Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8B Czujnik temp. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=50381)

slawek11 15-06-11 20:54

1.8B Czujnik temp.
 
Gdzie znajduje sie czujnik temperatury, ktory odpowiada za wskazania na zestawie wskaznikow w silniku 1.8 16V ZETEC??
Probuje znalesc odpowiedz i nie moge w Mondkach z tym silnikiem byl w obudowie termostatu a tutaj go nie mam.

Chcialem go wymienic bo cos jest z nim nie tak, poniewaz przy mocnym obciazeniu silnika rosnie temperatura do czerwonego pola wchodzac na nie dosc znacznie a silnik nie ma zadnych oznak zagotowania sie, wentylatory zalaczaja sie prawidlowo , chlodnica jest ciepla termostat dziala jak nalezy. Zastanawiajace jest to iz gdy wejdzie nam wskazanie na czerwone pole po odpuszczeniu nogi z pedalu gazu mija 2 sek i wskazowka stoi pionowo.

Wiem ze maja takie problemy ludzie z Focusami ale po czesci rozwiazaniem jest zmiana owego czujnika tylko nikt nie wspomina gdzie on jest przy tym silniku.

Dodam ze w trybie serwosowym wskazania na wyswietlaczu podczas jazdy gdy wskazowka jest na czerwonym polu wskazuje temp glowicy nie przekraczajaca 100 stopni natomiast wskazanie temp plynu chlodzacego jest dlugo 91 stopni po czym po chwili wyskakuja dziwne znaki typu C04.C i zmianiaja sie jakbyzwarcie lub cos takiego.

Samochod posiada podtlenek LPG

Gonzolos 15-06-11 21:23

L I N K

slawek11 15-06-11 23:17

Tylko ten link nic mi nie daje wciaz nie wiem gdzie ten cholerny czujnik w tym silniku sie znajduje.

---------- Post dodany o 23:17 ---------- Poprzedni post był z 22:56 ----------

Przegladajc zdjecia calego silnika doszedlem do wniosku ze prawdopodobnie ten czujnik znajduje sie pod kolektorem ssacym w glowicy przy alternatorze.
Potwierdzi to ktos??

slawek11 22-06-11 08:38

Dobra czujnik znalazlem, nie wiem co za debil wymyslil go w takim miejscu i do tego zamaist 2,3 czujnikow jak w normalnym samochodzie za kilka zetow to tutaj jest jeden i do tego tylko i wylacznie oryginal na 123 zl.
Wymiana rozwiazala caly problem.
Pozdr.

jaca200 21-08-14 09:09

czujnik temp.
 
witam mam podobny problem co Ty kiedys mianowicie szukam tego przekletego czujnika temp.czu to jest to ustrojstwo kolo filtra oleju?

czarny-daffy 21-08-14 09:46

Czujnii CHT mierzy temperature glowicy (termopara) znajduje sie zaraz obok dolnej prawej sruby od flanszy kolektora dolotowego patrzac na kanaly dolotowe z przodu. Do jego wymiany musimy albo zdjac kolektor albo zdjac alternator innej opcji niema. Czujnik pokazuje wskazania na liczniku miedzy innymi.

Pzdr

jaca200 21-08-14 09:50

dzieki wielkie ide szukac.mechanik podpial mi zastepczy czujnik i wcisnal miedzy weze wody zeby temp. lapal niestety bez mojego pozwolenia....

czarny-daffy 21-08-14 09:57

Jedynie Focus w wariancie 1.8/2.0 blacktop zetec ma CHT, bo ST i inne maja juz czujnik w obudowie termostatu. zostalo to tak zaprojektowane a nie inaczej. Pozatym druciarz powinien wiedziec ze kazdy czujnik ma inna charakterystyke i rezystancje. Temp glowicy a plynu to 2 rozne systemy walutowe. No coz albo bedzie ci dluzej na ssaniu jezdzil albo nagrzewal w 2min, wariantow jest wiele bo czujnik CHT steruje silnikiem krokowym, ma wplyw na ssanie i odpala wentylatory w odpowiednim momencie.

Pzdr

Pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi