Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Półoś - firmy produkujące półosie (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22276)

_Johan_ 27-05-08 08:13

Półoś - firmy produkujące półosie
 
Witam

Mam pytanie dotyczące jakości (trwałości) półosi oryginalnych oraz zamienników do Focusa MKI 1.8 TDDI (strona lewa).
Dokładnie chodzi mi o zamienniki firmy METELLI (włoskie) lub CIFAM (podobno ta sama firma co METELLI) - jaka jest żywotność takiej półosi w porównaniu do oryginałów.
Pytanie kieruję głównie do użytkowników, którzy stosowali lub stosują takie zamienniki.
Ewentualnie proszę o radę, jaką półoś zastosować, aby wytrzymała przynajmniej tyle samo co oryginał.
Temat półosi w naszych FOCUSach jest szeroko rozpisywany na tym forum, ale brakuje jakiegoś zestawienia doświadczeń w użyciu tych, czy innych półosi (to samo przegubów) różnych producentów.

[ Dodano: Sro 28 Maj, 2008 23:15 ]
Hmmm

Żadnych doświadczeń w tym temacie. Z tego co wyszukałem na forum, to trochę ludzi przerabiało ten temat, tylko mało kto pisał konkretnie jakiej firmy zastosował półoś.
Bardzo zależy mi na waszych opiniach ponieważ prawdopodobnie jutro będę musiał się zdecydować gdzie i jaką półoś kupię.
[notworthy]

hors_e 31-05-08 18:11

witam!
ja w poprzednim fokusie jak wymieniałem półosie to zamawiałem na stronie www.przeguby.pl
niestety ale nie pamiętam jakiego producenta były.
co do żywotności zrobiłem ponad 30kkm i nie zauważyłem żadnych objawów a byłem foką nawet we Włoszech i wracałem przez Szwajcarię w czasie burzy śnieżnej także mogę ich polecić
pozdrawiam

gRuHa 01-06-08 00:20

_Johan_, ja bym nie ryzykował zamiennika tak ważnego elementu jakim jest półoś, aż taki drogi jest oryginał??

_Johan_ 01-06-08 10:01

Bardzo drogi

Sam przegub wewnętrzny kosztuje około 700zł. Cała półoś pewnie około 1200zł jak nie więcej. Natomiast zamiennik włoskiej firmy MATELLI kosztuje (po negocjacjach) 400 zł - cała półoś lewa z roczną gwarancją.
Biorąc pod uwagę że żywotność takiej półosi wynosi max 2 lata, to mogę sobie takie trzy kupić - czyli 6 lat :) (oczywiście wymiana we własnym zakresie).
No i nie trzeba wymieniać osłon przegubów które w każdej półosi zużywają się po pewnym czasie.
Tak, że wybrałem zamiennik, i jutro będę montował.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Piccolo_Jr 01-06-08 14:53

Myślę że można polecić firmę Motomax z Torunia

Nie wiem czy sprzedają półosie (wydaje mi się że tak).
Ale na pewno regenerują. Co ciekawsze można u nich zamówić sobie półosie zmodyfikowane w stosunku do seryjnych, wzmocnione.
Całkiem nieźli magicy z nich musza być skoro z ich usług skorzystał np. Piotr Soja startujacy w wyścigach płaskich i górskich swoim Lotusem. Oryginalne wyzioneły ducha a te z Motomaxu ponoć bardzo sobie chwali.

robercikk 01-06-08 20:45

Może coś wniesie to http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?p=97145 - masz troszkę o regeneracji wg mnie nie warto.
Poszukaj jeszcze trochę na forach a jeżeli chcesz kupić na www.przeguby.pl (znalazłem kilka pozytywnych komentarzy o tej firmie) to też te same półosie można kupić taniej. Ja za lewą kompletną płaciłem 445 zł + przesyłka (gdzie - poszukaj na allegro).

gRuHa 01-06-08 21:21

Cytat:

Napisał _Johan_
No i nie trzeba wymieniać osłon przegubów

ja bym wymienił, bo jak osłona Ci pójdzie (a prędzej czy później pójdzie) to nawet nowy przegub pójdzie się ganiać :!:

_Johan_ 02-06-08 07:21

Poprzez stwierdzenie, że nie trzeba wymieniać osłon przegubów miałem na myśli ich średnią żywotność, która w przypadku zamienników półosi może wynosić tyle co cała półoś.
chodziarz życzę sobie oraz innym, aby taki zamiennik wytrzymał jak najdłużej. Wymiana samej osłony jest zdecydowanie tańsza.

tweaker 02-06-08 23:10

Ja wymieniałem na czeską (chyba) półoś firmy KAMOKA, dwa lata minęły, 40 tys km przejechane, ciągłe ostre przyspieszania i nic się złego nie dzieje. Generalnie polecam zamienniki - w moim przypadku za długą oryginalną półoś ASO krzyknęło mi 2120 pln :shock:, a tę kupiłem za 450 zł.

prentek 09-01-11 13:58

Zamiennik dobrej jakości firmy GKN (LOBRO) prawej półosi kosztuje około 950zł. Dodatkowo trzeba oddać starą półoś, więc chyba nawet zamienniki pochodzą z regeneracji.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi