Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Przywitanie z forumowiczami i korozją :) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3551)

Graf 05-06-05 09:28

Przywitanie z forumowiczami i korozją :)
 
Po pierwsze to mój pierwszy post na forum, więc jak mniemam w dobrym tonie byłoby powiedzenie "witajcie" i dodanie kilku słów o sobie. Zatem:

Witajcie!
Jestem posiadaczem Focusa od roku 2000 (auto rocznik 1999 kupine w salonie), tak się jednak złożyło, że dopiero teraz zasiadłem za jego kółkiem, bo wcześniej jeździłem samochodem służbowym o którego serwis, przeglądy itd/itp absolutnie nie musiałem się matrwić. Dobre czasy minęły jednak, pozostał mi Focus (1.8 benzyna, Ambiente, 5cio drzwiowy, 47tys przebiegu) i okazło się że jestem motoryzacyjnym ignorantem :) Mój Focus był co prawda umiejętnie uzytkowany, regularnie przeglądany, ale żeby ktoś mi zostawił informację kiedy np wymieniono olej, to już nie. W takiej sytuacji wziąłem się za lekturę stron intenetowych. Niemal pierwsze na co natrafiłem, to na straszną prawdę - Focusy rdzewieją. I rzeczywiście, wypycham samochód z garażu, ogladam - są ogniska na klapie bagaznika i drzwiach kierowcy.

Tu pojawia się moje pytanie. Czy jestem w stanie to naprawić we własnym zakresie? Jako doświadczony modelarz posiadam odpowiedni sprzęt (aerograf), ale nie wiem jak podejść do problemu od strony technicznej. Należy zeszlifować rudą, umyć i odtłuścić powierzchnię, ale co dalej? Jaki preparat nałożyć na blachę zanim polakieruję? Co polecają fachowcy?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

@ndy 05-06-05 09:39

Witaj w skromnych progach FKP :!: [bigok]

Cytat:

Napisał Graf
Mój Focus był [...] regularnie przeglądany

jeśli był regularnie przeglądany, to chyba nie masz czym się martwić - Ford daje 12 lat gwarancji na perforację nadwozia - a warunkiem jej utrzymania (gwarancji) są regularne przeglądy okresowe w ASO. Poszukaj książeczki przeglądów, albo udaj się do ASO w którym robione były przeglądy okresowe - takie rzeczy odnotowuje się w bazie Forda.

moon 05-06-05 09:40

Nie to bym nie wierzyl w Twoje mozliwosci ale musialbys miec naprawde duzy talent zeby uzystkac efekt taki jak z pistoletu lakiernika.

Generalnie foka jest na 12 letniej gwarancji na blachy ale... Musiales miec robione przeglady blachy w ASO. Jesli nie bylo robionych to o tym mozesz zapomniec. ASO samo z siebie nie robi tego korzystajac pewnie z nieswiadomosci wlasciciela.

Graf 05-06-05 11:00

Aerografem uzyskam lepszy efekt niz pistoletem lakiernika :) , powiedzcie mi tylko co nałożyć pod lakier jako podkład. Rdza pojawiła się na wewnętrznych powierzchniach, więc nawet jeśli nie dorównam lakiernikowi, to nie musi to wyglądać idealnie.

Co do przeglądów, to owszem były robione, ale niestety nie przez autoryzowane a wręcz w pewnym stopniu przypadkowe serwisy, więc gwarancja wygasła.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi