Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Demontaż tapicerki(plastiku) od tylnej klapy w kombi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=15134)

koperson 11-02-07 22:34

Demontaż tapicerki(plastiku) od tylnej klapy w kombi
 
Strasznie mi co¶ tam trzeszczy, chętnie bym to rozebrał ale nie wiem jak. Moze kto¶ z was się w to bawil?

-=Seba=- 12-02-07 14:48

Zapewne dwa wkrety w "klamkach wewnetrzynych" - tych wgłębieniach , a reszta to zatrzaszki :) nic tylko szarpać . Ja kiedys rozbieralem , zeby na calej dlugosci rozlozyc tak± folie z b±belkami ale dokladnie juz nie amitam . Moze w dziale zrób to sam na stronie głównej znajdziesz.
Je¶lichodzi o FF II to jest fotorelacja. Malowałem listwę nad tablic± rej i s±foty. Poszukaj :)

M.A.G. 13-02-07 17:48

koperson, o ile dobrze pamiętam to s± 4 wkręty (na rogch klapy) i reszta to zatrzaski :wink:

Kubeq 13-02-07 20:14

Tak jak napisali poprzednicy,¶ruby i zatrzaski.Odkrecasz ¶rubki,podwazasz i ciagniesz do siebie.W mojej tez trzeszczalo,pod plastik wlozylem g±bkę i jest oki :))



pzdr

lobuzek 13-02-07 20:38

Mam co prawda 5d, ale zasady demontażu s± podobne. 4 srubki do wykręcenia, potem zdjęcie zatrzasków z czuciem, żeby ich nie pourywać. Najlepiej nie kiwać tym na boki, zwłaszcza jak już większo¶c zatrzasków jest zdjęta, bo mog± się połamać. Akurat teraz jest ciepło, więc sprawa demontażu robi się łatwiejsza i plastik nie jest taki twardy. Warto jeszcze na otwory w blasze, w które wchodz± zatrzaski psikn±c trochę wd40 aby zlikwidować ewentualnie skrzypienia. Ja osobi¶cie do wyciszenia użyłem g±bkowych uszczelek do okien, okleiłem całe krawędzie klapy i jest ok. Trochę jest z tym roboty, zwłaszcza żeby nie było tego widać, ale efekt jest ok. Na pocieszenie dodam, iż zatrzaski s± całkiem wytrzymałe i demontaż poszedł sprawnie. W Punto które miałem poprzednio z zatrzaskami trzeba było sie obchodzić jak z jajkiem.

koperson 15-02-07 23:13

ok dzieki za rady

ToMzzi 20-06-12 21:22

Cytat:

Napisał koperson (Post 170456)
Strasznie mi co¶ tam trzeszczy, chętnie bym to rozebrał ale nie wiem jak. Moze kto¶ z was się w to bawil?


Hej, ja dzisiaj sie za to zabralem w celu znalezienia przyczyny korodujacych wkladow od podswietlenia tablicy rejestracyjnej.

Wracajac do tematu: Otwierasz klape bagaznika. Bierzesz torxa odkrecasz lampe stopu. Nastepnie dwie sruby trz torxy w uchwytach do zamykania klapy. Pozniej po kazdej ze stron masz plastikowe luki, ktore delikatnie odciagajac wypinasz z zaczepow. Po ich zdjeciu zabierasz sie za glowna oslone. Idac od strony tych zdjetych juz lukow delikatnie rekoma odciagasz plastik i wszystko pieknie odskakuje z zaczepow. Raczej ciezko to pourywac :) Powodzenia!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi