Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.8 TDCI - błąd P0089 , brudny filtr paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=50671)

sender 29-06-11 16:24

1.8 TDCI - błąd P0089 , brudny filtr paliwa
 
Witam wszystkich !
Mam problem ostatnio autko zaczeło mi odwalać numery [niewiem] !!
Po odpaleniu po 3 sekundach normalnej pracy silnik gaśnie ! "Chechłanie" nic nie daje ! Po całodniowym postoju auto odpala i jeździ . Pocisk bo tylko to powiem - autko naprawde daje dużo radości. Do czasu kolejnego numeru ! Po odpaleniu nawet ciepłego silnika po 3-4 sek. gaśnie. i powtórka z rozrywki !!!
Udałem się do mojego znajomego serwisu. Odczyt kodu błedu P0089 !
Pojawił się napis usterka czujnika ciśnienia paliwa ! Podczas wymiany filtra paliwa okazało się że był brudny ! ale nie wiem czy miało to wpływa na błąd wyświetlany w aucie "usterka układu silnika" = kod błędu P0089 - usterka czujnika cisnienia paliwa. Jakie są wasze uwagi i spostrzeżenia na temat moich problemów. Czy to jest początek objawów które coś zwiastują ? jade tym autem za 2 tygodnie na urlop mam nadzieje że obędzie się bez nerwów !
dziekuję i pozdrawiam !
p.s.
wiem że może mój wątek już może był ale z biegiem czasu pojawiają się nowe osoby które problem ten mieli i go rozwiązali ! jeszcze raz pozdrawiam !!!!!

Jusand 29-06-11 20:56

Witam
Mam ten sam silnik i miałem ten sam błąd i jeszcze P0088. Pojawił się nagle (po wlaniu nie najlepszego paliwa :)). Objawy były takie, że nierówno chodził jak była wyświetlona informacja o usterce, a następnie po 2 dniach zaczął się problem z odpaleniem auta, najpierw ciepłego a potem i zimnego. Nie chciał zapalić trzeba było kręcić i kręcić. Padło na filtr paliwa najpierw wymieniłem ale nic to nie dało.
w końcu skończyło się na wymianie dwóch zaworów na pompie jeden chyba od gaszenia był. Wymienili i jak dotąd wszystko jest ok.
Tu masz link do usterki układu silnika.
http://www.focusklubpolska.pl/showth...ighlight=p0089

sender 30-06-11 08:52

odp
 
witam.
dziekuję za odp. Wymieniłem filtr i zobaczymy. Ale co mnie przeraża :shock: to że przyczyn może być pełno . Mało orientujący sie mechanik wymieni albo proponuje wymienić 50 % częsci silnika . A przecież nie chodzi tu żeby wymieniać części które są dobre. Moje auto ma przebieg 140 tys. km. (100% gwarancji przebiegu). Jestem z niego bardzo zadowolony ! ale takie pierdoły i problemy powodują u mnie uczulenie :) czytając na forum koledzy poruszają kwestie "rozdzielacza", czujnika ciśnienia paliwa na pompie wysokiego ciśnienia, wspomniany przez kolege "zawory na pompie", niesprawne świece żarowe po czeszczenie zapchanych przewodów paliwowych wraz ze zbiornikiem paliwa !
Kod błędu P0089 wskazuję na ewentualne usterki tj, kilka usterek składowych na ten komunikat. Czy istnieje program komputerowy który wskazuje uszkodzoną daną część - bezbłędnie ?????????????? :shock:
Bardzo Dziękuję i pozdrawiam !!!!
p.s,
jaki był koszt wymiany tych zaworów na pompie u kolegi Jusanda !!

Jusand 30-06-11 11:13

Więc tak
Zawór VCV 268,35
Zawór PCV 290,84
Diagnoza komp 120,41
Wymiana i sprawdzenie 256,20
Razem wyszło mnie to 935,80 (wszystkie ceny brutto)
ja mam przebieg 190 tys.

sender 30-06-11 16:55

odp
 
witam.
bardzo dziękuję za informację !!!!
pozdrawiam.

zagul78 02-07-11 23:29

pytanko
 
Witam
ja tez mam ostatnio podobny problem, srednio raz na miesiac auto po nocnym postoju odpala bez problemu, po ok 5 sek gasnie i nie można go odpalic......po paru godzina znów próba i auto odpala po czym auto znów pali bez zastrzezen....odczyt błedu był "za niskie cisnienie w układzie"...... moze mieliscie cos takiego??? co to może byc?
mam tez inny problem czasem na zimnym silniku auto wpada w dziwne wibracje i wydaje dziwne dżwieki, po wcisnieciu sprzegła wszystko jest ok, jak również gdy silnik złapie troszke temp...... czy to oznaka padajacej dwumasy?
jak mozecie podeslijcie jakies uwagi bo FFII uzytkuje od roku i póki co Foczka sprawowała sie super.....

JohnLenin 16-12-13 10:37

Witam, dopadł i mnie problem z odpaleniem auta. Problem pojawł się 2 tyg. temu, po porannym rozruchu i kilku sek. pracy silnik gaśnie i trzeba kilka razy kręcić żeby wreszcie zapalił. Brak było błędów, więc wymieniłem świece żarowe, myślałem że. problem został rozwiazany, a tu po tyg. powtórka z rozrywki! Po postoju weekendowym auto gaśnie po kilku sek. i problem z odpaleniem, pojawił się komunikat awaria układu silnika. Włączyłem Torkue (program w tel.) i pojawił sie błąd P0089 (zawór sterowania ssania zatrzymany) do tego program pokazywał dziwną temp. płynu colant -9. Już myślałem że nie odpale auta, ale wreszcie za którymś razem udało się.
Zamierzam wymienić filtr paliwa, choć był wymieniany oryginalny w sierpniu. Jak nie pomoże to zostaje chyba zawór na pompie. Jak uważacie, co można jeszcze samemu spr?

mjprzem 19-12-13 09:35

P0089== Fuel Pressure Regulator Performance
to jednak blad od cisnienia paliwa czyli pompka lub zaworki.
filtry zmieniales na zime? acha-zmieniales...a ile na starym zrobiles?
ale sprawdz koniecznie czy sie nie zapowietrza bo jesli bardzo ladnie odpala to az dziwne...

JohnLenin 19-12-13 10:42

Na filtrze paliwa zrobiłem z 6tyś. Wymieniłem jednak na nowy i od 3 dni zapala prawidłowo. Zobaczymy dalej jak będzie, problem się powtórzy, to będę szukał dalej. Znalazłem podobny temat na elektrodzie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2237673.html

cd. Niestety dziś problem powrócił, zapalił rano od strzała, po kilku sek. pracy zgasł, przy kolejnych próbach odpalenia pojawia się błąd P0089.
ForScan "widzi" to tak:
===DTC P0089-61===
Kod: P0089 - Czujnik ciśnienia w szynie paliwowej

Dodatkowe symptomy usterki:
- Sygnał powyżej maksymalnej wartości progowej

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Lampka sygnalizująca wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

Szczegóły kodów usterek

Fuel Rail Pressure Sensor A Circuit Malfunction (FRP) Czujnik ciśnienia szyny paliwowej Awaria obwodu (FRP)

--Possible Causes-- - Możliwe przyczyny -
- V-Ref open in harness. - V-Ref otwarty w zaprzęgu/zespół przewodów( nie wiem jak to przetłumaczyć)
- V-Ref open in sensor. - V-Ref otwarty w czujniku.

===END DTC P0089-61===

JohnLenin 30-12-13 13:45

Witam po przerwie, auto ostatnio jeździło w kratkę, święta, wolne itp i zapala bezproblemowo, także dziwna sprawa:?: zobaczę dalej jak będzie. Orientuje się Ktoś, co może oznaczać rozszerzenie błędu P0089 - 61 (według FORScan-a)?

czarny-daffy 01-01-14 22:50

Filter tzreba wymieniac!

Pzdr

JohnLenin 02-01-14 07:06

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 937899)
Filter tzreba wymieniac!

Pzdr

Przeczytaj co napisałem wcześniej. Może to rzeczywiście sprawa paliwa? Na razie dobrze odpala, jak problem się pojawi będę szukał dalej.

siwy05 02-01-14 12:39

Ja bym spróbował dolać mixolu i obserwował co się będzie działo.

JohnLenin 02-01-14 13:07

Dodaje do paliwa Millers Oils Diesel Power ECOMAX, także chyba nie będę tego zmieniał. Tak jak pisałem, na razie pali dobrze, jak będzie problem trzeba będzie szukać dalej. Pisałem wcześniej o błędzie P0089-61, czepiam się tego 61, bo nie wiem, czy to coś konkretnie może oznaczać(post 9)

mjprzem 07-01-14 09:36

Cytat:

Napisał JohnLenin (Post 935066)
Fuel Rail Pressure Sensor A Circuit Malfunction (FRP) Czujnik ciśnienia szyny paliwowej Awaria obwodu (FRP)

--Possible Causes-- - Możliwe przyczyny -
- V-Ref open in harness. - V-Ref otwarty w zaprzęgu/zespół przewodów( nie wiem jak to przetłumaczyć)
- V-Ref open in sensor. - V-Ref otwarty w czujniku.

===END DTC P0089-61===

V-ref ==== to inaczej napiecie referencyjne

to dziala na tej zasadzie jak zwykly potencjometr-co nie znaczy ze w srodku jest zwykly potencometr !!!

czyli do kazdego czujnika dochodzi :
-masa
-+12V
a wychodzi Vref- czyli napiecie ktore jest w jakis sposob analogiczne do polozenia czujnika....

lub jezeli np. mamy jakies np. map sensory to czasami zamiast napiecia referencyjnego mamy inne wartosci pradu np. czestotliwosc...choc teraz slabo to wszystko pamietam po swietach ;)

Vref-open==== brak tego sygnału

czyli ze najprawdopodobniej: jest przerwany obwód w czujniku lub przewodach lub we wtyczce

choc nie mozna wykluczyc jeszcze innych mozliwosci bo czasami komputer nie potrafi wszystkich mozliwych usterek czujnika rozpoznac i moze wyswietlac tylko jeden okreslony blad-wszystko zalezy od mozliwosci elektroniki i programow.

JohnLenin 07-01-14 17:20

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 939654)
V-ref ==== to inaczej napiecie referencyjne

to dziala na tej zasadzie jak zwykly potencjometr-co nie znaczy ze w srodku jest zwykly potencometr !!!

czyli do kazdego czujnika dochodzi :
-masa
-+12V
a wychodzi Vref- czyli napiecie ktore jest w jakis sposob analogiczne do polozenia czujnika....

lub jezeli np. mamy jakies np. map sensory to czasami zamiast napiecia referencyjnego mamy inne wartosci pradu np. czestotliwosc...choc teraz slabo to wszystko pamietam po swietach ;)

Vref-open==== brak tego sygnału

czyli ze najprawdopodobniej: jest przerwany obwód w czujniku lub przewodach lub we wtyczce

choc nie mozna wykluczyc jeszcze innych mozliwosci bo czasami komputer nie potrafi wszystkich mozliwych usterek czujnika rozpoznac i moze wyswietlac tylko jeden okreslony blad-wszystko zalezy od mozliwosci elektroniki i programow.

Dzięki za wyjaśnienie. Czyli w zasadzie może to być np "niestyk" we wtyczce. Tak się składa, że po pojawieniu się opisywanego problemu, zdejmowałem wtyczkę z elektrozaworu regulującego ciśnienie, w celu oblukania, czy wszystko gra. Nie było widać nic niepokojącego, tak jak pisałem na razie pali prawidłowo, nawet po dłuższym postoju. Jak coś znowu wyskoczy, trzeba będzie "grzebać" dalej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi