Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Wycieraczki - wszelkie problemy. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49484)

RafaU 24-11-12 21:01

Wydaje mi sie że wczesniejszemu włascicielowi wywaliło, i wkładał większy i większy i większy... Eh ;/ ok 1,5 metra wiązki załatałem i jest dobra ale nie wiem ile jeszcze muszę łatać a dostęp coraz trudniejszy

Sokół 24-11-12 21:05

to by wyjaśniało dlaczego się zjarała ;)
ogólnie jak tak dużo kabla jest do izolacji to w sumie wolałbym go wymienić ...

RafaU 24-11-12 21:12

To nie jest tak że na odcinku 1,5 metra jest sama izolacja, ogólnie stopiły się 2 przewody razem, i co jakiś czas one były sklejoje, ale profilaktycznie pociągnełem ładnie i solidnie po całej długości. Znajomy z forda w poniedziałek dowie się ile kosztuje wiązka, ale z tego co mi na wstępie powiedział to koszta około 1000 zł a urzywana nie wiem czy taką dostanę.

Sokół 24-11-12 21:21

warto spróbować i poszukać , może trafisz i będzie to trwalsze i w ogóle :D

RafaU 24-11-12 21:37

Mam nadzieję, że się uda ;]

djatom 29-11-12 21:47

to ja z innej beczki c-max
kupiłem orginalne fordowskie pióra wycierają dobrze ale skaczą idąc do góry (szczególnie mała) wracając jest super i sucho, co najlepsze im szyba bardziej mokra tym skacze coraz bardziej jakby szyba robiła sie bardzo tępa

czy jest coś nie tak z szybą czy może są skrzywione ramiona ??tak mi się wydaje jakby pióra były bardziej pochylone do szyby i może za bardzo sie kładą podczas ruchu do góry

Patryk168 30-11-12 16:13

Ramiona wycieraczek
 
Witam! Orientuje się ktoś może o jakiego samochodu pasowałyby ramiona wycieraczek do Focusa MKII ? Chciałbym mieć uchwyty "uniwersalne", a nie kupować co chwila wycieraczki za 150 zł.

KrisSz 01-12-12 20:59

komplet wycieraczek na przód do foki II kosztuje (np na alledrogo) od ok 50 PLN z przesyłką. Gdzie te 150 PLN ? Po co zmieniać ramiona w foce na inne ?

Patryk168 01-12-12 23:51

Za 50 zł pewnie rewelacji nie będzie. Pytałem w sklepie z częściami to ceny w miare dobrych zaczynają się od 110 zł w górę. Ponawiam jednak pytanie, wie ktoś czy przypadkiem od czegoś innego pasują ramiona? Może ktoś już próbował zmienić?

muzz 02-12-12 08:42

Za 150 można kupić komplet 3 na cały samochod w aso.
Pozatym te oryginały wytrzymują całkiem sporo więc czemu co chwile zmieniasz?

kamil14 02-12-12 18:50

Witam wszystkich czytając wasze pytania odniosę się do tego problemu gdyż ja miałem taki sam problem tzn. palił mi się bezpiecznik.Przyczyna leży w silniczku a mianowicie są tam trzy blaszki i po pewnym czasie blaszki zużywają się ja rozebrałem silniczek (plastikowa obudowa)porozginałem blaszki nasmarowałem tawotem mechanizm wycieraczek psiknołem tawotem w sprayu i jest ok działa nawet na bezpieczniku 7.5A i problem z głowy bez wydawania kasy na nowy silniczek pozdro

siekiera 02-12-12 23:32

Mam pytanie natomiast wycieraczki mi strasznie wolnma chodza jak na moje czy w trybie szybko czy wolna caly czas chodza w takiej samej predkosci troche za wolno czy snik bedzie raczej do wymiany dosan jeszce ze jest tak ze czasem musze lekko zrobic manetka na dol by wrocilo do pozyci po gdy tego nie zrobie to stuka

muzz 03-12-12 10:55

Cytat:

Napisał siekiera (Post 801118)
Mam pytanie natomiast wycieraczki mi strasznie wolnma chodza jak na moje czy w trybie szybko czy wolna caly czas chodza w takiej samej predkosci troche za wolno czy snik bedzie raczej do wymiany dosan jeszce ze jest tak ze czasem musze lekko zrobic manetka na dol by wrocilo do pozyci po gdy tego nie zrobie to stuka

po pierwsze wyczyścić i przesmarować trzpienie, na których osadzone są ramiona...przesmarować mechanizm poruszający ramionami...powinno pomóc...

siekiera 03-12-12 23:05

trzienie? co to da skoro na nie wchodza ramiona i sa przylrecame

muzz 05-12-12 16:31

jak zdejmiesz ramie to dalej można się dostać do części, które są ruchome...czasami/w niektórych samochodach wymaga to demontażu podszybia...
jak wyczyścisz i przesmarujesz to powinno pomóc...to właśnie tutaj najczęściej jest problem z niechodzącymi wycieraczkami...silnik/bezpiecznik pali się przez to najczęściej...

majek32 05-12-12 23:17

Cytat:

Napisał djatom (Post 799880)
to ja z innej beczki c-max
kupiłem orginalne fordowskie pióra wycierają dobrze ale skaczą idąc do góry (szczególnie mała) wracając jest super i sucho, co najlepsze im szyba bardziej mokra tym skacze coraz bardziej jakby szyba robiła sie bardzo tępa

czy jest coś nie tak z szybą czy może są skrzywione ramiona ??tak mi się wydaje jakby pióra były bardziej pochylone do szyby i może za bardzo sie kładą podczas ruchu do góry


Kąt "natarcia" piór wycieraczek zmień, tzn przegnij troszkę ramię wycieraczki i będzie lepiej. Trochę brutalna metoda ale skuteczna

siekiera 05-12-12 23:20

Teraz gdy jest zimno i śnieg wycieraczki chodza leiej wiec nic juz z tego nie rozumiem? odgiąć? tzn dalej od szyby?

czaptan 06-12-12 00:02

siekiera, guma powinna być pod kątem ok 90 stopni do szyby. Więc jeśli jest pod ostrzejszym to możesz spróbować dogiąć ramię, ale nie góra-dół tylko wokół osi podłużnej ramienia - tak żeby ustawić gumę prostopadle do szyby.

Tu masz rysunek ze specjalnym przyrządem do ustawiania ramion pod pióra, wrzucam żebyś łatwiej złapał o jaki kierunek gięcia chodzi ;)

http://img17.imageshack.us/img17/585/hazet.jpg

siekiera 06-12-12 00:23

Przepraszam ale nie za bardzo rozumiem:( Guma pod kątem 90 Stopni tzn jak mam ja nagiac taz te ramina odgiac od szyby tak? chwyce ramie jak jest przy szybie i odegne do siebie?

Patryk168 17-12-12 23:18

No i kupiłem takie za 50 zł 2 tyg temu i straszna lipa. Od samego początku "pierdzą" :) i rozmazują. Ale przekonałem się sam i więcej tego nie kupie, trzeba zainwestować chyba w oryginały z ASO i dać sobie spokój jeśli ramion od niczego innego nie można dopasować.

-Majkel- 20-12-12 10:11

Chcialem tylko poinformowac, ze moje wycieraczki dzialaja nadal dobrze, po docisnieciu modulu do wycieraczek. Jak by ktos kiedykolwiek mial zamiar sie bawic i sprawdzac, niech lepiej zobaczy modul od wycieraczek a potem mysli co dalej :)

ert4 28-12-12 00:11

Tylna wycieraczka - problem
 
Witam,

Mam problem z tylną wycieraczką bo chyba nie działa tak jak trzeba.
Włączam tylną wycieraczkę i nie wraca ona do pierwotnego położenia tylko zatrzymuje się np. na środku i muszę tak kilka razy włączać/wyłączać aby zatrzymała się tam gdzie była, co to może być? jak w ogóle prawidłowo powinna działać ta tylna wycieraczka?


pozdrawiam

Eko 28-12-12 09:09

Na pewno nie tak jak Twoja. Trzpien do którego mocowane jest ramie wycieraczki obraca się w obudowie w tulei i to ona skorodowała, możesz jesli Ci się nudzi i masz zdolności spróbować to rozebrać i wyczyścic, ale zapewne połamiesz obudowę

MATRIX60MW 28-12-12 09:10

możliwe że szwankuje ci manetka od wycieraczek.Po włączeniu i wyłączeniu powinna przejechać całą szybę i wrócić czyli jeden cykl.Chyba że jak włączysz wycieraczkę bez powrotu manetki do pierwotnej pozycji to wycieraczka będzie robiła cykl co kilkanaście sekund.Zacznij od podmianki manetki,2minuty roboty a będziesz miał pewność czy ona jest winna czy coś innego

renko 31-12-12 20:27

Witam.
Dziś jechałem sobie swoją foką mk1 w ulewie, nagle usłyszałem jakieś pyknięcie w okolicy przedniej szyby i zdechły mi przednie wycieraczki. Spryskiwacze i tylna działąły nadal, słyszałem silnik wycieraczki, ale pióra stały w miejscu. Jakoś dotoczyłem się do pierwszego lepszego warsztatu, zdjęli podszybie i ocenili, że tuleje łączące cięgła wycieraczek się wyrobiły, przez co spadają z siebie przy ruchu. Prowizorycznie zaklepali mi przegub, żeby mocniej trzymał i teraz muszę coś wykombinować. Znalazłem nowy kompletny mechanizm bez silniczka (ten mam sprawny) za kosmiczną sumę 800 zł. Kombinuję jakby to taniej naprawić. Używki ze szrota chyba nie warto brać, bo może być stanie podobnym albo i gorszym. Myślę najpoważniej nad montażem tego na sztywno- tak, jak w tym linku:
http://autokacik.pl/showflat.php?Number=278917818

Ma to sens? Ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał? Są jakieś tańsze zamienniki tych cięgieł?

Chabs 01-01-13 11:01

kolega Czaptan opisal w FAQ jak to zrobil u siebie i z tego co mi wiadomo jezdzi tak do dzisiaj, a troche czasu temu to bylo ;)

renko 01-01-13 12:17

Godzinę szukałem, ale wreszcie mam instruktaż czaptana. Dzięki! :)

Francki 01-01-13 16:39

Dla odmiany temat z MK2. Bawił się może ktoś w naprawę/regenerację manetki wycieraczek z interwałem czasowym, takim jak poniżej:
http://img854.imageshack.us/img854/8615/2902973330.jpg
Uploaded with ImageShack.us

chodzi o to, że moim aucie zmiana długości interwału nie działa. Nie ważne na której pozycji jest pokrętło, okres między kolejnym ruchem wycieraczek jest jednakowy i niemiłosiernie długi... Dodatkowo jeżeli pokrętło przekręce w pozycję "max" to przy pierwszym kliknięciu w dół (w stronę min) wycieraczki wykonują jeden cykl.
Jak myślicie, jest sens rozbierać manetkę i rzeźbić czy od razu wymienić? A może problem jest gdzieś poza manetkę?

gLoCk 05-02-13 09:47

Witam, mam do Was pytanie, czy głośna praca całego mechanizmu wycieraczek (nie mówię o pierdzeniu piór po szybie) to wina silniczka czy częściej mechanizmu? czy wystarczy przesmarować mechanizm, czy trzeba go wymieniać? Dodam, że sam dźwięk jest miarowy i zgodny z ruchem wycieraczek, wygląda mi to na mechanizm, ale wole się upewnić ;)

Francki 03-03-13 16:56

Naprawdę nikt nie bawił się/rozbierał tej manetki? Pytam w kontekście zadanego prawie dwa miesiące temu pytania o regulację interwału wycieraczek w MK2. Może ktoś...:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi