Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] Podswietlenie popielniczki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19910)

wojtiix 03-12-07 13:13

[FFI] Podswietlenie popielniczki
 
Chodzi mi o podswietlenie srodka popielniczki bo tam niby z gory jest przezroczysta szybka i chyba powinno cos sie swiecic [chytry] [chytry]

unitral 03-12-07 21:19

nic się tam nie powinno świecić - zaufaj mi :)

Pozdrawiam

CAr 03-12-07 21:25

Powinno!

Świeci się wtedy, gdy masz włączone światła (działa podświetlenie deski rodzielczej).


Pozdr.

DAFIT 03-12-07 21:50

witam

zgadzam sie z CAr'em

popielniczka jest podświetlana

pozdrawiam
DAFIT

moons 03-12-07 21:53

Cytat:

Napisał CAr
Powinno!

Zapalniczki - tak, popielniczki nie ma czegoś takiego, zostaje zamontowanie jakiejś diodki, tyle że nie bardzo praktyczne bo popielniczkę jeśli używasz to czasem opróżniasz i trzeba ją wyciągnąć z konsoli i co wtedy z kabelkami. A jeśli ktoś ma podświetlone to poproszę zdjęcie.
Pozdrawiam

DAFIT 03-12-07 22:22

Mowisz i masz

http://images26.fotosik.pl/121/fb7c06ad6773308bm.jpg

http://images26.fotosik.pl/121/0c85cbd2d8dd4fbam.jpg

http://images32.fotosik.pl/68/db04e3e3354e6910m.jpg

moons masz racje co do tej czesci ktora sie wyciaga tam nie ma zadnych diod ani zarowek ale jest podswietlenie gdzies powyzej w desce co widac na fotkach

pozdrawiam
DAFIT

moons 03-12-07 22:33

Ups DAFIT faktycznie ja w popielniczce nie mam żadnego plastiku i temu pewnie nie mam podświetlenia. Mógłbyś może jeszcze pociągnąć za nawiew, powinien bardzo łatwo wyjść, ten prawie nad popielniczką i zerknąć w dół jak to jest zrobione, moze tam coś zobaczysz, może jakąś fotkę.
Pozdrawiam

MONSTERA 03-12-07 22:43

Cytat:

Napisał wojtiix
Chodzi mi o podswietlenie srodka popielniczki bo tam niby z gory jest przezroczysta szybka i chyba powinno cos sie swiecic

Ja znalazłem w katalogu że każda wersja foczki posiada w pakiecie "komfort i funkcjonalność" zapalniczkę z podświetlaną popielnioczką!!!
Niestety nie wiem jak to jest ale ja w swojej foczce też nie mam podświetlenia popiołki :P

wojtiix 03-12-07 23:16

Czyli dobrze sie z arturem w niedziele domyslalismy... podswietlenie moze byc. jak bede rozbieral konsole srodkowa sprawdze od razu to dzieki [metal]

moons 03-12-07 23:23

no to Wojtiix rozpętałeś burzę :D . Na zdjęciach bardzo elegancko wygląda i muszę coś takiego mieć :shock: . Już nawet oblukałem to miejsce ponad popielniczką niestety nic na co mogło by się nadawać do podświetlenia, zero jakichś oprawek, przewodów czy nawet miejsca gdzie takie coś mogłoby się znajdować, trzeba niestety samemu coś wyrzeźbić. A i przez nawiew bardzo dobre dojście.
Pozdrawiam

DAFIT 03-12-07 23:25

jezeli chcecie dostać sie do zarówek od podswietlenia popielniczki to proponuje zrobic to poprzez wyciagniecie radia, ja dzis tak robilem przy zmianie żarówki od zapalniczki, wszystko widac jak na dloni i jest doskonały dostęp, zarowka od popielniczki powinna byc niedaleko tej od zapalniczki tylko troche wyzej wiec powinno byc wszystko dostepne i wodoczne,

pozdrawiam
DAFIT

Arturek 04-12-07 10:26

Cytat:

Napisał unitral
nic się tam nie powinno świecić - zaufaj mi :)

Pozdrawiam

Witam
Na allegro spotkałem dwa rodzaje popielniczek kierowcy:
- z nieprzeźroczystą górą (przed liftem) :
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=277262391
- z przeźroczystą górą (po lifcie) :
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=275220800

Popielniczki przed liftem miały znaczek papierosa, a po lifcie nie.

Ja w Foce z 2003 mam podświetloną popielniczkę.
Dostęp do podświetlenia - po wyjęciu popielniczkui, u góry, po lewej.
Trzeba trochę pogimnastykować palce ale da się wyjąć plastikową oprawkę z żarówką.
pozdrawiam
Arturek

Yerzo 04-12-07 10:33

Cytat:

Napisał Arturek
Popielniczki przed liftem miały znaczek papierosa, a po lifcie nie.

Ja mam przed liftem bez znaczka a z czarną górą ;) I nie jest to wersja dla niepalących bo mam zapalniczkę seryjną a także w Salonie potwierdzali, ze jest to wersja dla palaczy :)

Arturek 04-12-07 11:09

Cytat:

Napisał Panther
Cytat:

Napisał Arturek
Popielniczki przed liftem miały znaczek papierosa, a po lifcie nie.

Ja mam przed liftem bez znaczka a z czarną górą ;) I nie jest to wersja dla niepalących bo mam zapalniczkę seryjną a także w Salonie potwierdzali, ze jest to wersja dla palaczy :)

a podświetlnie masz ?

Yerzo 04-12-07 11:39

skoro ciemna góra to nie.

MONSTERA 04-12-07 11:58

No to wszystko jasne!!! Jeżeli ktoś ma popielniczkę z szybką od góry, to ma także podświetlenie. A Ci co mają czarny plastik- niestety nie! :P
Chyba że sobie sami zamontują podświetlenie [metal]

moons 04-12-07 16:54

Cytat:

Napisał Arturek
Dostęp do podświetlenia - po wyjęciu popielniczkui, u góry, po lewej.
Trzeba trochę pogimnastykować palce ale da się wyjąć plastikową oprawkę z żarówką.

Da się jakoś tego zdjęcie pstryknąć, bo nigdzie w micr.... nie mogę znaleźć czegoś co by przypominało te podświetlenie. Bo może łatwiej kupić niż montować coś samemu.
Pozdrawiam

andasz 04-12-07 17:55

Wojtiix, może u Ciebie tylko wymiana żaróweczki?
[greenpeace]

[ Dodano: Wto 04 Gru, 2007 17:56 ]
Wojtiix, może u Ciebie tylko wymiana żaróweczki? :D
[greenpeace]

haroldzik 04-12-07 20:13

Skoro jestesmy przy podswietlaniu to slyszalem ze niektore foki maja podswietlanie na nogi jesli ktos ma jakies fotki jak to wyglada i gdzie sa wtyczki to prosze chodzi mi o focusa z 2000 roku

wojtiix 05-12-07 14:01

dzis wyjme popielniczke i sprawdze, moze bedzie jakas oprawka [metal]

CAr 05-12-07 17:50

Cytat:

Napisał haroldzik
Skoro jestesmy przy podswietlaniu to slyszalem ze niektore foki maja podswietlanie na nogi jesli ktos ma jakies fotki jak to wyglada i gdzie sa wtyczki to prosze chodzi mi o focusa z 2000 roku

zdaje mi się że takie coś było w nowych fokach :-)

Arturek 05-12-07 17:54

Cytat:

Napisał haroldzik
Skoro jestesmy przy podswietlaniu to slyszalem ze niektore foki maja podswietlanie na nogi jesli ktos ma jakies fotki jak to wyglada i gdzie sa wtyczki to prosze chodzi mi o focusa z 2000 roku

[bylo]

http://forum.focusklubpolska.pl/view...enie+skarpetek

pozdrawiam
Arturek

wojtiix 05-12-07 20:38

Hehe znalazlem u siebie:) Jest oprawka wraz z zaroweczka chyba jakas bezcokolowa, jednak zdaje sie byc lekko przykopcona i chyba dlatego nie swieci. Dostep do wymiany wydaje sie malo wygodny. zaroweczka jest tak jak mowili po lewej na gorze umieszczona poziomo [metal]

DAFIT 09-12-07 19:45

zdjecia ktore pokazywalem na forum byly robione w focusie rodzicow, gdy sprawdzilem u siebie to samo okazalo sie ze podswietlenia nie ma, mam focusa po lifcie, obudowa popielniczki jest przezroczysta a jednak zarowki nie ma, dziwne, duzo sie gimnastykowalem aby ja gdzies znalezc i nic, takze nie zawsze jak sie ma popielniczke przezroczysta to sie ma podswietlenie,

moons jezeli wyjmiesz popielniczke i popatrzysz z dolu to spokojnie zobaczysz zarowke, nie trzeba demontowac radia ani nawiewu

pozdrawiam
DAFIT

moons 09-12-07 20:36

Cytat:

Napisał DAFIT
moons jezeli wyjmiesz popielniczke i popatrzysz z dolu to spokojnie zobaczysz zarowke, nie trzeba demontowac radia ani nawiewu

Opatrzyłem i obmacałem wszystko w pobliżu popielniczki i u mnie nie było tam nic takiego co by przypominało choć trochę oprawkę do żarówki. ale wystarczyła jedna dioda flux troszkę kleju z pistoletu, dwa kabelki i troszkę taśmy obustronnie klejącej i już mam podświetlenie teraz czekam tylko na popielniczkę z przeźroczystą pokrywką.

ale mam jeszcze trochę inne pytanko czy ktoś z was ma taki siłownik w schowku przed pasażerem co by nie opadał tak swobodnie tylko ładnie, powoli? W katalogu coś takiego widziałem i sam chciałbym sobie coś takiego zamontować. Jakiś specjalny schowek do tego ma być? czy do każdego podejdzie?
Pozdrawiam

shapyr 10-12-07 17:43

Cytat:

Napisał moons
czy ktoś z was ma taki siłownik w schowku przed pasażerem co by nie opadał tak swobodnie tylko ładnie, powoli

Posiadam takowy.
A podświetlenie popielniczki ładnie oświetla mój "schowek na okulary". :D

unitral 10-12-07 18:03

siłownik jest w tych minimalnie lepiej wyposażonych foczkach.
Fajna sprawa :)

Pozdrawiam

wojtiix 10-12-07 18:33

I ja mam silownik:) raz odpialem i okazalo sie ze taki maly drobiazg a przydatny :P

moons 10-12-07 19:39

Cytat:

Napisał wojtiix
I ja mam silownik:) raz odpialem i okazalo sie ze taki maly drobiazg a przydatny :P

No właśnie ja mam zapchany schowek i zawsze "opada" na nogi pasażera, mógłbyś zerknąć czy ten siłownik jakoś specjalnie jest mocowany? ja obadałem swój schowek i chyba nie widać tam jakichś specjalnych mocowań.

Pozdrawiam

wojtiix 10-12-07 20:10

obadam i napisze :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi