Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   [FFII] wersja platinium-niekompletna? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14152)

brizer 18-12-06 00:38

[FFII] wersja platinium-niekompletna?
 
Witam
odebrałem parę dni temu 2.0tdci.wersja platinium.ursyn car.na stronie dilera w opisie tej wersji napisane jest,że auto w tej wersji ma m.in. automatyczne wycieraczki,włącznik świateł i lusterko elektrochromatyczne.w moim aucie jakoś nie mogę się tych wodotrysków doszukać.w tabeli wersji platinium (do pobrania na stronie dilera) nie ma o tych bajerach wogóle mowy(ani czy są ani ,że ich nie ma).co o tym myślicie?awanturować się?

ford_driver 18-12-06 07:55

http://www.ford.com.pl/ie/nowy_focus...o_int/-/-/-/-#

ja tam nie widze wyposażenia o którym wspominasz

pozdrowienia

ford_driver

Kojan 18-12-06 09:49

Re: wersja platinium-niekompletna?
 
Cytat:

Napisał brizer
Witam
odebrałem parę dni temu 2.0tdci.wersja platinium.ursyn car.na stronie dilera w opisie tej wersji napisane jest,że auto w tej wersji ma m.in. automatyczne wycieraczki,włącznik świateł i lusterko elektrochromatyczne.w moim aucie jakoś nie mogę się tych wodotrysków doszukać.w tabeli wersji platinium (do pobrania na stronie dilera) nie ma o tych bajerach wogóle mowy(ani czy są ani ,że ich nie ma).co o tym myślicie?awanturować się?

A masz ofertę z dnia kiedy podpisywałeś umowę? Wyposażenie danej wersji zmienia się raz, czy dwa razy w roku. Więc teraz może być inne. Ale muszą Ci dać to co zamawiałeś (i za co zapłaciłeś)

Pozdr.

Artpe 18-12-06 13:26

dziwna sprawa.... na stronie omc te auto-wyposażenie jest już od wersji goldX
http://www.omc-motors.pl/showmodel.php?model=3&page=9&

automatycznie włączające się światła czy wycieraczki mógłbym sobie odpuścić,ale elektrochromatyczne lusterko wsteczne to super sprawa...

piotrek85 18-12-06 13:37

Od września już nie ma tych rzeczy o których piszesz. Widocznie mają stary cennik na stronie. No chyba że zamawiałeś auto przed wrześniem to powinieneś mieć te dodatki.
Automatyczne wycieraczki i lusterko elektrochromatyczne to fajne dodatki a automatyczne światła są moim zdaniem nie potrzebne.

brizer 18-12-06 13:41

ford driver : http://www.ursyn-car.com.pl/site.php?menu=46
piotrek85 : pewnie jest tak jak piszesz

korona-pl 18-12-06 14:26

Cytat:

Napisał brizer
ford driver : http://www.ursyn-car.com.pl/site.php?menu=46
piotrek85 : pewnie jest tak jak piszesz

w opisie jest, ale w cenniku (PDF) nie ma

piotrek85 18-12-06 17:21

Cennik (PDF) jest nowy, natomiast opis zawiera elementy które były dostępne w starym cenniku (do września). Jeśli zamawiałeś we wrześniu lub później to wszystko ok z wyposażeniem twojego auta.

Grzechos 18-12-06 20:54

Wrsja Platinum X została zubożona od końca wakacji o kilka elementów wyposażenia, ale jest za to troche tańsza, i ma lepsze plastki na drzwiach ;)
Ja mam z marca i wszystko to co podajesz mam :]

brizer 19-12-06 01:22

dzięki bardzo wszystkim

Kuras77 29-12-06 03:14

A czy ktoś może mi przesłać zdjęcie automatycznie ściemniającego się lusterka? Prawdopodobnie zamówię Foczkę Platinium w styczniu i zastanawiam się czy nie da się go jakoś zamontować zamiast zwykłego. Zastanawiam się jak jest podłączone do niego zasilanie. Z góry dzięki.

A tak wogóle to wkur....y jestem na marketingowców z Ford Polska :evil: - napaliłem się na wersję Platinium razem z tym pakietem widoczności, którego teraz nie można nawet dokupić w opcji... Czy oni nie chcą zarobić...? [screwy] Ghia po zniżkach wychodzi drożej o jakieś 12.000 PLN od Platinium też po zniżkach a zamiast sportowego zawieszenia i siedzeń dostajemy masę światełek, zbędny tempomat i elektryczne szyby z tyłu... [banghead]

Greg 29-12-06 13:51

Przewody wchodza z gory ( Tapicerka ) a wymienic sie napewno da .
Moj znajomy zmienial w Mondeo bez wiekszych problemow .

Pzdr.

Kuras77 30-12-06 22:15

Cytat:

Napisał Greg
Przewody wchodza z gory ( Tapicerka ) a wymienic sie napewno da .
Moj znajomy zmienial w Mondeo bez wiekszych problemow .

Pzdr.

Greg, a jeśli auto nie ma fabrycznie ściemniającego się lusterka to pewnie przewodów zasilających też nie będzie? Ciekawe jakie jest tam napięcie bo może da się je do takiego lusterka podcięgnąć...? I czy samo napięcie a nie jeszcze jakieś sterowanie - z tego co wiem czujniki są w samym lusterku więc pewnie chodzi o samo zasilanie. Czy ktoś wie ile może kosztować takie lusterko?

ford_driver 31-12-06 11:41

Ja w swoim nie mam samościemniającego się lusterka wstecznego i właśnie próbowałem zlokalizować kable zasilające niestety ich nie znalazłem

około 10 stycznia będę miał PlatiniumX z kwietnia 2006 do dyspozycji z w/w lusterkiem to sprawdzę sposób podpięcia

pozdrowienia

ford_driver

osobny 10-01-07 00:11

Potwierdzam, dodatkowo w nowej wersji (przynajmniej u mnie) nie działa alarm niskiego poziomu płynu spryskiwaczy!

Cytat:

Napisał ford_driver
około 10 stycznia będę miał PlatiniumX z kwietnia 2006 do dyspozycji z w/w lusterkiem to sprawdzę sposób podpięcia

pozdrowienia

ford_driver

Zapodaj nowy temat, jak już rozgryziesz tę sprawę! Myślę, że więcej osób będzie zainteresowanych

Pozdrawiam

Kuras77 10-01-07 00:59

Cytat:

Napisał osobny
Potwierdzam, dodatkowo w nowej wersji (przynajmniej u mnie) nie działa alarm niskiego poziomu płynu spryskiwaczy!

Nie działa, czy go nie ma?

osobny 10-01-07 09:33

Pieron go tam wie. Już ktoś tutaj na forum zapytywał o to także. Też miał stosunkowo nową Platinum i pupa zbita.
Mi udało się ostatnio wypsikać płyn a alarmu nie było. Zobaczymy za drugim razem jak będzie

pepo 10-01-07 09:35

u mnie działe wyskakuje na wyświetlaczu

krzychu 10-01-07 09:36

Cytat:

Napisał osobny
Potwierdzam, dodatkowo w nowej wersji (przynajmniej u mnie) nie działa alarm niskiego poziomu płynu spryskiwaczy!

Tzn nie dziala czy go nie ma? :P
W sumie to przydatna rzecz a nie wiem nawet jak to sprawdzc, zbornik plynu jest tak schowany ze nic tam nie widac, a mam ten sam problem - FFII z 05.2006 i nic sie nie dzieje jak sie konczy plyn.

Kuras77 10-01-07 12:32

Cytat:

Napisał pepo
u mnie działe wyskakuje na wyświetlaczu

Bo masz rok produkcji 2005 - tu chodzi o modele wyprodukowane od połowy 2006...

PS.
Że też takie duperele oni muszą dawać w opcji nawet w najwyższej wersji wyposażenia promocyjnego... [banghead]

ford_driver 10-01-07 15:05

poziom plynu do spryskiwacza w aucie z listopada 2005 mam a czy bedzie w aucie z kwietna 2006 to sprawdze mam nadzieje lada dzien

pozdrowienia

ford_driver

Greg 10-01-07 15:18

Cytat:

Napisał ford_driver
w aucie z kwietna 2006 to sprawdze mam nadzieje lada dzien

Ja odbieralem w marcu i raczej nie mam , plyn sie mi raz juz skaczyl i nie mialem info o tym .

Pzdr.

Rasputin 11-01-07 10:51

Cytat:

Napisał Greg
Ja odbieralem w marcu i raczej nie mam , plyn sie mi raz juz skaczyl i nie mialem info o tym .

No ja mam z maja i psikam psikam i narazie żaden komunikat nie wyskoczył (fakt faktem, że wcześniej dolewałem,ale teraz to specjalnie czekam).
Jak tego komunikatu nie będzie, a mi się płyn skończy to będę interweniował w Fordzie

Pzdr.

Greg 11-01-07 12:24

Opsss pomylka odbieralem dokladnie 15 Kwietnia .

Pzdr.

Kuras77 11-01-07 13:07

Cytat:

Napisał Rasputin
Cytat:

Napisał Greg
Ja odbieralem w marcu i raczej nie mam , plyn sie mi raz juz skaczyl i nie mialem info o tym .

No ja mam z maja i psikam psikam i narazie żaden komunikat nie wyskoczył (fakt faktem, że wcześniej dolewałem,ale teraz to specjalnie czekam).
Jak tego komunikatu nie będzie, a mi się płyn skończy to będę interweniował w Fordzie

Pzdr.

Rozumiem, że wszyscy tu piszą o wersji Platinium...?

Greg 11-01-07 13:11

Cytat:

Napisał Kuras77
Rozumiem, że wszyscy tu piszą o wersji Platinium...?

No jak najbardziej tak.

Pzdr.

Kuras77 14-01-07 02:08

Podejrzewam, że wersję Platinium zubożyli o pakiet poprawiający widoczność (automatyczne wycieraczki, światła i lusterko) a tablice kontrolne „zdegradowano” z poziomu 2 i 3 do 1. Poziom 1 różni się od 2 i 3 nie tylko brakiem lampki niskiego stanu płynu spryskiwaczy, ale i lampki niskiego stanu paliwa (info z katalogu).
brizer i osobny - a wy macie tą drugą kontrolkę?

Ciekawi mnie czy macie też pokrętło regulacji jasności deski rozdzielczej:

http://img358.imageshack.us/img358/6...203esd1.th.jpg

ford_driver - masz już autko ze ściemniającym się lusterkiem? Porównałeś oba i sprawdziłeś sposób podpięcia zasilania?

Autko w wersji Platinium staniało o 3000 PLN więc w sumie za tą kwotę wolę dokupić reflektory adaptacyjne i radio Sony z MP3 – i tak też chyba uczynię już niedługo zamawiając Foczkę :)
Chociaż zastanawiam się jeszcze nad kupieniem Focusa w Niemczech lub Danii - mam już sporo informacji na ten temat więc pewnie w ciągu kilku dni odświeżę temat, który założyłem jakiś czas temu:
http://forum.focusklubpolska.com/viewtopic.php?t=15107

ford_driver 22-01-07 22:07

Auto wyposazone w lusterko samosciemniajce sie i takie tam pierdoly
po ściągnieciu lampki sufitowej udalo i sie slokalizowac tylko 2 masy przykrecone do wzmocnienia idacego pod dachem jedno jest podpiete zwyklym kabelkiem drugie plaska cienka taśmą jak sadze jedno to masa do lusterka drugie to masa pzredniej szyby a raczej sensora deszczu

niestety kabli zasilajacych idacych od dachu auta nie zlokalizowalem tak wiec pewnie pzrebiegaja na styku szyba tapicerka

postaram sie jeszcze nad tym popracowac

pozdrowienia

ford_driver

Kuras77 23-01-07 00:37

Cytat:

Napisał ford_driver
Auto wyposazone w lusterko samosciemniajce sie i takie tam [miecho]
po ściągnieciu lampki sufitowej udalo i sie slokalizowac tylko 2 masy przykrecone do wzmocnienia idacego pod dachem jedno jest podpiete zwyklym kabelkiem drugie plaska cienka taśmą jak sadze jedno to masa do lusterka drugie to masa pzredniej szyby a raczej sensora deszczu

niestety kabli zasilajacych idacych od dachu auta nie zlokalizowalem tak wiec pewnie pzrebiegaja na styku szyba tapicerka

postaram sie jeszcze nad tym popracowac

pozdrowienia

ford_driver

Super że próbujesz - mam nadzieje że uda się rozszyfrować czy w wersji bez automatycznego lusterka są gdzieś zostawione kabelki je zasilające, pod które można by podpiąc takie lusterko kupione np. z rozbitka. Może też dało by się samemu pociągnąć taką instalację jesli jest to np. standardowe 12V...?
Udało się komuś namierzyć takie ściemniające się automatycznie, fordowskie lusterko nowe lub używane?

[ Dodano: Sro 21 Lut, 2007 17:44 ]
ford_driver,
Czy masz jakieś nowe wieści odnośnie możliwości zamontowania lusterka samościemniającego się w miejsce normalnego? Dziś znalazłem taki post:
http://forum.focusklubpolska.pl/view...zujnik+deszczu
gdzie kolega Tower napisał "...bez problemu z pod sufitki wyciagneli mi kabel do zasilenia lusterak (ze sciemniaczem) - wlasnie na nie czekam i auto bedzie "podrasowane" wzgledem oryginalu..." Tak więc z tego wynika że nie powinno być z wymianą problemu :) Dzwoniłem też dzisiaj do salonu Auto Plaza i dowiedziałem się, że można u nich zamówić takie lusterko za 620 PLN bez montażu. Może jeszcze znajdę gdzieś tańszą używkę ale narazie nigdzie na taką nie natrafiłem. Ciekawe też czy da się zamontować podobne lusterka ale od innych samochodów - jest tego sporo na allegro w granicach 100 - 300 PLN.

ford_driver 21-02-07 18:25

niestety auto z lusterkiem samosciemniajacym jezdzi teraz po polsce ja w swoim nie znalalzalem kabli
co do szyby to jak dla mnie szyba antyrefleksyjan ma jedna wade, wyklucza ogzrewanie el. pzredniej szyby podobno jest to na zasadzie albo albo
pozdrowienia

ford_driver

[ Dodano: Sro 21 Lut, 2007 18:28 ]
Cytat:

Napisał Kuras77
Ciekawi mnie czy macie też pokrętło regulacji jasności deski rozdzielczej:

w Focusie II 1.8 tdci platinium produkcja marzec 2006 mam pokretlo regolacji oswietlenia tablicy


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi