Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK3] Słabe hamulce (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=80817)

gurtaz 09-07-17 16:23

Słabe hamulce
 
Witam, mam problem z hamulcami w swoim mk3. Podczas jazdy pedal hamulca robi się twardy po jednym naciśnięciu i nijak nie zachowuje się jak powinien w silniku diesla (czyli szybka reakcja i nurkowanie). Wymieniłem dobrą pompę vacum na nową, zawór zwrotny serwa jest sprawny, przewód również szczelny. Klocki nowe, tarcze również jeszcze w dobrym stanie. Płyn wymieniony, układ odpowietrzony. Siła hamowania na stacji bdb, a podczas jazdy, hamowanie, pedał twardnieje, a auto zachowuje się jakby miało śliskie tarcze, droga hamowania bardzo długa.

Na zgaszonym silniku pompowanie hamulcem, robi się twardy, trzymam cały czas, odpalam silnik, hamulec powoli wchodzi w kierunku podłogi około 2-3 cm.

Wycieków płynu brak.

Przy gwałtownym hamowaniu, hamulec twardy, ABS nie reaguje.

Na komputerze zero błędów.

Mechanik rozkłada ręce, a ja boję się jeździć... Może ktoś miał podobny przypadek? Pompa? Serwo?

Dodam że zmieniłem felgi na większe, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia.

Edit: po dodaniu gazu i lekkim naciśnięciu hamulca lewa nogą hamulce brzytwa. Więc chyba serwo?

Tal-Rash 09-07-17 22:12

Pompa lub serwo. No chyba będziesz musiał strzelić z wymianą.
A jest różnica w sile hamowania w zależności od obrotów silnika? Wnioskując po tym że próbowałeś hamować lewą to jest jakaś wskazówka.
Zmieniłbym pompę.

gurtaz 10-07-17 11:20

Pompa vacu zmieniona na nową oryginalną. Zostaje pompa hamulcowa i serwo. Jutro prawdopodobnie przyjdzie do mnie serwo i pompa hamulcowa więc wymienię, bo nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

NeroN 11-07-17 08:49

Obstawiam membranę w serwie.

gurtaz 12-07-17 13:04

Serwo i pompa hamulcowa wymienione. I dalej to samo... Dwa hamowania i pedał twardy jakby nie było wspomagania układu.

Czy jest jakaś specjalna metoda odpowietrzania układu hamulcowego?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

gurtaz 13-07-17 12:00

Jeżeli komuś miałoby to pomóc, to sprawa rozwiązana. Po wymianach pompy vacu, serwa i pompy hamulcowej, wydaniu około 900 zł. Winne okazały się również nowe klocki JURID WHITE. Te klocki nadają się co najwyżej do pudełka w którym ładnie wyglądają. Tarcze hamulcowe pocięły strasznie, niby klocki ceramiczne które nie pyla (to fakt, felgi zawsze czysciutkie), ale one nie hamują tylko spowalniają auto! Gdyby ktoś zastanawiał się nad zakupem beznadziejnych klocków JURID WHITE, niech lepiej kupi najtańszy zamiennik dostępny na rynku, będzie dużo lepiej hamował.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

weuek 13-07-17 12:06

Cytat:

Napisał gurtaz (Post 1177676)
klocki ceramiczne które nie pyla (to fakt, felgi zawsze czysciutkie), ale one nie hamują tylko spowalniają auto!

Identyczne mam zdanie o klockach ceramicznych. Ate ceramic sa tak samo do dupy.

Ucando 25-07-18 12:31

Szkoda, że musiałeś wymienić jak to się mówi pół samochodu zanim wyszła taka banalna przyczyna. Przed zakupem klocków czy tarcz dobrze jest czytać opinie o nich w internecie bo na rynku występują naprawdę różne kwiatki. Najlepiej trzymać się sprawdzonych producentów jak Bosch, Brembo czy Delphi.

weuek 25-07-18 15:59

Jurid jest teraz dostawcą "oryginałów" dla forda, więc nie może być poniżej poziomu przyzwoitości.

gurtaz 25-07-18 19:10

Ja pisałem o wynalazku ceramicznym jurid white. Normalne wersje klocków jurida są w porządku.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi