chyba z 4, podobnie z pompami paliwa, dwumasa przy 60tys też się rozleciała chyba w 2 autach, pomijając duperele jak odklejające się listwy na drzwiach.
Oj często bywają w serwisie.

MisiekT 17-11-10 16:09

wracamy do tematy - 1.8 tdci vs. 1.6 tdci [nunu]

wigi 17-11-10 20:05

Cytat:

Napisał grzybek (Post 504588)
(...) i jedyna rzecz na którą mogę w nim narzekać to krótka jedynka. (...)

No to plusik dla 1.6 - bo ma długą jedynkę. :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi