Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14043)

cygan42 11-12-06 20:23

[FFI] zawieszenie
 
Może ktoś z Was wie ile kosztuje wymiana zawieszeni przedniego....FF1 ? czy kupować oryginały czy zamienniki bo z kasą cieniutko.....poradźcie coś .....

MisiekT 11-12-06 23:35

a co masz za problem ze chcesz od razu cale zawieszenie z przodu wymieniac?!

tigernet 13-12-06 12:04

czesc

nie lepiej sprawdzic u jakiegos DOBREGO mechanika?? ja mimo, ze posiadam focusa od 2 miesiecy przekonalem sie, ze w wielu wypadkach nie ma co panikowac - tylko spokojnie podejsc do tematu i zrobic dokladny przeglad :razz:

cygan42 13-12-06 17:54

witam
 
dzieki za podpowiedzi.....stuka dosyc ostro zle dziala na psychike [zlosnik] ......... bede mial troszke kasy wiec ....moze lepiej
calosc zrobic......
Kod:

sie zobaczy
[/list]

betka100 13-12-06 18:17

Podłącze się do tematu!
Od pewnego czasu słyszę głuchy stukot w tylnej części(chyba lewy tył),na przegladzie powiedzieli ż amortyzatory są sprawne i raczej w zawieszeniu wszystko ok.Zasugerował mi że może byćnie dokrecony lewy tylny amortyzator(stuki słychać na nierównościach ,zwłaszcza przy bocznych przechyleniach pojazdu).Jak najlepiej się dostać do śrub mocujących amortyzator od góry-chciałbym najpierw wyeliminować tę przyczynę.Może macie jakiś inny pomysł co to może byc! :?: [notworthy] Odgłos trochę przypomina jakby tłumik sie obijał ,ale to nie tłumik!!! :idea:

leniuch 15-12-06 16:29

miałem ostatnio takie stuki... na nierownosciach trzepalo strasznie. stukot taki dziwny, ze najpierw wyciagalem pojedynczo wszystkie rzeczy z bagaznika, zeby po kolei eliminowac przyczyne - stukanie naprawde bylo nieprzyjemne. ale potem wczolgalem sie pod foke i okazalo sie, ze ,akurat tak jak ty mowisz, mialem poluzowane gorne mocowanie lewego tylnego amora - dalo sie nim postukac, jak sie mocniej szarpnelo.
dokrecilem w zaprzyjaznionym warsztacie. trwalo 3 minuty. a przyjemnosc z jazdy bezcenna. ;)

wskocz pod samochod i porzucaj nim troche od spodu. da sie latwo uslyszec, co stuka.. piszczy, czy skrzypi.

pozdrawiam.

[ Dodano: Pią 15 Gru, 2006 16:33 ]
Cytat:

Napisał tigernet
ja mimo, ze posiadam focusa od 2 miesiecy przekonalem sie, ze w wielu wypadkach nie ma co panikowac - tylko spokojnie podejsc do tematu i zrobic dokladny przeglad

dokladnie!! czasem cos wali niemilosiernie, a sie okazuje, ze wystarczy dokrecic tylko koncowke drazka na przyklad... nie ma sie co pekac. ;)

Silver Machine 17-12-06 15:59

U mnie w przednim zawiszeniu stukały łączniki stabilizatora.
Cała zabawa kosztowała ok 180zł.
Sprawdź dokładnie, bo wydać kupę hajsu można na lepsze sprawy np. [pub2] niż wymianę całej zawiechy. [metal]

HERBI 18-12-06 16:56

Cytat:

Napisał betka100
Od pewnego czasu słyszę głuchy stukot w tylnej części(chyba lewy
tył)

Cytat:

Napisał betka100
Może macie jakiś inny pomysł co to może byc! :?: [notworthy] Odgłos trochę przypomina jakby tłumik sie obijał ,ale to nie tłumik!!! :idea:

mi też sie odezwało tylne zawieszenie. Właśnie lewy tył. Podjechałem na szarpaki do stacji kontroli pojadów i okazało sie że stukają łączniki stabilizatora a poza tym jeszcze 4 gumy do wymiany :evil:

jackob84 23-12-06 13:21

Mi przy szybszej jezdzie tzn powyzej 120km/h drga cala buda. Na dodatek cos stuka jak diabli,a laczniki stabilizatora wymienilem i prawa strona ucichla. Zostala tylko lewa. Bylem u mechanika i stwierdzil ze to drążek i końcowka drazka. Koszt nie jest az taki wielki ale akurat sa swieta :)

Zato z tylu tez mi cos puka ale to najpier wyjme wszystko z bagazika potem polke na koncu rozloze siedzenia i jak nadal bedzie pukac zaczne poszukiwania od spodu mojej foczki. :P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi