Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK3] Dziwny dźwięk w czasie przyspieszania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=82107)

JohnLenin 26-04-18 22:50

Dziwny dźwięk w czasie przyspieszania
 
Cześć. Jak w temacie, podczas przyspieszania pojawia się dziwny dźwięk, takie świerszcze, jak nieszczelny układ wydechowy, słychać to, tak jakby z rejonu deski rozdzielczej. Niestety na postoju i "gazowaniu" nie słychać tego dźwięku i ciężko o diagnozę, dopiero w czasie jazdy i w czasie przyspieszania słychać ten dźwięk. Może jest to jakaś standardowa przypadłość? Spotkał się Ktoś z takim problemem?

Atlis 27-04-18 09:11

Może to świerszcze...

A tak serio to coś rezonuje czy słyszysz świst?

JohnLenin 27-04-18 10:08

Rezonuje. Pamietam że w Ff2 miałem kiedyś też dziwne dźwięki, po załączeniu nawiewów lub klimy, wtedy okazało się że dźwięki powodował element na ściance grodziowej w miejscu gdzie przechodziły rurki od klimy, wystarczyło tam wsadzić kawał grubszej gumy i ustało. Tutaj nie wiem co powoduje ten dźwięk.

Atlis 27-04-18 12:41

Ostatnio pojawił się u mnie podobny dzwięk. Postaram się w weekend o diagnozę, bo też mnie to lekko wnerwia. Dam znać.

JohnLenin 27-04-18 14:29

Też będę szukał. Może coś znajdziemy.

Szuiram76 27-04-18 22:41

U nas popiskuje przy ruszaniu coś w kole/przy kole , nie zawsze, ale co jakiś czas. Konsultowałem z ASO i znają problem: jakaś blaszka między wahaczem i tarcza hamowania dotyka tarczy i daje popiskiwanie jak cichy świerszcz. O czymś takim piszecie?

weuek 27-04-18 22:45

Cytat:

Napisał Szuiram76 (Post 1192315)
jakaś blaszka między wahaczem i tarcza hamowania dotyka tarczy i daje popiskiwanie jak cichy świerszcz.

Nie ma niczego takiego.

Szuiram76 27-04-18 23:00

Dzwoniłem dziś do ASO i tak stwierdzili po opisie dźwięku.
Zatem co to wg Ciebie może być? [weuek]

Czy ktoś inny ma pomysł co może być powodem takiego popiskiwania? Samochód jest nowy i ma przebieg 1600km, wykluczam zużycie klocków lub tarcz, chyba, że klocek rozkleił się?
Serwisant w ASO stwierdził, że to normalne przy pływających hamulcach...

JohnLenin 30-04-18 11:17

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1192277)
Ostatnio pojawił się u mnie podobny dzwięk. Postaram się w weekend o diagnozę, bo też mnie to lekko wnerwia. Dam znać.

Cześć, i jak znalazłeś przyczynę?

thug83 11-09-18 12:51

To ja podbiję, miałem też takie ćwierkanie na początku przy dodawaniu gazu, potem przerodziło się to w pisk. Samochód właśnie w warsztacie, okazało się, że były urwane szpilki od kolektora. Do tego wyszło, że kolektor jest krzywy więc do wymiany, + uszczelki, szpilki i robocizna. Całość około 2-2,5tyś.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi