Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Focus z Niemiec i brak alarmu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10526)

Smithpl 20-05-06 11:37

Focus z Niemiec i brak alarmu
 
Witam!

Kupilem sobie Focus'a z Niemiec i jak wiadomo oni rzadko stosuja autoalarmy bo to cywilizowany kraj :-)

Jest to Focus kombi GHIA z 2000 roku z opcji full ale bez alarmu.

Pytanie, jaki kupic alarm aby go zintegrowac z centralnym zamkiem i np. modulem domykania okien ( moje guziki od szyb maja 2 stany - ruszaj szyba lub ruszaj do konca )

Czy alarmy Cobra sa OK? Jak tak to gdzie w Warszawie mozna nie drogo kupic i zalozyc ??

Pozsdr

NeroN 20-05-06 11:50

Raczej każdy alarm można połaczyć z seryjnym centralnym i podłaczyć moduł domuykania szyb. Najlepiej się wybierz do serwisu gdzie montują takie alarmy.
Ktoś zaraz z wawki pewnie napisze, gdzie można alarm tam zamontowac [hmm]

Rasta 20-05-06 11:52

Daj spokij sobie skobrą :!:

Najlepiej udaj się do jakiejś porządnej firmy zajmującej się instalacją autoalarmów.

Sam alarm w sobie nie jest drogi, znajomy ostatnio zakładał alarm na pełnym wypasie właśnie m.in. z opcją domykania okien itd. itp. Sam alarm kosztował jakieś 300 pln + 300-400 za montaż (dokładnie nie pamietam). Jak co mogę go podpytać.

Smithpl 20-05-06 13:40

No to bosko. :-D to jeszcze tylko jak ktos moze polecic jakis warsztat w Warszawie i to na mokotowie to bylo by super.

A tak przy okazji ... jaki polecacie w tej okolicy warsztat ( na wrazie czego :-) )
ktory wie co robi ... :-) ??
[metal]

autofocus 20-05-06 15:46

Re: Focus z Niemiec i brak alarmu
 
Cytat:

Napisał Smithpl
Jest to Focus kombi GHIA z 2000 roku z opcji full ale bez alarmu.
Pozsdr

Taki jak mój. Nie mam alarmu, ale szyby domyka centralny zamek :D
Otwórz wszystkie okna (4?) i zamykaj po kolei, ale przytrzymując dłużej przycisk po zamknięciu (3s?). I już!
Szyby domykają się po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania w pilocie. Ustawienie ginie po odłączeniu zasilania (ostatnio się okazało).

Rasta 20-05-06 16:26

Cytat:

Napisał Smithpl
No to bosko. :-D to jeszcze tylko jak ktos moze polecic jakis warsztat w Warszawie i to na mokotowie to bylo by super.

A tak przy okazji ... jaki polecacie w tej okolicy warsztat ( na wrazie czego :-) )
ktory wie co robi ... :-) ??
[metal]

Panie takie to tylko w ....

A tak na poważnie namiary na speców w Piasecznie więc z Mokotowa niedaleko.

Acs Electronics
501502503
0227110011

Gherkin 20-05-06 17:13

Dokladnie tak jak u mnie (kropka w kropke) - full wypas, tylko bez tego nieszczesnego alarmu. :) A jakie masz nadwozie, bo ja kombi. :) Jak juz piszecie o tych firmach z alarmami, to moze polecicie cos w kujawsko-pomrskim?

Pozdrawiam!

Smithpl 20-05-06 17:18

Ja mam oczywiscie kombi 1.8 TDDI.

a tak przy okazji zapytam
Kupilem go z 2 kluczykami ale bez kluczyka-pilota "grubego"
Czy mozna go dorobic?

I czy warto skoro zakladajac alarm bede musial jednym otwierac zamykac a drugim wl/wyl alarm :)

A moze da sie alarm podstroic pod oryginalnego pilota z kluczyka ??

Pozdr
Marcin

Gherkin 20-05-06 17:39

Hmm, no moj byl rowniez z dwoma kluczykami, ale jeden full pilot (drzwi zamykanie/otwieranie + klapa bagaznika) drugi wersja mini.
Takie rzeczy to chyba razczej tylko w serwisie, ale pewny nie jestem. [bigok]

No to mamy te same foczki - a jaki kolor? Ja mam morski. :mrgreen:

Smithpl 20-05-06 17:49

no to wlasnie morski , wersja Ghia

grzehoo 20-05-06 17:56

Cytat:

Napisał Smithpl
A moze da sie alarm podstroic pod oryginalnego pilota z kluczyka ??

no Cobrę się da i wszystkie inne alarmy, które normalnie w ASO FOrda instalują... Nie wiem czy poza ASO ktoś to zrobi...

Brodziu 20-05-06 18:26

Cytat:

Napisał Smithpl
Ja mam oczywiscie kombi 1.8 TDDI.

A moze da sie alarm podstroic pod oryginalnego pilota z kluczyka ??

W swoim C-Maxie mam oryginalny alarm, ale w Mondeo mam Clifford Challanger NT Ford podpięty do centralnego zamka i sterowany pilotem w kluczyku. Montowany był poza ASO i działa bezproblemowo już 2,5 roku. Jest w Łodzi taka firma w której zawsze robie rzeczy typu alarm, domykania szyb, zestawy głośnomówiące, szeroko pojętę audio :D itd.
SECAR na Krzemienickiej 2 (42)688-88-11

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 18:27 ]
Oczywiście chodziło mi o ul. KrzemieniEcką 2 :D

piotr278 20-05-06 19:19

Ja też mam samochód sprowadzony i nie było w nim alarmu. Założyłem alarm za 490 zł + sterownik centralnego zamka bo też nie było za 80 zł. Teraz mam otwieranie i zamykanie z pilota wszystkich drzwi. Niestety nie otwieram pilotem tylnej klapy choć mam przycisk ze względu na brak jeszcze jednego sterownika :(

aLien 20-05-06 19:26

Witam
W jakiej cenie mozna zalozyc ten mechanizm domykania szyb jesli ma sie juz alarm czy bedzie jakas roznica w cenie jesli zalozy sie je tylko na przednie drzwi bo tylko w sumie tam mam elektryczne szyby. I gdzie w szczecinie mozna go zamontowac

pozdrawiam
Artur

Gherkin 20-05-06 22:37

A jaki masz alarm seryjny - bo jesli tak to ten system powinien byc. :) Sprawdz - przytrzymaj dluzej przycisk zamykania drzwi, ok 3 sek. No i oczywiscie zostaw jakas szybe otwarte. ;) Inna sprawa jesli alarm jest inny - ale i to na pewno da sie zrobic. Ale to ja juz nie wiem...

:!: Smithpl - mamy foczki blizniaczki :!:

Pozdrawiam!

Smithpl 21-05-06 10:53

no niezle, postaram sie wkrotce wstawic zdjecia mojej Foki :-)

Paweł 22-05-06 08:00

Cytat:

Napisał Smithpl
no to wlasnie morski , wersja Ghia

dokładnie aquamarine frost pearl ( kod forda J 8 ) taki jak mój

Gherkin 22-05-06 12:29

A gdzie zlalezc dokladna informacje o kolorze - bo ja mam taki jak na foto, ale w niemieckim dowodzie rejestracyjnym bylo napisane tylko "metalic" - jestem w trakcie zalatwiania dokumentow, to moze w nowym, polskim dowodzie wpisza mi perle. :)

Smithpl 25-05-06 22:51

ACS Electronics

Ogolnie byle, zalozylem i jestem zadowolony

Dzieki za info, goscie naprawde godni polecenia i kompetentni.

Sporo tansi niz w samej warszawie

Zalozyli alarm, ba a nawet podwiezli mnie do pracy bo nie moglem czekac :-)

Naprawde super warsztat. Dodatkowo montuja duzop fajnych zabawek jak
np. czujnik odleglosci za 300pln z wyswietlaczem i montazem i chipuja furki :-)

Polecam i jeszcze raz dzieki

Gherkin 25-05-06 23:45

Hej, napisz cos wiecej o tym nowym alarmie - jak wyglada instalacja, czy masz nowy nadajnik, czy wystarczul seryjny kluczyk? Ile Cie to kosztowalo? No i gdzie jest ten super serwis. :)

etor 05-06-06 21:02

Cytat:

Taki jak mój. Nie mam alarmu, ale szyby domyka centralny zamek
Otwórz wszystkie okna (4?) i zamykaj po kolei, ale przytrzymując dłużej przycisk po zamknięciu (3s?). I już!
Szyby domykają się po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania w pilocie. Ustawienie ginie po odłączeniu zasilania (ostatnio się okazało).

Dzięki stary - ty nawet nie wiesz jak ta informacja mi życie uławiła. Dzięki

greendot 05-06-06 21:52

Cytat:

Napisał etor
Cytat:
Taki jak mój. Nie mam alarmu, ale szyby domyka centralny zamek
Otwórz wszystkie okna (4?) i zamykaj po kolei, ale przytrzymując dłużej przycisk po zamknięciu (3s?). I już!
Szyby domykają się po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania w pilocie. Ustawienie ginie po odłączeniu zasilania (ostatnio się okazało).



Dzięki stary - ty nawet nie wiesz jak ta informacja mi życie uławiła. Dzięki

Hehe, jutro ide sprawdzić u siebie [boshe]

edit:
No i proszę, działa jak ta przysłowiowa lala. [notworthy]

Krzyziu 25-10-06 06:01

Chciałbym się podpiąć pod temat i popytać o alarm, jestem na etapie kupna jakiegoś w okolicach 500 zł, co proponujecie? Moduł domykania szyb nie jest ważny, ale 3 przyciski (3 programowany na klape) już tak. Co proponujecie, co macie?

maly440 25-10-06 14:57

ja też mam podobne pytanie, mam focusa tddi ghia 1999r i była w nim wsadzona centralka z wywalonymi i poucinanymi kablami produkcji langeford nie pamiętam numeru ale to chyba centralka do pilota osobnego a nie w kluczyku. powiedzcie mi jaki mam kupić alarm żebym nie musiał dokładać osobnego pilota, taki żeby podszedł jak seryjny do pilota w kluczyku.
z góry za pomoc dziękuje :)

Krzyziu 25-10-06 18:14

http://www.allegro.pl/item135680321_...ji_atesty.html co powiecie na to? Podobno dobry alarm w niezlej cenie

pradka 26-10-06 00:09

Też się nad tym zastanawiam.
Trochę taniej:
http://www.ls.gda.pl/shop/karta.php?kod=1517

Yanek 26-10-06 00:39

Cytat:

Napisał etor
Otwórz wszystkie okna (4?) i zamykaj po kolei, ale przytrzymując dłużej przycisk po zamknięciu (3s?). I już!
Szyby domykają się po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania w pilocie. Ustawienie ginie po odłączeniu zasilania (ostatnio się okazało).

HEH UMNIE TO NIE DZIAŁA :( albo cos zle robie :? ale nie wydaje mi sie zebym cos zle zrobił :(

Krzyziu 26-10-06 08:11

widocznie nie masz z domykaniem szyb. pradka, niekoniecznie taniej, bo musisz dokupic czujniki ultradzwiekowe i syrenke z zasilaniem

Anten 24-11-06 21:21

Elo
Tak jak u mnie
rocznik 2000 TDDi kombi
Alarm ... wyczytałem fabryczny --> znalazłem jest , domykanie okien --> jest :)
jedynie czego nie ma to przy wyłączaniu alarmu powinien raz zaświecić kierunkowskazami dłużej <-- tego nie ma
Przy załączaniu mrygają 2 razy i jest oK
Kto ma pomysł co to i kto to ?? :)

Yanek 06-02-07 23:04

czy to bedzie działac http://moto.allegro.pl/item163976805...e_kolejne.html a moze polecicie coś lepszego :?: z tego co wiem to Ford ma steroawnie + a tu pisze że - i sie zastanawiam czy to kupowac :?: Doradzcie cos :wink:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi