Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   LAMPY - Nowsze lampy w starszym aucie. Pomocy. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20108)

Bartkowóz 17-12-07 15:08

LAMPY - Nowsze lampy w starszym aucie. Pomocy.
 
Hej wszystkim. Mam pytanko. Latam foczką z 98 roku i mam takie lampiony standardowe FOTKA1

a ponieważ mam zciachane te lampy, porysowane i matowe już to pomyślałem żeby wymienić je na nowe. No a skoro na nowe to może na te z modelu po liftingu no bo sami wiecie że te stare nie są za ładne. FOTO2


No i teraz niech mi ktoś powie. Czy bez problemu zamontuje je w mojej foczce. Tu oczywiście sprawa zaczepów nam się kłania. Czy są takie same a jeśli nie to czy jakoś prosto, inaczej można lampiony zainstalować, bez większych nakładów finansowych i fizycznych wygibasów?

Pojawia się tu małe ALE... W nowszych lampach mamy kierunkowskazy a przecież są jeszcze te w zderzaku. Czy tak można jeździć, z dwoma kompletami kierunków? Gdzieś na naszym forum czytałem że tak a gdzieś indziej że nie i to jest niezgodne z kodeksem, no ale nie rozumiem tego.

Skoro np nowe bryki mają kierunki i z przodu i na lusterkach to wszystko chyba jest w porządku. Tak czy nie? Pytam bo zastanawiam się nad zmianą też lusterek z kierunkami i to będą 4te kierunki w aucie, a mogę to zrobić wogóle?

Wracając do tych w zderzaku i w lampie, no to np może jest taka opcja że tych w lampie nie podłącze a będą działały tylko te w zderzaku lub na odwrót ? A zderzak... i tak zmieniam to może zmienić go na tego po liftingu lub jakiś troszkę tuningowy, choć nie wiem jak to będzie pasowało do reszty foki.

Proszę doradźcie coś bo ja jestem już totalnie bez pojęcia w tych kwestiach...a fajnie byłoby coś zmienić w mojej redfoczce... Dzięki z góry chłopaki...i dziewczyny także....

Aha... Może macie jakieś serwisy, mechaników, elektryków czy ogólnie fachowców którzy są godni polecenia i by mi w warszawie (może być tarchomin) zamontowali to wszystko. Dodatkowo chce zainstalować nowe zegary w środku więc do tego też potrzebuje foachury jakiegoś. Ale oczywiście porządnie i za niedużą kasą, bo ostatnio jak coś robie przy foczce to w warszawce trafiam na drogich ale przy tym bezskutecznych i beznadziejnych panów Heńków (i to w wydawać by się mogło dobrych warsztatach samochodowych).

Greg 17-12-07 16:39

Bartkowóz, czy patrzyles na forum ile osob ma w ten sposob zmienione swiatla :?: [nunu]

Zapraszam do lektury forum .

Pzdr

Bartkowóz 17-12-07 16:45

No właśnie jest masa informacji dotycząca tego problemu ale nigdzie nie jest napisane słowo z rozwiązaniem. Bo to że nie jestem jedyną osobą która się tym tematem interesuje to ja wiem. No chyba że ja źle szukam to proszę cię w takim razie o pomoc.

Greg 17-12-07 16:52

Sorki , ale szukac nie bede [chytry]

Cytat:

Napisał Bartkowóz
Skoro np nowe bryki mają kierunki i z przodu i na lusterkach to wszystko chyba jest w porządku. Tak czy nie? Pytam bo zastanawiam się nad zmianą też lusterek z kierunkami i to będą 4te kierunki w aucie, a mogę to zrobić wogóle?

Odnosnie kierunkow w lusterkach to zastepuja one boczne a nie przednie kierunkowskazy .

Pzdr.

Jastrząb 17-12-07 17:01

A może po prostu poszukaj lamp po lifcie ale bez kierunków:) ja tak mam że zamiast kierunków mam takie jakieś zaślepki które są białe i są nieużywane....

MisiekT 17-12-07 19:42

Bartkowóz, podziwiam cie szczerze, bo ja wolalbym uzyc dobrze [szukaj] niz pisac takiego dlugiego posta...

ale ogolnie:
- lampy pasuja bez problemu
- trzeba zmienic wtyczki, dosztukowac kable (salon VW + elektryk)

IMO najlepiej przeniesc od razu kierunki do lampy i w przyszlosci zmienic zderzak na jakis bez kierunkow i tyle :wink:
na forum jest wszystko lacznie numerami czesci...

Flu1d 18-12-07 00:20

pamiętaj, że nie możesz używać z przodu kierunków w lampie i w zderzaku, któryś tam artykuł kodeksu drogowego tego zabrania, albo jedne albo drugie

DejaVu 18-12-07 07:38

Dlatego proponował bym Ci kierunki w nowych lampach przerobić na postojówki. Tzn wywalić te pomarańczowe szkiełka i zastapić białymi.do tego kierunki w zderzekach zalożył biale. Kumpel wstawił "soczewki" ze szkla powiększającego. Poza tym te lampy które chcesz kupic nie mają podejrzewam silniczków do reglacji i trzeba dokupić bo słyszałem (to musisz sprawdzic) że ze starych nie pasują. Po za tym uważam że firma depo nie jest jakaś rewelacyjna.Mam od nich kierunki i nic specjalnego. Może warto kupić w dobrym stanie oryginalne lampki po lifcie? Ja ostatnio założyłem angel eyes+xenon i poliftówki lezą w garażu. :wink: http://forum.focusklubpolska.pl/view...=23285&start=0
jak by co wal na PW

MisiekT 18-12-07 11:21

- tanio mozna kupic poliftowe lampy od ST170 produkcji Visteona (oryginaly bez znaczka)
- silniczki sa dokladnie te same

a IMO kierunki w lampie sa fajne i nie ma sie co bawic, bo wszystko dziala na jednej ladnej wtyczce i jest profi bez przerabiania... poza tym oryginalna postojowka b. ladnie podkresla ksztalt odblysnika...

Bartkowóz 29-12-07 09:39

A może polecicie jakiś zderzak (tylko jakiś ładny bez wodotrysków wielkich) co by nie miał tych miejsc na kierunki i byłoby po sprawie. Poprostu zamontowałbym nowe lampy z kierunkami a zderzak bez kierunków i ju....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi