Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 2.0B+G głowica - wymiana czy regeneracja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=76071)

lukira 26-11-15 09:40

2.0B+G głowica - wymiana czy regeneracja
 
Wczoraj po rozmowie z dość kumatym mechanikiem, mój plan regeneracji głowicy stanął pod znakiem zapytania (na 2 cylindrze mam 8.5bar - najprawdopodobniej upalone gniazdo zaworowe od gazu).

Z tego co mi wytłumaczył, po splanowaniu głowicy, zeszlifowaniu gniazd i zaworów, te ostatnie będą głębiej wchodziły. Skutkuje to tym, że trzeba je wyregulować cieńszymi płytkami, które są słabsze i łatwo pękają.

Stwierdził on, że lepiej wymienić głowicę na inną używaną z mniejszym przebiegiem bez gazu, gdyż wtedy regulacja zaworów będzie na "normalnych" płytkach, przez co jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo, że coś się z nimi stanie.


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Haden 26-11-15 11:01

Ja Ci powiem tylko jedno, w sumie już w priv Ci pisałem, wymieniłem silnik, który podobno na gazie nie jeździł, ale kilka miesięcy później robiłem w nim uszczelkę i uszczelniacze. Nigdy nie wiesz na co trafisz, a kompresję to się nawet boję na nim sprawdzać :) To ile Ty masz zrobione na gazie ?

lukira 26-11-15 11:44

90k km na gazie (udokumentowane). W sumie 260k km

jaszczurtd 26-11-15 11:47

Taką decyzję najlepiej podejmować po zdjęciu głowicy. Bez zdejmowania to tylko gdybanie, nawet jeśli gdyba mechanik z doświadczeniem.

lukira 26-11-15 11:57

No to jest "mały problem", bo dziennie robię nim 40km, bo do pracy i z powrotem trzeba jakoś jeździć...

jaszczurtd 26-11-15 12:05

Czasem trzeba zacisnąć zęby i wsiąść do komunikacji miejskiej. ;)

rusałka38 26-11-15 12:22

Cytat:

Napisał lukira (Post 1098149)
Wczoraj po rozmowie z dość kumatym mechanikiem, mój plan regeneracji głowicy stanął pod znakiem zapytania (na 2 cylindrze mam 8.5bar - najprawdopodobniej upalone gniazdo zaworowe od gazu).

Z tego co mi wytłumaczył, po splanowaniu głowicy, zeszlifowaniu gniazd i zaworów, te ostatnie będą głębiej wchodziły. Skutkuje to tym, że trzeba je wyregulować cieńszymi płytkami, które są słabsze i łatwo pękają.

Stwierdził on, że lepiej wymienić głowicę na inną używaną z mniejszym przebiegiem bez gazu, gdyż wtedy regulacja zaworów będzie na "normalnych" płytkach, przez co jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo, że coś się z nimi stanie.


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Regeneracja gniazd zaworów( jeśli nie są nadmiernie zużyte) to setne mm, więc o co mu chodzi z tym "pękaniem"?. Po planowaniu głowicy zawory nadal zachowują ten sam luz względem wałka rozrządu. Chyba mechanik trochę się zagalopował. Kupno używanej głowicy też może skutkować wymogiem podjęcia w/w czynności a to już zbędne koszty.

slawek11 26-11-15 12:37

Kolego - dobry mechanik powinien przeprowadzic probe olejowa i stwierdzic czy winne sa zawory czy pierscienie ze tak niska kompresja jest. Jaka masz gwarancje ze w uzywanej glowicy nie bedziesz musial robic uszczelniaczy, prowadnic zaworowych itd.

lukira 26-11-15 12:53

No tak, i to i to rozwiązanie ma plusy i minusy...

Sławek - pewności nigdy nie ma, aczkolwiek przy kupnie z pewnego źródła jest mniejsze prawdopodobieństwo... Ale różnie to bywa.

slawek11 26-11-15 13:29

Co to znaczy pewne zrodlo:? Sasiad mial foke i rozbil i silnik od niego kupisz to jest pewne zrodlo - reszta to loteria, nie wiadomo co kupisz a biorac pod uwage ze nie sa to najmlodsze samochody to trafienie silnika, glowicy z przebiegiem 100 kilku tys km - graniczy z cudem. Mowa oczywiscie o popularnych silnikach typu 1.6 100Km, 1.8 116KM i 2.0 130KM. Z ST a napewno z RS-a mozna kupic silnik w b.dobrym stanie.
Ja 2 lata temu stalem przed takim dylematem jak Ty i zrobilem glowice, dzisiaj jest juz ponad 70 tys km nalotu na niej i nie ma problemu - koszt z robocizna i wszytkimi pierdolami ok 1500 zl.

lukira 26-11-15 13:38

Ja z rozwiązaniem tego dylematu poczekam na przegląd podwozia oraz próbę olejową... Bo jak się okaże, że poza głowicą do roboty są jeszcze tłoki, i nie daj Boże podwozie to wydaje mi się, że jednak lepszym wyjściem będzie zmiana "na lepszy model"... Aczkolwiek lubię swoją Foczkę...

dziabi3 27-03-16 23:00

Cytat:

Napisał lukira (Post 1098149)
Wczoraj po rozmowie z dość kumatym mechanikiem, mój plan regeneracji głowicy stanął pod znakiem zapytania (na 2 cylindrze mam 8.5bar - najprawdopodobniej upalone gniazdo zaworowe od gazu).

Z tego co mi wytłumaczył, po splanowaniu głowicy, zeszlifowaniu gniazd i zaworów, te ostatnie będą głębiej wchodziły. Skutkuje to tym, że trzeba je wyregulować cieńszymi płytkami, które są słabsze i łatwo pękają.

Stwierdził on, że lepiej wymienić głowicę na inną używaną z mniejszym przebiegiem bez gazu, gdyż wtedy regulacja zaworów będzie na "normalnych" płytkach, przez co jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo, że coś się z nimi stanie.


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Pierwsze to sprawdź luz zaworowy !!!

Może trzeba tylko wymienić płytkę bo zawór siadł i niema luzu zaworowego.


Zmień mechanika bo ten za dużo jara zioła albo wali w żyłę.

Jakie za cienkie płytki ?
Po co planowanie głowicy ?
Dlaczego gniazdo zaworu bezie głębiej ?

Na wszystkie te pytania jest jedna odpowiedz bo mechanik ma coś z głową.

Robaak77 06-04-16 23:14

Witam
Miałem MK1 2.0 16v w gazie (sam montowałem). Po jakiś 30000 km nie równo zaczął chodzić, Komputer wypadanie zapłonów na jednym z cylindrów, pomiar ciśnienia 0 na 4 cylindrze. Zrzucenie głowicy 1 zawór wypalony. Regeneracja głowicy rozrząd i reszta części do tego 1400zł i lata do tej pory. Rada niech ściąga głowice i sprawdzi zawory

czarny-daffy 13-04-16 21:34

Jak sie wypalil to ja bym sprawdzil wtrsyk dla tego cylindra. Wysoka temp nie bierze sie z niczego.

Pzdr

Robaak77 13-04-16 21:53

Wypalony zawór to przez skasowanie luzu na zaworach, Ten jeden konkretny się nie domykał i się nadpalił.

---------- Post dodany o 21:53 ---------- Poprzedni post był z 21:52 ----------

Po robocie i wyregulowaniu luzów samochód śmiga jak trza.

lukira 15-04-16 13:21

Mój póki co ciągle śmiga bezproblemowo, więc nic nie ruszam :D

Auta niestety potrzebuję dzień w dzień więc niezbyt mi się uśmiecha odstawianie go na jakiś czas do mechanika...

Haden 17-04-16 02:41

Ze mnie się śmieją, że wymiana części w tym aucie stało się moim hobby i w sumie to prawda, też śmiga codziennie mimo to, że dymi i dymił pewnie będzie na zawsze, a u siebie regulacje luzów planuję w wakacje mam nadzieje, że trafię na ogarniętych mechaników bo samemu mi się bawić nie chce :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi