Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   obniżenie Focusa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1846)

sylweek 22-03-05 13:01

obniżenie Focusa
 
Cześć
Chciałem sie zapytać o obniżenie Focusa. Jakie sprężyny + jakie amorki. Same sprężyny
-30mm Eibach do seryjnych amorów, czy to poroniony pomysł ?
Oczywiście chodzi mi o efekt wizualny, ale nie che pogoraszyć prowadzenia auta. Jeżeli założe sprężyny i amorki to przy feldze 215 chyba plomby mi wypadną.
Proszę, napiszcie swoje doświadczenia związane ze zmianami w zawieszeniu.
pozdrawiam

Greg 22-03-05 13:13

Ja wlasnie wczoraj swoja foke zblizylem o 35 mm blizej ziemi . Zamontowalem sprezyny H&R narazie na seryjnych amortyzatorach . Wczoraj troche noca posmigalem po miescie i jestem bardzo zadowolony . Narazie mam jeszcze zimowe 15 , ale juz nie moge sie doczekac 17 . Jezeli chodzi o komfort to nie oszukujmy sie , bedzie mniejszy . Auto jest twardsze i bardziej czuc nierownosci terenu .
Pzdr.

RSSSS 22-03-05 14:57

Przy obniżeniu o 30 mm nie trzeba wymieniać amorów.

Co innego gdybyś chciał obniżyć o 60mm.

Greg 22-03-05 15:05

Cytat:

Napisał RSSSS
Przy obniżeniu o 30 mm nie trzeba wymieniać amorów.

Co innego gdybyś chciał obniżyć o 60mm.

Ale chyba i tak mu padna szybciej niz na serii , ja na swoje licze ze wytrzymaja do przyszlego sezonu . Chyba ze sie myle , ale pracowac beda w innych warunkach niz seryjne .
Pzdr.

RSSSS 22-03-05 15:12

Cytat:

Napisał Greg
Cytat:

Napisał RSSSS
Przy obniżeniu o 30 mm nie trzeba wymieniać amorów.

Co innego gdybyś chciał obniżyć o 60mm.

Ale chyba i tak mu padna szybciej niz na serii , ja na swoje licze ze wytrzymaja do przyszlego sezonu . Chyba ze sie myle , ale pracowac beda w innych warunkach niz seryjne .
Pzdr.

Nie padną.
Ja przejeździłem moim starym focusem dwa lata na sprężynach H&R (-30mm),a teraz użytkuje go mój znajomy (w sumie focus przejechał na tych sprężynach ponad 5 lat) i nic się z amorkami nie dzieje.
Fakt,że jest to tylko użytkowanie miejskie,więc w tym czasie jakiś wielkich przebiegów to auto nie zrobiło,ale wszystko jest OK.

Greg 22-03-05 15:23

O to moze i moje troche wiecej wytrzymaja :D
Pzdr.

Dimmu 22-03-05 17:07

Ja mam seryjne amorki i -30mm eibacha. Auto prowadzi sie super. Komfort jak komfort, dla mnie to sprawa malo istotna dlatego nawet sie nad tym nie zastanawialem. W kazdym razie sprezynki sa progresywne i nie jest zle :)

sylweek 22-03-05 17:39

No własnie chce kupić eibach -30mm. Ile przejechałeś na seryjnych amorach ??

RSSSS - jeżeli chodzi o przebiegi to lepiej w trasie przejechać 10km niż 1 po mieście. Przynajmniej w solicy i okolicy. Drogi po zimie to masakra

Dimmu 22-03-05 17:42

W sumie auto ma 65kkm w tym ponad 40kkm na utwardzonym zawieszeniu.

RSSSS 22-03-05 21:55

Cytat:

Napisał sylweek
RSSSS - jeżeli chodzi o przebiegi to lepiej w trasie przejechać 10km niż 1 po mieście. Przynajmniej w solicy i okolicy. Drogi po zimie to masakra

Jasne,ale ja miałem co innego na myśli.
Chodzi o to,że auta jeżdżące tylko w mieście mają dużo mniejsze przebiegi roczne.
A to odnośnie tego,że wcześniej podałem ile lat mój stary focus jeździ na sprężynach,a jego przebiegu nie znam.
Niektórzy mogli by zatem pomyśleć,że przez 5 lat przejechał 200 tys. km,a według mnie jeszcze nie ma 100.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 22 Mar, 2005 ]
Cytat:

Napisał Dimmu
Komfort jak komfort


Pieprzyć komfort :lol:

tomkx 23-03-05 21:56

Korzystając z okazji zapytam - czy ST170 "siedzi" na zwykłych sprężynach (czytaj - takich jak w pozostałych wersjach) czy ma jakieś krótsze/sztywniejsze? Chciałbym wrzucić u siebie coś nieco sztywniejszego a przy tym nie tracić gwarancji na zawias. W Escorcie było to możliwe (do "cywilnej" wersji pasowały np. krótkie springi od XR3i) więc może i w Foce się da? Byłoby miło... ;)

RSSSS 23-03-05 22:36

Cytat:

Napisał tomkx
Korzystając z okazji zapytam - czy ST170 "siedzi" na zwykłych sprężynach (czytaj - takich jak w pozostałych wersjach) czy ma jakieś krótsze/sztywniejsze? Chciałbym wrzucić u siebie coś nieco sztywniejszego a przy tym nie tracić gwarancji na zawias. W Escorcie było to możliwe (do "cywilnej" wersji pasowały np. krótkie springi od XR3i) więc może i w Foce się da? Byłoby miło... ;)

Zawieszenie na pewno ma jakoś zmienione,ale nie jestem w stanie powiedzieć czegoś o szczegółach.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi