Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK2] FL Mozliwość i sens gazu w 1.6 Ti-VCT ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45586)

langolier 09-12-10 12:48

FL Mozliwość i sens gazu w 1.6 Ti-VCT ?
 
Witam
czy ktoś już próbował się zmierzyć z takim tematem ?
Czy sterownik (komputer) od Ti-VCT nie wariuje z gazem ?
Może się go w ogóle wyłącza po przejściu na gaz ?

Czy instalacja jest możliwa ?

maniekx 09-12-10 13:42

Ktoś na forum chyba już zakładał gaz do takiego silnika.Ze swojej wiedzy mogę powiedzieć, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Silnik jak każdy inny, byle instalacja była dobra.

drake 09-12-10 14:30

Nic się nie wyłącza, IV gen LPG opiera działanie bezpośrednio na danych z komputera benzynowego w czasie rzeczywistym. Odpowiednia instalacja i jej ustawienie nie będzie rzutowało negatywnie na dane ECU, jednak zalecane jest przejechanie się na benzynie raz na jakiś czas aby ECU nie pozapamiętywał odchylonych od norm czasów wtrysków, jakie chcąc nie chcąc generuje instalacja LPG. Zalecana jest dobra regulacja szczególnie w silnikach z Ti-VCT w dużym zakresie obciążeń w celu zgrania mapy podczas zmieniających się faz rozrządu, a więc podejrzewam też innych czasów wtrysków LPG w zależności od rpm i obciążenia.

langolier 09-12-10 16:36

Cytat:

Napisał maniekx (Post 514936)
Ktoś na forum chyba już zakładał gaz do takiego silnika.Ze swojej wiedzy mogę powiedzieć, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Silnik jak każdy inny, byle instalacja była dobra.

Zapytanie "Ti-VCT " w wątku "Zagazowane Foczki" zwróciło 0 wyników....

mionch 11-12-10 20:26

U mnie jest instalacja BRC S24 przy silniku Ti-VCT także zdecydowanie potwierdzam, że się da. Nie jestem niestety w stanie przybliżyć szczegółów odnośnie samej instalacji, bo wykonana była przez poprzedniego właściciela w Niemczech (z tego co udało mi się wywnioskować, prawdopodobnie w ASO), ale przypuszczam, że mechanizm zmiennej fazy rozrządu nie był ruszany.

Swoją drogą, instalacja wg papierów wykonana była przy przebiegu ok. 70kkm, a foka ma już nabite 160, z czego niecałe 15 przejechane przeze mnie i jak do tej pory szczerze mówiąc BRC sprawdza się fenomenalnie..

Dodatkowo ostatnio w rodzinie pojawił się u mnie kolejny focus z takim silnikiem i prawdopodobnie też będziemy go gazować, także w razie czego służę informacjami ;).

langolier 11-12-10 21:04

Cytat:

Napisał mionch (Post 516416)
Dodatkowo ostatnio w rodzinie pojawił się u mnie kolejny focus z takim silnikiem i prawdopodobnie też będziemy go gazować, także w razie czego służę informacjami ;).

Szkoda że tak daleko mieszkacie :(
No cóż, róbcie, mnie i tak czeka jeszcze rok do końca gwarancji.
Najbardziej mnie interesuje, czy np. w różnych latach produkcji nie wprowadzono czegoś, jakiejś modyfikacji, co uniemożliwia założenie gazu.
Napisz coś więcej o swojej instalacji - ile teraz Focus pali, jak się zachowuje przy wyższych obrotach (czyli w zakresie działania Ti-VCT).

Wy googlowałem coś TAKIEGO.
To dobra firma i dobra cena ?

maniekx 11-12-10 21:52

Zmienne fazy rozrządu nie mają nic wspólnego z samą instalacją gazową, i tak wszystkim steruje sterownik benzynowy. Przy dobrych ustawieniach powinien palić około 2 litrów wiecej. Jednak proponuje poszukać kogoś kto wie co robi. Jak ja zakładałem usłyszałem że fordy mają dziwne sterowanie wynikające z norm Euro4. Ja mam Stag 300 plus i jestem zadowolony. W Twoim przypadku również na pewno da rade. Podstawa o szybkie wtryskiwacze i dobry reduktor. Nie daj sobie wcisnąć valteków.
Życze powodzenia :)

langolier 11-12-10 22:23

Cytat:

Napisał maniekx (Post 516461)
Zmienne fazy rozrządu nie mają nic wspólnego z samą instalacją gazową, i tak wszystkim steruje sterownik benzynowy.

no tak, ale układ Ti-VCT ma swój własny sterownik, który go uruchamia i decyduje o nastawach.
I o ile, jak rozumiem, normalny komputer jest standardowo "oszukiwany" przez instalację gazową, to chyba nikt nie przewidział w niej żadnego sygnału specjalnego dla układu sterownika Ti-VCT ?

drake 11-12-10 23:31

Nie martw sie na zapas, sterownik ze zmiennych faz wprowadza korekty do benz, co wylapuje lpg i na tym ustawiasz...

mionch 12-12-10 12:37

Cytat:

Napisał langolier (Post 516435)
Wy googlowałem coś TAKIEGO.
To dobra firma i dobra cena ?

Szczerze mówiąc ze swojego BRC jestem bardzo zadowolony (choć z tego co widzę, mogę mieć jakiś starszy model niż s24, bo kilka rzeczy wygląda u mnie inaczej - muszę dokładniej przejrzeć dokumenty), aczkolwiek wszystkie instalacje, które robiliśmy sami u sprawdzonego gazownika w Lublinie bazowały na kompie Stag 300 i bodajże reduktorze Tomasetto + wtryskach Zavoli i sprawują się też bardzo dobrze..
Co prawda żaden z tych samochodów nie miał zmiennych faz (mondeo mk2 2.0, mondeo mk3 2.5 i FF1 1.8 ), ale myślę że taka instalacja też się sprawdzi. Z resztą ti-vct gazować będziemy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu jak uda się już fokę zarejestrować także dam znać co i jak zostało zrobione.

Wracając do BRC - na pewno będzie to instalacja droższa, bo z tego co widzę koszt na aukcji nie uwzględnia montowania jej w samochodzie(chyba, że się mylę), a cena ta jest zbliżona do całego kosztu zainstalowania zestawu, o którym wcześniej pisałem.. Dodatkowo dochodzi też konieczność upewnienia się, czy jakiś porządny gazownik podejmie się instalacji BRC (obiło mi się o uszy, że zdarza się to raczej rzadko - nie wiem ile w tym prawdy).

konrad_b 16-12-10 13:44

Cytat:

Napisał langolier (Post 516482)
I o ile, jak rozumiem, normalny komputer jest standardowo "oszukiwany" przez instalację gazową, to chyba nikt nie przewidział w niej żadnego sygnału specjalnego dla układu sterownika Ti-VCT ?

przy sekwencji nic nie jest oszukiwane, pracą silnika steruje nadal komputer auta, a sterownik LPG tylko przechwytuje sygnał, idący już do wtryskiwaczy, obrabia i przesyła do wtryskiwaczy gazowych ...

hondy mają Vtec od dawna i jakoś śmigają na LPG

jak rozmawiałem z gazownikiem o silnikach forda, to tylko powiedział że są dość czułe na zmiany mieszanki, więc lekka odchyłka i już świeci błąd silnika
ale ile w tym prawdy ... nie wiem
u mnie faktycznie czek się zapalił ze dwa razy, niby regulacja a żadnych zmian w jeździe i spalaniu nie widzę
a gdzieś czytałem, że komuś po regulacji palił litr czy dwa mniej

drake 17-12-10 09:28

Bo taka jest prawda, lekkie zubożenie jeśli kilka razy powtórzy się przy bucie, ECU wypluje błąd bardzo szybko - sam wiem po sobie.

langolier 13-04-11 17:44

Cytat:

Napisał mionch (Post 516633)
Z resztą ti-vct gazować będziemy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu jak uda się już fokę zarejestrować także dam znać co i jak zostało zrobione.

I co słychać w ww temacie ?

mionch 14-04-11 10:30

Nie później niż tydzień po tym jak o tym pisałem Foka była już zagazowana - z samą instalacją żadnych trudności nie było - jak w normalnym silniku bez zmiennych faz. Poza tym od tamtej pory żadnych problemów nie było i wszystko chodzi jak powinno ;).

langolier 14-04-11 13:03

Cytat:

Napisał mionch (Post 560901)
Nie później niż tydzień po tym jak o tym pisałem Foka była już zagazowana - z samą instalacją żadnych trudności nie było - jak w normalnym silniku bez zmiennych faz. Poza tym od tamtej pory żadnych problemów nie było i wszystko chodzi jak powinno ;).

A wchodziłeś tym silnikiem po zagazowaniu na obroty w zakresie, gdzie powinno już wchodzić zmienna faza rozrządu (tj. powyżej 3500-4000 tys. obrotów) ?
Ciekawi mnie zachowanie auta właśnie w tych zakresach.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi