Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Focus MKI rwd/awd (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=65898)

xxxxx 29-08-13 12:53

Focus MKI rwd/awd
 
Zastanawiam sie nad zbudowaniem foki RWD/AWD (cywilnej) majacej wszystkie dodatki typu klima , wnetrze itd. Silnik oczywiscie wzdluznie,mam pomysl aby pozenic silnik Rs-a 2.0T z skrzynia sierry 4x4 cosworth. Poszukuje roznych materialow tech. dotyczacych trudnosci w realizacji pomyslu.

Yerzo 29-08-13 12:59

http://passionford.com/forum/restora...8-01-08-a.html

Powodzenia

Kam1l 29-08-13 12:59

Był już u nas kiedyś taki temat. W PL informacji dużo albo nawet wogóle nie znajdziesz. Musisz przeglądać fora w UK i ewentualnie USA (chociaż tam już całkiem inne projekty są).

eclips666 29-08-13 13:05

Jak masz o tym pojęcie , czas, zaplecze , kase to spokojnie ogarniesz

pum 29-08-13 13:11

Cytat:

Napisał eclips666 (Post 902720)
Jak masz (...) kase to spokojnie ogarniesz

:)

Adam Getka 29-08-13 14:06

oooohooooo...to się zacznie.....

Yerzo 29-08-13 15:46

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 902731)
oooohooooo...to się zacznie.....

Adam, pamiętaj, że był na forum jeden taki co straszył, że będzie objeżdżał Audi S3 swoim TDCi z miedziowanymi śrubkami ;)

Adam Getka 29-08-13 15:52

I jak tu mam wyjechać swoim S3 na miasto....(tak na serio to mnóstwo ludzi przerabia wizualnie A3 na S3 i tak się rodzą legendy)

bladerr 29-08-13 16:48

albo taki Panhter, zubował ST z dieslem i później chodzą legendy jak to Volvskie T5 klekota :???:

xxxxx 29-08-13 19:56

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 902731)
oooohooooo...to się zacznie.....



Co by nie bylo ze jestem maRZycielem

czarny-daffy 29-08-13 21:31

Gdzie chcesz tym Focusem 4x4 jezdzic w rajdzie Paryz-Dakar czy lansowac sie po kostce brukowej w rynku? Do lansu wystarczy gwint z Tesco za 900PLN i stary BBS z Audi80 od niemca co plakal jak sprzedawal. Nie napisales jaki jest cel tego grubego projektu.

Pzdr

thomas77 29-08-13 21:46

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 902768)
I jak tu mam wyjechać swoim S3 na miasto....(tak na serio to mnóstwo ludzi przerabia wizualnie A3 na S3 i tak się rodzą legendy)

mój szwagier ma lekko dłubnięte s3 cos na 280 KM ale on przerabia w druga stronę;) pozdejmował wszystkie znaczki S i mówi ze to zwykłe 1,9 tdi :-P
Niejeden się przeliczył na światłach :)

xxxxx 29-08-13 23:07

Auto na zloty i zabawy na torze w wolne chwile .Brakuje mi tylnionapedowca z rodziny forda (mowie o europejskich wersjach). Mialem sierre MKI RS COSWORTH i MK II teraz mam focusa Rsa ale caly czas brakuje mu tego czegos

Adam Getka 30-08-13 08:11

Podjedź do Wawy, przejedź się u Rasty.....zrezygnujesz z potrzeby przeróbki napędu :)

Yerzo 30-08-13 09:25

Cytat:

Napisał bladerr (Post 902787)
albo taki Panhter, zubował ST z dieslem i później chodzą legendy jak to Volvskie T5 klekota :???:

nie nie... ja bałem się mocy z silnika ST i wsadziłem Diesla :p

KrisSz 31-08-13 13:20

Kup BMW E30 i najmniejszym kosztem i najbardziej efektywnie będziesz miał auto do upalania jeżeli koniecznie chcesz mieć napęd na tył.

A tak poważnie jaki budżet i/lub zapelcze bo może nie ma sensu wymyslać scenariuszy jak nie ma za co ?

eclips666 31-08-13 13:28

Kumpel pytał się o koszty przerobienia opla vectry b na 4x4 u mickey garage (oni się w to bawią) to wyszło lekko ponad 30tys na gratach z s3

gRuHa 06-09-13 12:02

Cytat:

Napisał xxxxx (Post 902714)
Zastanawiam sie nad zbudowaniem foki RWD/AWD (cywilnej) majacej wszystkie dodatki typu klima , wnetrze itd. Silnik oczywiscie wzdluznie,mam pomysl aby pozenic silnik Rs-a 2.0T z skrzynia sierry 4x4 cosworth. Poszukuje roznych materialow tech. dotyczacych trudnosci w realizacji pomyslu.

w przypadku RWD Zetec siada plug'n'play na łapach od 1,8CVH do tego miska i smok od tego samego silnika (Zetec bazuje na tym bloku), skrzynia MT75 siada również do wszystkich R4 Forda aż do ery silników Mazdy, zamach i sprzęgło chyba zostaje, jedynie problem jest z dociskiem - musi być albo wyższy, albo tulejaa dystansująca na łożysko wyciskowe - to tak w skrócie

4x4 ma przedni dyfer mocowany do miski i są to miski aluminiowe (CVH ma stalową), więc spawanie raczej nie wchodzi w grę, ponadto to mocowanie w misce jest mało stabilne przez co najcześciej padają przednie dyfry w 4x4, można zatem wydłubać jakąś płyciutką miskę i dyfer przedni zamocować do belki na jakiś polibuszach :roll:

ogólnie jeśli chcesz Forda RWD do zabawy to chyba lepszą drogą będzie Ścierra z b2x4 SAABa i skrzynią Omegi, albo któryś tam doładowany silnik Volvo i skrzynia z VW T5 - w obu wypadkach do wyrzeźbienia tylko wał, ale to akurat najmniejszy problem! jeździ i taka i taka w PL już [bigok]

MichalST 06-09-13 12:18

Pod 4WD idealnie nadaje się FF2 2,0TDCi - ładujemy skrzynię i tylną zawiechę z Kugi, przerabiamy bak paliwa, wydech i włala ;) Potrzeba jedynie magika od sterowania tylnym sprzęgłem przy dyfrze. Pytanie tylko po co 4WD? Chyba jedynie na szuter albo zimę. Osiągi też spadną bo większa masa i niższa sprawność układu napędowego. To już lepiej załadować do ośki szperę Phantom Grip.

Pod RWD tak jak przedmówca pisze, wszystko się zgadza, nawet skrzynia T9 też siada do Zeteca. Robiłem takie mixy więc mogę służyć pomocą. Zawiechę tylną najszybciej też by było wrzucić z Sierry/Scorpio ale wymaga ingerencji w płytę podłogową, tak samo jak zrobienie tunelu pod skrzynię.

Sztuka dla sztuki... jedynie.

gRuHa 06-09-13 12:52

Cytat:

Napisał MichalST (Post 905055)
To już lepiej załadować do ośki szperę Phantom Grip.

eee no jednak nie...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi