Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Ford Focus ST225 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25792)

czarny108 25-02-09 03:52

Ford Focus ST225
 
Witam serdecznie !

Mam pytanie do użytkowników Focusa w tej wersji o blaski i cienie eksploatacji tegoż.
Obecnie jeżdżę Octavią 1.8T i myślę nad zmianą. Na placu boju, jeżeli chodzi o następcę pozostały Octavia II RS i właśnie Focus ST225. Przyznam szczerze, żę wizualnie bardziej podoba mi się Focus, ale wygląd to nie wszystko...
Mam pytanie do osób, które ten model mają:
1. Jak wygląda sprawa korozji - model I miał z tym problem
2. Ewentualne słabe strony (częste awarie) silnika 2,5T, może problemy z turbiną?
3. Zawieszenie?
4. I osławione koło dwumasowe...
5. Jak wygląda dostęp do części zamiennych (zwłaszcza tej wersji silnikowej) poza ASO?

Z eksploatacją silnika z turbo jestem z racji posiadania zaznajomiony :-)
Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne porady. Dodam, że zarówno OII RS jaki i Focus ST225 będą to samochody używane ok. 3 letnie, z krajowej sieci więc do weryfikacji w ASO. I oba są w podobnych cenach ok. 55000. Dlatego mam problem.

Pozdrawiam

Michał 25-02-09 10:58

Cytat:

Napisał czarny108
5. Jak wygląda dostęp do części zamiennych (zwłaszcza tej wersji silnikowej) poza ASO?

To jest silnik montowany w wielu wersjach VOLVO więc jest szansa że z częściami nie jest najgorzej.

MisiekT 25-02-09 13:15

Silnik - jednostka Volvo, mega wytrzymaly i nieawaryjny, zreszta w RSie jest ten sam po dodatkowych przerobkach, doste do czesci w razie czego spoko

Zawias - swietny, aczkolwiek na dzien dobry zamianka sprezyn na Eibacha Pro, zeby byla szansa wykorzystac bezpiecznie osiagi silnika

Dwumasowka - pewnie kiedys padnie, ale to kwestia kilku lat, gdzie i tak sprzeglo pojdzie do wymiany

ogolnie fabryczny dupowozik z lepszymi osiagami [bigok]

w@riat 25-02-09 13:45

Cytat:

Napisał czarny108
2. Ewentualne słabe strony (częste awarie) silnika 2,5T, może problemy z turbiną?

Sprawdzona , mało wysilona jednostka T5 z volvo spokojnie można wyciągnąć do 300KM bez ingerencji w mechanikę .

czarny108 25-02-09 16:31

A czy ktoś na forum ma w ogóle tą wersję? Bo po wrzuceniu do wyszukiwarki "ST225" wyskakuje tylko ten wątek... Może się nie psuje? :-)

Bzyczek 25-02-09 16:35

Jest kilka takich samochodów, ale nazywają się "Focus II ST" a nie "ST225"

hans 25-02-09 16:37

Cytat:

Napisał czarny108
Może się nie psuje

nikt nie ma [panna] to i się nie psuje :P

BTW - jest to raczej nowy samochód i nie generuje tyle problemów co wszyskie nóffki sztuki po dziadkach sprowadzane z Rzeszy.

OKi, o ile pamiętam z aktywnych użytkowników foruma to 2 (słownie dwóch) ma eSTeka.

Bzyczek 25-02-09 16:37

Cytat:

Napisał MisiekT
Zawias - swietny, aczkolwiek na dzien dobry zamianka sprezyn na Eibacha Pro, zeby byla szansa wykorzystac bezpiecznie osiagi silnika

Myślę, że przy normalnym użytkowaniu tego samochodu do nieco szybszej niż część kierowców wokół nie ma takie potrzeby.
Jasne, że będzie lepiej, fajnie, ładniej autko będzie wyglądało, ale koniecznością to nie jest.

[ Dodano: Sro 25 Lut, 2009 16:40 ]
Cytat:

Napisał hans
OKi, o ile pamiętam z aktywnych użytkowników foruma to 2 (słownie dwóch) ma eSTeka.

Kolega zetemte czy jakoś tak dużo się wypowiadał na pod forum tuning apropo Focus II ST, jest Maciek_ST, Trojan, Pasiu i RainbowBart :)

czarny108 25-02-09 16:56

A jak wygląda sprawa korozji wersji II?

Bo przyznam szczerze, że miałem już jedno podejście do fokusa (ST170), ale jak podczas kupna auta 3 letniego zobaczyłem ile jest rdzy to skończyło się na Octavii.

Natomiast dużo dobrego słyszałem o zawieszeniu zarówno I jak i II, poza tym silnik 2,5T podejrzewam, że będzie się zdecydowanie lepiej zachowywał w dolnym zakresie obrotów niż moje 1,8T lub nawet 2.0TFSI w Octavii II. No i poza tym FocusII jest ładniejszy od O2.

Bzyczek 25-02-09 16:58

Cytat:

Napisał czarny108
A jak wygląda sprawa korozji wersji II?

no chyba póki co nie ma specjalnych problemów z tym...
Niedźwiedź ma jedno z pierwszych focusów II na forum i chyba nic nie wspominał o jakiś problemach z rudą.

w@riat 25-02-09 17:31

Cytat:

Napisał hans
OKi, o ile pamiętam z aktywnych użytkowników foruma to 2 (słownie dwóch) ma eSTeka.

słabo u ciebie z pamiecią Hans;)) no ale Bzyczek juz wyliczył wszystkich co maja lub mieli ST-ka

[ Dodano: Sro 25 Lut, 2009 17:33 ]
Cytat:

Napisał czarny108
A jak wygląda sprawa korozji wersji II?

Ty się nie martw o korozje, tylko żebyś niebitego 3 latka znalazł to jest wyzwanie ;))

Greg 25-02-09 17:34

w@riat, a jaki ty masz silnik w autobusie :?:

Pzdr.

w@riat 25-02-09 17:43

Cytat:

Napisał Greg
w@riat, a jaki ty masz silnik w autobusie :?:

Pzdr.

Poważnie pytasz??
ten co Trojan :)

Greg 25-02-09 17:50

Pytam bo widze że zapomnieli o tobie

Pzdr.

czarny108 25-02-09 18:19

Znajomy znajomego ma do sprzedania takowy. Bezwypadkowy. Ponoć :-)

Za tego co widzę, to krajowe z 2005, zarówno O2RS, jaki i ST225 w takich właśnie cenach chodzą (ok.55000)

Bzyczek 25-02-09 18:19

Cytat:

Napisał Greg
Pytam bo widze że zapomnieli o tobie

Pzdr.

Wyliczałem właścicieli focus st, a nie posiadaczy silnika 2.5T

czarny108 25-02-09 20:16

A tak swoją drogą posiadaczy samego silnika też proszę o komentarze.


Cytat:

Napisał Bzyczek
Cytat:

Napisał Greg
Pytam bo widze że zapomnieli o tobie

Pzdr.

Wyliczałem właścicieli focus st, a nie posiadaczy silnika 2.5T


hans 25-02-09 20:49

Cytat:

Napisał w@riat
Bzyczek juz wyliczył wszystkich co maja lub mieli ST-ka

przecia pisałem o aktywnych użytkowników foruma

czytać ze zrozumieniem :P :shock:

Bzyczek 25-02-09 20:52

Cytat:

Napisał hans
Cytat:

Napisał w@riat
Bzyczek juz wyliczył wszystkich co maja lub mieli ST-ka

przecia pisałem o aktywnych użytkowników foruma

czytać ze zrozumieniem :P :shock:

są namiary do nich na forum, można się skontaktować, w sensie PW napisać i się dowiedzieć od tych, którzy mają praktyczną wiedzę związaną z tym modelem.

marciolo 25-02-09 23:57

Witam. posiadam ten model juz od roku w tym czasie niemialem zadnych awarii.Czytajac angielskie forum tego modelu mozna zauwazyc problemy z polosiami kture wydaja specyficzny dzwiek (klik) przy zmianie biegow naprawiane one sa na gwarancji .Jesli chodzi o korozje to nigdzie nie zauwazylem auto jest z 2007 roku. Zawieszenie dziala bez zazutow zadnych stukow


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi