Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   FFII 2,0 TDCI OPINIE (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=15091)

Adaho 09-02-07 10:19

FFII 2,0 TDCI OPINIE
 
pytanie do juzerów tych silniczków - jakie są Wasze wrażenia z jazdy,spalanie etc..

darekw 09-02-07 10:27

Hej.

Chyba już było sporo mówione na ten temat, ale skoro nie chce Ci się szukać :P , to coś tu napiszę.

Pozytywy:
- dobra dynamika, która sprawdza się szczególnie w killowaniu ciężarówek;

Negatywy:
- już się do tej dynamiki przyzwyczaiłem i nie robi na mnie wrażenia; :mrgreen:
- spalanie rzeczywiste około 7,8l/100km (wg instrukcji 5,5);
- życie w stresie przed uszkodzeniem kosztownych elementów osprzętu silnika. :mrgreen:

pepo 09-02-07 14:09

spalanie -jak jedziesz tak pali od 5-9
usterkowośc -jakto w nowym modelu coś musi się psuć ale to pierdółki a większe rzaczy to też zależy od Ciebie jak dbasz tak masz
6-bieg -prawdziwy bieg nie nadbieg (ciągnie od 2500 obr do 3500 czyli jakieś 180 później do 4 tyś męczy troche
ocxzywiście 2,0 benzynka napewno jeździ fajniej
zresztą co można powiedzieć po 40 tyś kula się i to najważniejsze

darekw 09-02-07 14:29

Cytat:

Napisał pepo
oczywiście 2,0 benzynka napewno jeździ fajniej

To raczej kwestia gustu, bo osiągi są zbliżone. Zależy czy ktoś lubi wysokie obroty, czy kop na niskich ;-)

pepo 09-02-07 14:41

nie wiem czy gustu kop na dole ale kicha na górze tzn 3500 i kicha i znów trzeba liczyć na kopa z dołu w benzynie nawet słapszej można lepiej wykożystać dłuższy czas w jakim jest dostępny kop czyli od 2600 do końca czyli odcięcia

darekw 09-02-07 14:45

Cytat:

Napisał pepo
kop na dole ale kicha na górze tzn 3500

No to fakt, że po tym, co silnik oferuje na początku, potem można się nieźle rozczarować... Taki urok klekotów. ;-) Ale można się przyzwyczaić. [bigok]

pepo 09-02-07 15:15

:mrgreen:

ford_driver 09-02-07 17:44

tylko benzyna ma 5 biegow a "my" 6

Greg 09-02-07 17:48

ford_driver, bo gdybyscie nier mieli 6 to juz wogule by nie jezdzilo . To koniecznosc nie prezent od forda :mrgreen: .

Pzdr.

darekw 09-02-07 18:26

Cytat:

Napisał Greg
to juz wogóle by nie jezdzilo

No tak, bo ze skrzynią szóstką to jeździ, ale tylko aby aby... [foch] [los]

Greg 09-02-07 18:28

darekw, troche zle sie wypowiedzialem . Bez 6 z ta moca i max obrotami to zadnej radosci z jazdy by nie bylo . O to mi chodzilo

Pzdr.

darekw 09-02-07 18:31

Greg, spoko, tak myślałem, że tak myślałeś :wink: :wink:

ford_driver 09-02-07 20:52

Greg a jezdziles tym autem na 6 biegu ??

przeciez dobzre wiemy ze 2.0 tdci ma taki nadmiar momentu obrotowego w okolicach ok 2500 obr/min ze ta 6 jest poprostu przydatna

Cytat:

Napisał Greg
Bez 6 z ta moca i max obrotami to zadnej radosci z jazdy by nie bylo . O to mi chodzilo

parfrazujac twoje slowa z tym momentem i ta 6 jest radosc z jazdy i to niemala

pozdrowienia

ford_driver

Greg 09-02-07 21:02

ford_driver, wlasnie piszesz to co juz napisalem :mrgreen:

O to wlasnie mi chodzilo :mrgreen:

Pzdr.

ford_driver 09-02-07 21:06

sorry byc moze male niezrozumienie

pozdrowienia

ford_driver

Greg 09-02-07 21:10

Napisalem ze :

Bez 6 z ta moca i max obrotami to zadnej radosci z jazdy by nie bylo .

Pzdr.

ford_driver 09-02-07 21:23

Cytat:

Napisał Greg
ford_driver, bo gdybyscie nier mieli 6 to juz wogule by nie jezdzilo . To koniecznosc nie prezent od forda :mrgreen: .

Pzdr.

sorry ale po tym co napisales wydawalo mi sie ze jestes uczolny na diesle, co do ilosci biegow to mozna by to bylo jescze zalatwic innym przelozeniem glownym
ale widocznie obliczenia wskazuja ze lepiej jest stosowac 6 biegow

teoretycznie najlepsza byla by skrzynia majca nieskonczona liczne przelozen tak zeby silnik pracowal tylko w zakresie najbardziej optymalnych obrotow


pozdrowienia

ford_driver

Greg 09-02-07 21:29

Sorki za OT .

Wole benzyne bo lubie wysokie obroty , jednak mialem zawachanie na temat Diesla przy zamawianiu foki II . Glownie prze temat turbiny i mozliych modyfikacji .

Pzdr.

pepo 09-02-07 22:18

w pruszczu bylo widac różnice w potencjalnie słabszymi silnikami benzynowymi bardzo ciężko było rywalizować (oczywiście jest wiele rzeczy które na to wpłyneły ) ale takie jest moje odczucie
łatwiej mi pobić gościa z dieslem niż benzynka która ma ok.130 KM

[ Dodano: Pią 09 Lut, 2007 22:19 ]
Adaho, mam nadzieje że nie śmiece Ci wątku i coś z tego sie przyda

ford_driver 10-02-07 02:28

pod wzgledem napedu uwazam FFII 2.0 tdci za naprawde dobry samochod
oczywscie ze charakterystyka pracy silnikow jest inna, w codzinnym normalnym ruchu ten diesel jest poprostu dobry do jazdy z przykroscia musze stwiedzic ze swoje zalety pokazuje glownie przy predkosciach powyzej 130 czy 140 km/h i co najwazniejsze wytrzymuje dlugie godziny jazdy z predkosciami bliskimi 200 km/h (sam bylem zaskoczony jak sobie radzi pod tym wzgledem)
zle czuje sie w ruchu miejskim szczegolnie dynamiczna jazda to ciagle pilnowanie lewarka zmiany biegow ktory niestety nie pozwala na szybkie przelaczenia to wynik podlaczenia lewarka do skrzyni jakimis ciegnami.
wady to wyzsza cena zakupu i odglosy pracy silnika na luzie i przy wolnej jezdzie tu zdecydowanie cichsza jest benzyna
zaleta diesla to stosunkowo latwe i niedrogie podniesie "mocy" silnika

pozdrowienia

ford_driver

Adaho 12-02-07 10:01

dzięki za wszystkie komentarze.

Zastanawiam się tylko czemu narzekacie na dynamikę - przeca jak turbinka zaczyna tłoczyć to Pb nawet 2,0 powinny wymiękac

darekw 12-02-07 10:18

Cytat:

Napisał Adaho
narzekacie na dynamikę

Może nie tyle na dynamikę, co na fakt, że na początku trzeba trochę powajchować ;-)

Jestem ciekaw czy któryś z właścicieli 2.0 Pb konfrontował się bezpośrednio z 2.0TDCi (i vice versa)?

pepo 12-02-07 10:28

zobacz wyniki w pruszczu
ledwo dotrzymywałem kroku 130 konnym FFI (Pabla , Rastu i Ciacha no i Boxika)

[ Dodano: Pon 12 Lut, 2007 10:29 ]
gdzieś na forum był artykuł wyjaśniający różnice w długich biegach benzynowych i krótkich diesla

[ Dodano: Pon 12 Lut, 2007 10:30 ]
i dodam że mam ok. 170 KM (raczej mniej jak więcej )

MisiekT 12-02-07 10:35

pepo, a ty miales w Pruszczu zawirusowanego czy nie?

poza tym trzeba brac pod uwage roznice w wadze chociazby, a miedzy FFI 2.0 a FFII 2,0TDCi jest spora... poza tym dochodzi niepotrzebna strata czasu na wajchowanie biegami, zeby utrzymac moment w dieselku...

pepo 12-02-07 10:38

MisiekT, tak byłem po wirusie

niechciałem wchodzić w szczegóły ,ale to i tak daje do myślenia mówie o wynikach

zresztą pod koniec dopiero doszedłem jak bujać się moim autem

MisiekT 12-02-07 10:47

Cytat:

Napisał pepo
MisiekT, tak byłem po wirusie

no wlasnie... czyli dopiero po wirusie jest szansa killowac teoretycznie slabsze benzynki...

ford_driver 12-02-07 13:41

FFII 2.0 tdci kombi to ok. 1450kg
FFI 2.0 benzyna ok 1200 kg

inaczej mowiac FFII kombi (ktorym jak rozumiem startowal Pepo) jest ciezszy o 21% od FFI z ktorymi sie zmagal

co by bylo w przypadku porowania FFII 2.0 benzyna (nawet w budzie 3dr) ktora wazy prawie 1400kg a osiagi silnika 2.0 pomiedzy FFI a FFII sa zblizone.

pozdrowienia

ford_driver

pepo 12-02-07 13:58

ford_driver, oczywiście racja i moje 115 kg też robiło swoje

mnie objechał tam seatem ibizą z 130KM gościu
ale to jest jazda na wprost czyli (teoretycznie )nic trudnego no i frajda nie zmieżona

szkoda (na szczęśćie) że Greg miał kłopoty ze sprzęgłem bo musiałbym oddać puchar

dla tego teraz startuje do passatów .lagun tzn cięższych przeciwników

Greg 12-02-07 14:02

Cytat:

Napisał pepo
że Greg miał kłopoty ze sprzęgłem bo musiałbym oddać puchar

Pewnie nie :mrgreen: , moj sie inaczej troche toczy na 18" . Moc ktora czuje na II to teraz na zimowych kolach ( seria ) , zreszta wiadomo ze szesze lacie zamulaja .

Pzdr.

pepo 12-02-07 14:05

Greg, lans albo jazda :P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi