Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Focus 75PS diesel (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1975)

jamaka 01-04-05 09:48

Focus 75PS diesel
 
No i jest pytanie - jest v tym samochodzie turbo czi nie. W mojej ksienzke serwisowej wyskakuje ze jest turbodiesel, tylko z mnejsiom mocom a na tym zdjeciu tez wydac ze ma i intercooler a prowadzi on do turbo http://www.mobile.de/SIDFtlJHRztYTk3...pkw&Picture=3&

No to poprose was jak to wlasciwie jest s tym samochodem. Mam bardzo fajnom propozicie na 2003 v 3 dr. i musie wiedzec co i jak. Wu winikach jest on prawie taky sam jak 90PS dieslik. Jezdzi ktos s tym 75 PS samochodkem?

A jescie pytanko - jak jest s chipem w tym samochodzie.

Ale jus bardzo kce wiedzec [tuning]

Rabarbar 01-04-05 10:18

Nie wiem jak u Ciebie ale w Polsce TDDi z silnikiem 75PS wogóle nie był sprzedawany przez Forda. Wszystko co jeździ po polskich drogach to import z Niemiec. O ile mnie pamięć nie myli to użytkownicy TDDi 75PS pisali że ten motor jest zdecydowanie zasłaby do Focusa. Można powiedzieć że 75PS to taka wersja dla emerytów i taksówkarzy :wink:
A turbo oczywiście musi mieć bo inaczej to nie byłby TDDi tylko DDi :mrgreen:

moon 01-04-05 10:30

Wczoraj szukalem w TIS'ie informacji o wymianie rozrzadu w 1,8 TDCi i przy okazji widzialem ze silniki diesel 1.8 dzielily sie tylko na dwa...
:arrow: 1.8 TDDi 90KM (bez Common rail)
:arrow: 1.8 TDCi 115KM (Common rail) inaczej zwany Dutatorq-1.8

IMO w focusie nie ma silnika diesla 1.8 z 75 koni

Moze to blad w opisie na mobile.

Jeszcze jest chyba (nie jestem specjalista od diesli)
:arrow: 1.8 TDCi 100KM (Common rail)

ragozd 01-04-05 10:34

To byloby tysiace bledow w opise. takie auto istnieje. czy turbo - nie wiem. Generalnie nikt ich nie polecal do kupna w tej wersji.

jamaka 01-04-05 10:38

Na pewno istneje bo w servisowke od mojego samochodu som i dane od tego samochodu a nawet w osongach w szibkosci jest tak samo jak s 90PS. Moze mu to trva trosecke dluzej ale i max jest jakychs 184 km/h.

[ Dodano: Pią 01 Kwi, 2005 ]
mam tu jakies poruwnanie
http://autokatalog.tiscali.cz/porovn...id_add=1633&id[]=1576

moon 01-04-05 10:50

Rzeczywiscie.... Taki samochod istnial ale... Chyba w Polsce nie byl sprzedawany.

Napewno jest to Turbo Diesel. Napewno nie Common Rail. Napewno bym sobie go nie kupil.
Ponad 14 sek. do 100km [panna] [zimny] prawie jak 1,4 benzyna

marekj 01-04-05 11:11

Taka wersja była w Niemczech ze wzgledu na podatki czy ubezpieczenia (nie pamietam) zalezna od mocy. Trudno wyczuc ale moze byc tak ze mechanicznie te silniki sie nie roznia - tylko sterowanie.

Co do osiagow to w mojej opinii 90KM ma mocy i momentu wystarczajaco duzo do całkiem przyzwoitej jazdy miasto i trasa. Troche mu brakuje jak jest mocno zaladowany.
Wersji 75KM moze brakowac nawet bez zaladunku.

lobuz 01-04-05 11:37

Wedlug mnie ten 75 KM nie ma intercoolera. Oto cytat z artukulu gdzie jest mowa o tych silnikach: "[...] The 1800 replaced the previous sluggish 1600 engine, Shortly after it was available with turbo (75PS), and turbo intercooled (90PS). [...] "
oto linki:
link 1
link 2

W książce o Focusie jest tak napisane: "[...]oraz wysokoprężnymi turbodoładowanymi
o wtrysku pośrednim 1,8 dm3 o mocy 55 kW (75 KM) typu
Endura-TDDI Turbodiesel,
o bezpośrednim wtrysku paliwa 1,8 dm3 o mocy 66 kW (90 KM) typu Endura-TDDI Turbodiesel [...]" Wedlug tego jest tez inny wtrysk...

moon 01-04-05 14:47

Tu jest napisane tak:
"Sometimes referred to as the TD DI Engine, it features a turbocharger and is often also equipped with an intercooler, and is available in 75PS and 90PS configurations."
Byc moze byly silniki TDDi a TDi i to wlasnie by oznaczalo ten posredni wtrysk.
Turbo Diesel Direct Injection

lobuz 01-04-05 14:57

sprawdzalem w Microcat-cie i jest intelcooler w wersji 75KM

jamaka 01-04-05 15:03

Cytat:

Sometimes referred to as the TD DI Engine, it features a turbocharger and is often also equipped with an intercooler, and is available in 75PS and 90PS configurations."
Byc moze byly silniki TDDi a TDi i to wlasnie by oznaczalo ten posredni wtrysk.
Turbo Diesel Direct Injection
mozna mi to trosecke wujasnic s tymi wtriskami? :?

Mateo 01-04-05 15:37

Wtrysk posredni oznacza, ze apliwo wtryskiwane jest najpierw do komory wstepnej, zwanej tez wirową, a dopier stamtąd dostaje sie do cylindra. Wtrys bezpośredni, tak jak w samochodach VW/Audi, pierwszy raz zastosowany przez Fiata oznacza, ze paliwo wtryskiwane jest bezpośrednio do cylindra. Common rail to powiedzmy odmiana wtrysku bezpośredniego. Turbodiesel 1.8 stosowany w Sierrach, Mondeo I miał wtrysk posredni. Potem Ford wprowadził silnik rodziny Endura (albo jakos tak) do Mondeo po faceliftingu, jednak nadfal to był silnik z wtryskiem pośrednim. Dopiero silnik stosowane w Focusie i nowym Mondeo posiadaja wtrys bezpośredni lub system common rail.
75 Konny diesel Endura pewnie nie posiada intercoolera i ma pośredni wtrysk.

lobuz 01-04-05 15:56

Cytat:

Napisał Mateo
[...] ...stosowane w Focusie i nowym Mondeo posiadaja wtrys bezpośredni lub system common rail.
75 Konny diesel Endura pewnie nie posiada intercoolera i ma pośredni wtrysk.

wg. Microcata posiada intercooler
oto dowód

[ Dodano: Pią 01 Kwi, 2005 ]
oto opis tego silnika 75 KM wziety z ksiazki Dietera Korpa pt. "Ford Focus- Poradnik uzytkownika":
"Do napedu Forda Focusa przewidziano takze silnik ZS 1,8 l o mocy 55KW (75KM). Z wyjatkiem urzadzenia sterujacego, jego podstawowe elementy sa identyczne z zastosowanymi w mocniejszym turbodieslu o tej samej pojemnosci. Atutem tej jednostki napedowej nie jest moc, lecz bardzo korzystny przebieg krzywej momentu obrotowego; juz przy 1800 obr/min na kolo zamachowe przekazywane jest 175 N*m. Ta wartosc momentu utrzymuje sie rowniez przy wyzszych predkosciach obrotowych i jest wystarczajaca, by spokojnie pokonac kazda odleglosc oraz bezpiecznie wyprzedzac, bez koniecznosci ciaglych zmian biegu".

jamaka 04-04-05 08:13

Cytat:

Z wyjatkiem urzadzenia sterujacego
- to jak mysle to jest komputer silnika, :? ci?

no to potem oni so takie same i ze wtryskami. Tylko jakby na oprogramowaniu jest coz innego. Tak mi prawie wychodzi.

A jesce pytanko - kdzie moge dostac tego wasego Microcata? Albo znajdzie sie ktos co mi go jakos zaoferuje? :roll:

lobuz 04-04-05 08:45

[quote="jamaka"]
Cytat:

A jesce pytanko - kdzie moge dostac tego wasego Microcata? Albo znajdzie sie ktos co mi go jakos zaoferuje? :roll:
1. mozesz sciagnac z emule (ja tak zrobilem)
2. mozesz kupic np. tutaj

jamaka 04-04-05 10:00

to lobuz:

Cytat:

1. mozesz sciagnac z emule (ja tak zrobilem)
mozes mi podac dokladny adres?

marekj 04-04-05 10:55

Cytat:

Napisał lobuz
2. mozesz kupic np. tutaj

Mam duże wątpliwości co do legalności sprzedawanego przez nich software'u, zwłaszcza ze mają tez takie kwiatki: http://etka.fc.pl/product_info.php?products_id=114 [banghead]

Zdecydowanie bym w tym sklepie nie zakupował. Jak jeszcze mozna jakos wytłumaczyć pobieranie tego softu z netu do celów zdecydowanie niezarobkowych tak handlowanie takimi kopiami to już przegięcie [nono]

lobuz 04-04-05 16:20

Cytat:

Napisał jamaka
to lobuz:

Cytat:

1. mozesz sciagnac z emule (ja tak zrobilem)
mozes mi podac dokladny adres?

1.ściagnij program i zainstaluj
2. wpisz w wyszukiwarce emule: TIS Ford
3. sciagaj i uzbroj sie w cierpliwosc...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi