Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Wymiana wkładu filtra paliwa - 1.8TDCi 2009 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45283)

fariofan 01-12-10 13:58

Wymiana wkładu filtra paliwa - 1.8TDCi 2009
 
Witajcie. Ktoś wymieniał samodzielnie wkład filtra paliwa w 1.8TDCi? Myślałem, że kupię puszkę z trzema króćcami, ale okazuje się, że w ostatnio produkowanych Focusach wymienia się sam wkład. Jakieś sugestie co do tej operacji - czy wystarczy wyjąć stary, włożyć nowy i zalać paliwem przez zakręceniem pokrywki? Pytam, bo wolę uniknąć niemilej niespodziewanki.

kam84 01-12-10 14:08

Ja nie wymieniałem osobiście ale byłem przy mechaniku jak to robił. Po prostu rozkręcił wszystko co potrzebne, odkręcił puszkę, wyjął stary filtr, włożył nowy (olej już był w puszcze, wiec nie trzeba było nic zalewać tylko wsadzić nowy wkład w puszkę z olejem i on już sobie sam nasiąkł). Później skręcenie do kupy. I teraz jest problem bo układ się zapowietrzył. Najlepiej przedmuchać sprężonym powietrzem przez wlew do baku aż zauważymy, że olej dotarł do rurki połączonej z filtrem, z tym, że w jedną osobę raczej się tego nie da zrobić. Drugi sposób jest taki, że złożyć wszystko do kupy, odpalić auto i jak zaskoczy to od razu przytrzymać na większych obrotach (ok 2000), ja tak nie zrbiłem przy pierwszej wymianie i układ się zapowietrzył. Swoją drogą nie wiem czy ten drugi sposób na pewno działa jak powinien ale pierwszy napewno

cocolino 01-12-10 23:52

Panowie coś ostro kombinują zamiast użyć wyszukiwarki.
:arrow: http://www.focusklubpolska.pl/showth...+filtra+paliwa

Przyczytajcie cały temat to cuś nie cuś się Wam rozjaśni. A swoją drogą to pierwszy raz słyszę o wkładzie filtra paliwa w 1.8 TDCi.

Falcon 02-12-10 00:44

Pierwsze słyszysz bo ty masz foke w pierwszej budzie a oni w drugiej a tu jest trochę róznic...tu masz ten filtr,a właściwie wkład:
http://ford.sklep.pl/pl,product,3195...,1,8,tdci.html

cocolino 02-12-10 00:54

Akurat tak się składa, że od listopada 2001 zaczęli produkować budą poliftową ... więc jak nie wiesz to ... a inną kwestią jest to, że można kupić ten wkład (o czym nie wiedziałem), tylko po co jak za tą samą cenę można mieć normalny filtr :arrow: http://ford.sklep.pl/pl,product,3195...tddi,tdci.html ucinając sobie sporo roboty.

Falcon 02-12-10 01:08

Ja proszę Cię chłopie oni piszą o Focusie z 2009 roku! Ogarnij się i zakumaj to,że nadal masz Fokę w pierwszej budzie,a oni piszą o drugiej budzie...jak tego nie rozumiesz to [panna]
Kup sobie ten wkład i zamontuj u siebie tak dla sprawdzenia czy pasuje [rotfl]

kam84 22-09-11 23:45

Niebawem mam zamiar samemu wymienić filtr paliwa w swoim Focusie. Czy ktoś to już robił? Czy cała operacja wygląda tak samo jak w przypadku Focusa I, z tą tylko różnicą, że w przypadku FFII dodatkowo trzeba wyjąć stary wkład i na to miejsce włożyć nowy a następnie skręcić puszkę ? Czy olej znajdujący się w puszcze wystarczy aby wszystko przebiegło bezproblemowo czy lepiej jeszcze dolać na full przez odpowiedni otwór ?
Pozdrawiam

kam84 30-11-11 09:27

Odpowiem sobie sam :) Jestem już po wymianie. Nie mam zamiaru kopiować czyjejś własności intelektualnej, zatem mogę tylko napisać, że dobry manual znajdziecie na konkurencyjnym forum fordowskim i tam też jest kilka moich uwag na ten temat.
Pozdrawiam

ffelmer 30-11-11 22:16

Cytat:

Napisał kam84 (Post 618066)
Niebawem mam zamiar samemu wymienić filtr paliwa w swoim Focusie. Czy ktoś to już robił? Czy cała operacja wygląda tak samo jak w przypadku Focusa I, z tą tylko różnicą, że w przypadku FFII dodatkowo trzeba wyjąć stary wkład i na to miejsce włożyć nowy a następnie skręcić puszkę ? Czy olej znajdujący się w puszcze wystarczy aby wszystko przebiegło bezproblemowo czy lepiej jeszcze dolać na full przez odpowiedni otwór ?
Pozdrawiam


Od poczatku bo nie czaje... wielka różnica jest miedzy FF1 a FF2 bo w FF1 masz 3 króćce:
1)przewód zbiornik-filtr
2)powrót
3)przewód od filtra do pompy
(ten byl opisywany wcześniej w postach)

W FF2 masz wkład... PALIWOWY nie wiem skąd wziąłeś tam olej....tak jak piszesz... tam JEST PALIWO! więc zalej zbiorniczek wkładu paliwem a nei olejem...

no więc jak odkręcisz pierścień f. paliwa i po wyjęciu go zwróć uwagę czy nei ma na spodzie opiłków brudu czy coś.. najlepiej to wężykiem i strzykawką odessać.. i zalać świeże paliwo... kolejno wkładasz f. paliwa... PAMIĘTAJ: w kolejności:
*obudowa f.paliwa - *uszczelka gumowa f. paliwa -* f. paliwa -* element montazowy f.paliwa (ten pierścień do przykręcenia) i tyle odpalasz fokę i jedziesz.

PS> najlepiej po włożeniu f. paliwa zalej w "otwór" paliwo aż sie poleje wiadomo będzie że filterek jest już nasiąkniety paliwem i że sie nie zapowietrzy.

Mam nadzieję, że pomogłem i rowiałem niejasności.

kam84 01-12-11 19:21

Masz rację i ja ją mam. Paliwem jest też olej .. napędowy ;-) Jestem po wymianie i to co napisałeś się zgadza. Dobra podpowiedzią jest żeby po skręceniu wszystkiego dolać paliwka przez otwór na max. Robiłem to pierwszy raz, a poprzednio byłem przy wymianie jak mechanikowi sie zapowietrzylo i było z tym troche kłopotu dlatego chciałem mieć wszystko jasno i czytelnie wytłumaczone. Być może mechanikowi wtedy się zapowietrzyło ponieważ tylko wyjął stary filtr, nie wylewał ani nie uzupełniał ropy i wsadził nowy wkład, a jak wiadomo wraz ze starym ubyło trochę oleju i to co zostało to było za mało.

ffelmer 03-12-11 19:57

nio ok zgodzę się :P ale nazywaj rzeczy po imieniu.. czyli olej... napędowy :D nei było by tego :D a to że mu się zapowietrzył to najprawdopodobniej.. bo to nie bęzyna ze sobie pociągnie i luzik... tu trzeba zalać filterek aby uniknąć kłopotów :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi